Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Μπλα μπλα [#21]  (Read 606853 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

December 05, 2016, 05:08:57 PMReply #2775

Offline Vidias

  • 300 km/h
  • *****
  • Posts: 853
  • Total likes: 412
  • Gender: Male
  • τα γουστα και τα λαθη,ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ...
Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2775 on: December 05, 2016, 05:08:57 PM »
Κοψτο το ρημαδι...

Εχεις εξοδα τωρα........!
NB SPORTY 7/2004

ENGINE: AutoExe Ram-Air Intake-AutoExe Spark Wires-Βoubis Reprofiled Cams-Koyo R-Core Radiator-Beatrush Cooling Panel-Maxim Works Header+Catalyst-Custom 57mm mid pipe-AutoExe back-box-IL Motorsport Engine Mounts.
TRANSMISSION: Exedy Flywheel-Custom 1.6 Clutch-T2 Torsen
WHEELS-TYRES-BRAKES: Enkei RPF1 15x8-Yokohama AD08R 205/50/15-Muteki lugs
SUSPENSION: Jamsport Revalved Oem Bilstein-AutoExe springs-H&R Sways-AutoExe front end links
BRACES: Frame Rails-AutoExe front+rear strut braces-Kenauto Rear Frame-Arrow in Fenders-AutoExe Front Member-Beatrush P.P.F-Hoods.gr Rollbar
INTERIOR: Thermo-Insulated Cabin-Roadster 6 O'clock Cluster-Scuff Plates-Trunk Carpet-OEM Red Stiched Steering Wheel-Handbrake-AutoExe Red Stitched Knob-IL Motorsport Pedal Set-Kenwood 2Din Head Unit .
EXTERIOR: RS Factory Stage Replica Front Lip-Clear Reflectors-Side Repeaters-Black Painted Brake Calipers.

December 05, 2016, 05:19:28 PMReply #2776

Offline Gas21

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2776 on: December 05, 2016, 05:19:28 PM »
Χωρίς να θελω να προσβάλλω , ηλίθιο είναι γενικά να καπνίζει ο άνθρωπος.
Βαζει καπνό και βρωμιά μέσα στο σώμα του ,στα όργανά του .
Πολλοι άνθρωποι, δυστυχώς, εχουν εφ' όρου ζωης κάποιο νόσημα να τους ταλαιπωρεί χωρις καν να το προκαλέσουν και άλλοι , ενώ ειναι απολύτως υγιείς, καπνίζουν λες και θέλουν να κάνουν κακό στον εαυτό τους,αντι να εκτιμήσουν τη ζωή.
Ξέρω ,ο καθένας κάνει αυτο που τον ευχαριστεί,απλα ήθελα να το πώ γιατι λυπάμαι μ αυτη την κατάσταση και ποτέ δε θα καταλάβω το λόγο του να καπνίζει κάποιος.

ΜΧ-5 PRHT 1.8 turbo Brilliant Black
custom turbo kit
Karabelas full exhaust
ECU tuned by Gianic
MeisterR Zeta S  /rear PPF brace
Quaife LSD / FGR 4.625
Flyin Miata Level 1 clutch
Rota Slipstream wheels  17x8 /Nankang NS2R 225-45-17
Mazda Airdam kit / ducktail

December 05, 2016, 05:23:56 PMReply #2777

Online iliasfyntanidis

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 3921
  • Total likes: 4542
  • Gender: Male
  • "What one man can do, another can do"
Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2777 on: December 05, 2016, 05:23:56 PM »
Ρε μαζί σου @Gas21
Είσαι μεγάλο μούτρο.....Φιλάκια

Υπό αιματηρή ανακατασκευή....Έλαβε τέλος.

Καλησπέρα και καλή βραδιά...
12/11/1953 - 24/12/2023

December 05, 2016, 05:50:01 PMReply #2778

Offline Reverant

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2778 on: December 05, 2016, 05:50:01 PM »
Απλά το κόβεις και δεν το ξαναβλέπεις ποτέ.
You can't imagine the power of the Dark Side.

December 05, 2016, 06:38:00 PMReply #2779

Offline georgep800

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2779 on: December 05, 2016, 06:38:00 PM »
Πόσο ηλίθια είναι τα νέα πακέτα προϊόντων καπνού ρε παιδιά;
Δηλαδή θα κόψει κάποιος το κάπνισμα λόγω των εικόνων....

Σήμερα πήρα τον καπνό μου και έχει πάνω ένα σάπιο δόντι.

