Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]  (Read 713140 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

December 19, 2019, 07:16:28 PMReply #4710

Offline Theo

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4710 on: December 19, 2019, 07:16:28 PM »
Σχετικα με το  2) στη Νεα Σμύρνη μένω και δεν ειχα ποτέ θέμα με κλοπη ή σκίσιμο κουκούλας. Πότε δεν ξέρεις βέβαια..

Ωστόσο, αν στο Κουκάκι δεν εχεις και εκεί κάπου να βάζεις το αμάξι και να προστατεύεται, μέρα παρά μέρα θα βρίσκεις και μια γρατζουνιά από παρκαρίσματα και ξεπαρκαρισματα.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk

My-ex-Mx5: 
NC 1.8lt. High | Galaxy Grey
MazdaSpeed CAI
IL Motorsports 4-1 Header
Goodwin Racing Midpipe
Cusco Type-RS 1.5 Way LSD
FGR 4.44
Tein Street Basis Z Coilovers
RX8 Sway Bars
Custom Rollbar
RX7 FD wheels skatouli custom color

December 19, 2019, 07:18:39 PMReply #4711

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4711 on: December 19, 2019, 07:18:39 PM »
Από αυτά που λες δεν διαφωνώ σε κάτι με τους υπόλοιπους!

 Καγκουραμαξο είναι, εσύ νομίζεις ότι θα δώσεις 4Κ και θα κάνεις τη δουλειά σου και γενικά η κουκούλα είναι ένα ζήτημα. Εγώ το έχω λύσει με ΗΤ, απλά αν η κουκούλα δεν είναι αλλαγμένη θα μπαζει λίγο ή πολύ νερό κατά πάσα πιθανότητα σε αυτά τα λεφτά.

Σαν αμάξι δεν προκαλεί ιδιαίτερα, έχουν υπάρξει όμως κάποια περιστατικά με σκισιματα.

Το 3ο χέρι δεν είναι απαραίτητα κακό, 15+ χρόνων αμάξια είναι και δεν είναι και τόσο πρακτικά, όμως αν τα χέρια άλλαξαν γρήγορα να σε προβληματίσει

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

December 19, 2019, 07:30:43 PMReply #4712

Offline manos89

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4712 on: December 19, 2019, 07:30:43 PM »
Σχετικα με το  2) στη Νεα Σμύρνη μένω και δεν ειχα ποτέ θέμα με κλοπη ή σκίσιμο κουκούλας. Πότε δεν ξέρεις βέβαια..

Ωστόσο, αν στο Κουκάκι δεν εχεις και εκεί κάπου να βάζεις το αμάξι και να προστατεύεται, μέρα παρά μέρα θα βρίσκεις και μια γρατζουνιά από παρκαρίσματα και ξεπαρκαρισματα.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Κουκάκι μένω 30 χρόνια τώρα :P. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα αν ξέρεις τα κατατόπια :P

Από αυτά που λες δεν διαφωνώ σε κάτι με τους υπόλοιπους!

 Καγκουραμαξο είναι, εσύ νομίζεις ότι θα δώσεις 4Κ και θα κάνεις τη δουλειά σου και γενικά η κουκούλα είναι ένα ζήτημα. Εγώ το έχω λύσει με ΗΤ, απλά αν η κουκούλα δεν είναι αλλαγμένη θα μπαζει λίγο ή πολύ νερό κατά πάσα πιθανότητα σε αυτά τα λεφτά.

Σαν αμάξι δεν προκαλεί ιδιαίτερα, έχουν υπάρξει όμως κάποια περιστατικά με σκισιματα.