Σκέφτηκα να παίζω με τους συναδέλφους μου στην δουλειά το παρακάτω παιχνίδι.
Οποίος έχει πακέτο με ανίατη νόσο να κερδίζει το αντίστοιχο πακέτο με την λιγότερο σοβαρή νόσο π.χ. σάπιο δόντι ή αδύναμα σπερματοζωάρια(αυτό θα αποτυπώνεται ως σπερματοζωάρια που λαχανιαζουν κατά την εφόρμηση)  vs καρκίνου του προστάτη κ.λ.π.

Ο χαμένος απλά κερνάει το επόμενο πακέτο.

Σαν το πέτρα,ψαλίδι, χαρτί που παίζαμε μικροί.



Σου έχω λύση! Θα πάρετε όλοι στην δουλειά AYTO και ο χαμένος θα κάθετε και θα αδειάζει τα σακουλάκια! :good:


December 05, 2016, 06:46:31 PMReply #2780

Offline kostasmito

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2780 on: December 05, 2016, 06:46:31 PM »
@iliasfyntanidis βλέπεις πως είναι η νέα γενιά...για αυτό και οι φωτογραφίες >:a
Το χειρότερο είναι ότι όποτε ξεχνάω να τον κρύψω πρέπει να εξηγώ στην κόρη μου τι ειναι αυτό το σάπιο δάχτυλο, τι ειναι αυτή η τρύπα στο λαιμό, τι ειναι αυτό το άσπρο φέρετρο κτλ.

2.0lt sport / Larini Muffler / HKS Airfilter
Exedy lightweight flywheel & stage 1 clutch / Moss short shift
MeisterR CRD+ coils  / AutoExe Tie rod end / Cobalt FSTB / BBS EVO IX 17x8 ET+38 wheels / 215-45-17 AD08R
Wood Interior / Autoexe steering wheel / Honda Jazz antenna

December 05, 2016, 07:36:37 PMReply #2781

Offline nikosktm13

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2781 on: December 05, 2016, 07:36:37 PM »
πηρα ηλεκτρονικο και σωθηκα  1,5 χρονο χωρις virginia ειμαι

December 06, 2016, 12:57:33 AMReply #2782

Offline Skyggedans

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2782 on: December 06, 2016, 12:57:33 AM »

 

December 06, 2016, 06:49:43 AMReply #2783

Offline mx5christopher

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2783 on: December 06, 2016, 06:49:43 AM »
Εμενα με εχουνε βοηθησει αυτες οι εικονες. απο τοτε που τις βαλανε εχω σταματησει να αγοραζω τσιγαρα και κανω μονο ηλετρονικο. το ειχα γενικα στο μυαλο μου, αλλα οι φωτογραφιες με ωθησαν νομιζω στο να το κοψω. μονο ενα πακετο Moods πηρα στα γενεθλια μου  :angel:
Working on a cleaner Miata build.


2000 MX-5 NB Miracle edition - NBFL swapped Front-back
- 1.8 VVTi swapped
-  MS3 tuned by AKINA
-  H&R springs
-  Koni STR. T Orange
-  Torsen T2 4.1 LSD
-  XXR 550 16*8 ET21
-  Garrett GT2860RS
-  Exedy stage 3 comp. clutch
-  RX8 injectors
-  Kraken full hotside
-  Frozenboost BOV

December 06, 2016, 08:51:27 AMReply #2784

Offline Jhngeorgas

  • 200 km/h
  • ****
  • Posts: 486
  • Total likes: 431
  • Gender: Male
  • Old babys: 207cc 1.6T, RX8, Mx5 nc 1.8
Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2784 on: December 06, 2016, 08:51:27 AM »
Καλημέρες ! Κάτι κάνουν κ οι  εικόνες πιστεύω , εστω και υποσυνείδητα , παντος εχω φίλο που κολλάει χαρτάκι να μην τιε βλέπει  :llol: (δεν κανω πλάκα)
Born to be Roadster ...
http://mymx5.gr/forum/index.php/topic,9859.0.html
MX5 NC 2.0 Sport
ENKEI  RPF1 17X9 ET45
ZESTINO Gredge 07R 235/40/17
Bc Racing coilover
Rx8 yellow dot

December 06, 2016, 09:01:19 AMReply #2785

Offline RustRat

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2785 on: December 06, 2016, 09:01:19 AM »
Εδω, να σας πει ο επαγγελματιας. 98% των πελατων που θα ερθουν, δεν τους νοιαζουν οι εικονες. Λενε το κλασσικο "οι εικονες θα με κανουν να το κοψω;". Υπαρχει ομως ενα μικρο ποσοστο, κυριως γυναικες, που δεν τους αρεσουν καθολου, συζητανε πως σκεφτονται να το κοψουν, και διαλεγουν (επειδη εχω μεγαλο ταμπλο) ποια εικονα τους φαινεται πιο ανωδυνη.

Επισης κυκλοφορουν και θηκες για τα πακετα 20-22-100, ειτε απο ασχετες εταιριες, ειτε απο τις εταιριες τσιγαρων (βλ. Davidoff)


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/rust_rat

‘97 Red 1.6 - soon to be back from the dead
‘92 Red 1.6 - we cool

December 06, 2016, 11:41:55 AMReply #2786

Offline Sakis

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2786 on: December 06, 2016, 11:41:55 AM »
Εμενα με εχουνε βοηθησει αυτες οι εικονες. απο τοτε που τις βαλανε εχω σταματησει να αγοραζω τσιγαρα και κανω μονο ηλετρονικο. το ειχα γενικα στο μυαλο μου, αλλα οι φωτογραφιες με ωθησαν νομιζω στο να το κοψω. μονο ενα πακετο Moods πηρα στα γενεθλια μου  :angel:

Μια πληροφορία για όσους κάνουν ηλεκτρονικό που ίσως να μην το γνωρίζουν.
Ο πατέρας μου είναι γιατρός (Γενικός χειρούργος και καθηγητής Πανεπιστημίου), Στο νοσοκομείο που εργάζεται, αυτός και κανα 2 ακόμα γιατροί το είχανε γυρίσει σε ηλεκτρονικό τσιγάρο. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνουν μια εξέταση σε ένα γιατρό που κάπνιζε ηλεκτρονικό για πάνω από έναν μήνα και του βρήκανε στα πνευμόνια συσσωρευμένο υγρό από το ηλεκτρονικό τσιγάρο και από τότε το πετάξανε όλοι. Ο ατμός που ρουφάμε με το ηλεκτρονικό υγροποιείται και συσσωρεύεται επάνω στα πνευμόνια με ότι αυτό συνεπάγεται. Γι αυτό και το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ένας τρόπος για να κόψεις το κανονικό τσιγάρο και όχι για να το αντικαταστήσεις όπως κάνουν μερικοί και καπνίζουν ηλεκτρονικό ασταμάτητα και συνέχεια.
Ο σκοπός του ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι να το κάνεις για ένα μικρό χρονικό διάστημα ίσα ίσα για να κόψεις το κανονικό και μετά να το σταματήσεις και αυτό (ηλεκτρονικό), αλλιώς κάνεις μία τρύπα στο νερό.

Εντελώς φιλικά τις δίνω τις πληροφορίες αυτές και ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του
Όποιος νομίζει ότι ο έρωτας είναι το μεγαλύτερο συναίσθημα..... μάλλον δεν έχει κερδίσει κόντρα

Turbo NC 1,8
http://mymx5.gr/forum/index.php/topic,8083.0.html

December 06, 2016, 11:48:19 AMReply #2787

Offline mx5christopher

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2787 on: December 06, 2016, 11:48:19 AM »
Εμενα με εχουνε βοηθησει αυτες οι εικονες. απο τοτε που τις βαλανε εχω σταματησει να αγοραζω τσιγαρα και κανω μονο ηλετρονικο. το ειχα γενικα στο μυαλο μου, αλλα οι φωτογραφιες με ωθησαν νομιζω στο να το κοψω. μονο ενα πακετο Moods πηρα στα γενεθλια μου  :angel:

Μια πληροφορία για όσους κάνουν ηλεκτρονικό που ίσως να μην το γνωρίζουν.
Ο πατέρας μου είναι γιατρός (Γενικός χειρούργος και καθηγητής Πανεπιστημίου), Στο νοσοκομείο που εργάζεται, αυτός και κανα 2 ακόμα γιατροί το είχανε γυρίσει σε ηλεκτρονικό τσιγάρο. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνουν μια εξέταση σε ένα γιατρό που κάπνιζε ηλεκτρονικό για πάνω από έναν μήνα και του βρήκανε στα πνευμόνια συσσωρευμένο υγρό από το ηλεκτρονικό τσιγάρο και από τότε το πετάξανε όλοι. Ο ατμός που ρουφάμε με το ηλεκτρονικό υγροποιείται και συσσωρεύεται επάνω στα πνευμόνια με ότι αυτό συνεπάγεται. Γι αυτό και το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ένας τρόπος για να κόψεις το κανονικό τσιγάρο και όχι για να το αντικαταστήσεις όπως κάνουν μερικοί και καπνίζουν ηλεκτρονικό ασταμάτητα και συνέχεια.
Ο σκοπός του ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι να το κάνεις για ένα μικρό χρονικό διάστημα ίσα ίσα για να κόψεις το κανονικό και μετά να το σταματήσεις και αυτό (ηλεκτρονικό), αλλιώς κάνεις μία τρύπα στο νερό.

Εντελώς φιλικά τις δίνω τις πληροφορίες αυτές και ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του
Μας γαμησες
Working on a cleaner Miata build.


2000 MX-5 NB Miracle edition - NBFL swapped Front-back
- 1.8 VVTi swapped
-  MS3 tuned by AKINA
-  H&R springs
-  Koni STR. T Orange
-  Torsen T2 4.1 LSD
-  XXR 550 16*8 ET21
-  Garrett GT2860RS
-  Exedy stage 3 comp. clutch
-  RX8 injectors
-  Kraken full hotside
-  Frozenboost BOV

December 06, 2016, 11:57:37 AMReply #2788

Offline anvas94

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2788 on: December 06, 2016, 11:57:37 AM »
Ρε παιδεία κακά τα ψέματα τώρα , μεγάλοι άνθρωποι είμαστε...  ή καπνίζεις ή δεν καπνίζεις. Όλα στο μυαλό και μια απόφαση είναι. Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα τα αυτοκόλλητα νικοτίνης η φωτογραφίες στα πακέτα και ουτο κάθε εξής είναι απλά σαχλαμάρες και το ξέρουμε .. τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ... Νταξει οι απόψεις είναι πολλές βέβαια , ο καθένας έχει την δικό του γνώμη αλλά η λογική λέει ή το κόβεις μαχαίρι ή συνεχίζεις και καπνίζεις.. το να πάρεις ηλεκτρονικό τσιγάρο για να σε βοηθήσει να κόψεις το τσιγάρο είναι μια χαζομάρα . Αφού και πάλι καρκίνος ρουφιεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk
EXW TOURMPO ENMPI.GAMAI.OPHOS THELH KANOYME KONTRA
#παταω

NB se 1.6T.
Greddy TD04H
MS2 Ench
Custom BikiniTop
16x9


https://www.instagram.com/andreasvasiliadis/

December 06, 2016, 12:01:45 PMReply #2789

Offline Skyggedans

Re: Μπλα μπλα [#21]
« Reply #2789 on: December 06, 2016, 12:01:45 PM »
Εμενα με εχουνε βοηθησει αυτες οι εικονες. απο τοτε που τις βαλανε εχω σταματησει να αγοραζω τσιγαρα και κανω μονο ηλετρονικο. το ειχα γενικα στο μυαλο μου, αλλα οι φωτογραφιες με ωθησαν νομιζω στο να το κοψω. μονο ενα πακετο Moods πηρα στα γενεθλια μου  :angel:

Μια πληροφορία για όσους κάνουν ηλεκτρονικό που ίσως να μην το γνωρίζουν.
Ο πατέρας μου είναι γιατρός (Γενικός χειρούργος και καθηγητής Πανεπιστημίου), Στο νοσοκομείο που εργάζεται, αυτός και κανα 2 ακόμα γιατροί το είχανε γυρίσει σε ηλεκτρονικό τσιγάρο. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνουν μια εξέταση σε ένα γιατρό που κάπνιζε ηλεκτρονικό για πάνω από έναν μήνα και του βρήκανε στα πνευμόνια συσσωρευμένο υγρό από το ηλεκτρονικό τσιγάρο και από τότε το πετάξανε όλοι. Ο ατμός που ρουφάμε με το ηλεκτρονικό υγροποιείται και συσσωρεύεται επάνω στα πνευμόνια με ότι αυτό συνεπάγεται. Γι αυτό και το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ένας τρόπος για να κόψεις το κανονικό τσιγάρο και όχι για να το αντικαταστήσεις όπως κάνουν μερικοί και καπνίζουν ηλεκτρονικό ασταμάτητα και συνέχεια.
Ο σκοπός του ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι να το κάνεις για ένα μικρό χρονικό διάστημα ίσα ίσα για να κόψεις το κανονικό και μετά να το σταματήσεις και αυτό (ηλεκτρονικό), αλλιώς κάνεις μία τρύπα στο νερό.

Εντελώς φιλικά τις δίνω τις πληροφορίες αυτές και ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του

 Επιτέλους, το διάβασα.
 Εύγε ρε Σάκη! Και το εννοώ.
 Ήθελα να το γράψω από χθες, αλλά είπα να μην τη χαλάσω στους "ηλεκτρονικούς".
 Καταφέραμε και μετατρέψαμε το υποκατάσταστο του τσιγάρου σε trend και τώρα μετράμε ποιος την έχει μεγαλύτερη και στο "άτμισμα"...