Το 3ο χέρι δεν είναι απαραίτητα κακό, 15+ χρόνων αμάξια είναι και δεν είναι και τόσο πρακτικά, όμως αν τα χέρια άλλαξαν γρήγορα να σε προβληματίσει

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχω γνώση σχετικά με το ότι δεν είναι το πιο βολικό αμάξι αλλά να πω πως δεν το θέλω για καθημερινή χρήση πάντως, καθώς δουλεύω από το σπίτι.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου αρέσει σε τέτοιο βαθμό κάποιο άλλο αυτοκίνητο το οποίο να είναι προσιτό φυσικά. Θα μου μείνει κάποιο απωθημένο αν δεν το πάρω τώρα :P
Μήπως να περιμένω να βρω ένα αξιοπρέπες με hardtop για να μου φύγουν οι αμφιβολίες;

December 19, 2019, 08:06:45 PMReply #4713

Offline Dimitris n

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4713 on: December 19, 2019, 08:06:45 PM »
Αν μου επιτρέπεις κατα τα λεγόμενα δεν είσαι απόλυτα ψημένος 😜
Είναι παλιό αυτοκίνητο
Ειναι αβολο
Δεν ειναι γρήγορο
Ειναι χαμηλό
Πιθανόν δύσκολο σε μετακίνηση ακόμα και με βροχή
Θα χρειαστεί να αλλάξεις πιθανόν μέχρι και την λάμπα της πλαφονιερας για βλέπεις (κάτι το οποίο δεν θα χρειαζόταν καν να σκεφτείς σε άλλο 😁)
 δύσκολο μπες βγες

Ειναι φοβερό toy car
Έχει χαρακτήρα
Γενικά αξιόπιστο
Πολύ καλό για να οδηγείς, κακο για να μετακίνησε
Και φυσικά με 4 χιλ. Δεν θα πάρεις το καλύτερο
Όποτε αποφασίζεις και προχωρας

Σαν πρόσφατος ιδιοκτήτης τα γράφω 😁👍
 
The miata exists because of fun
06' NC Sport 2.0

December 19, 2019, 08:35:42 PMReply #4714

Offline kostasmito

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4714 on: December 19, 2019, 08:35:42 PM »
Δύσκολο μπες-βγες;;;

2.0lt sport / Larini Muffler / HKS Airfilter
Exedy lightweight flywheel & stage 1 clutch / Moss short shift
MeisterR CRD+ coils  / AutoExe Tie rod end / Cobalt FSTB / BBS EVO IX 17x8 ET+38 wheels / 215-45-17 AD08R
Wood Interior / Autoexe steering wheel / Honda Jazz antenna

December 19, 2019, 08:49:06 PMReply #4715

Offline manos89

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4715 on: December 19, 2019, 08:49:06 PM »
Αν μου επιτρέπεις κατα τα λεγόμενα δεν είσαι απόλυτα ψημένος 😜
Είναι παλιό αυτοκίνητο
Ειναι αβολο
Δεν ειναι γρήγορο
Ειναι χαμηλό
Πιθανόν δύσκολο σε μετακίνηση ακόμα και με βροχή
Θα χρειαστεί να αλλάξεις πιθανόν μέχρι και την λάμπα της πλαφονιερας για βλέπεις (κάτι το οποίο δεν θα χρειαζόταν καν να σκεφτείς σε άλλο 😁)
 δύσκολο μπες βγες

Ειναι φοβερό toy car
Έχει χαρακτήρα
Γενικά αξιόπιστο
Πολύ καλό για να οδηγείς, κακο για να μετακίνησε
Και φυσικά με 4 χιλ. Δεν θα πάρεις το καλύτερο
Όποτε αποφασίζεις και προχωρας

Σαν πρόσφατος ιδιοκτήτης τα γράφω 😁👍

Μπορεί να έχεις δίκιο :P
Αλλά αν έχεις μια διαρκή γκρίνια μέσα στο σπίτι σου τότε λογικό να κάνεις δεύτερες σκέψεις :P
Η γκρίνια προέρχεται από την μάνα που φοβάται ότι θα τρέχω, θα σκοτωθώ κ.λπ. Στο μυαλό της το roadster ισούται με μονοθέσιο της formula 1.

Από άλλα αμάξια που είχα κοιτάξει και με είχαν "ψήσει" λίγο πριν το miata, δηλαδή mini cooper και bmw 116, τώρα δεν μου κάνουν αίσθηση.
Συν του ότι και τότε τα είχα ψιλοαποκλείσει λόγω πολλών "ζημιών" που βγάζουν.

Πάντως αν το δω αντικειμενικά η φάση που βρίσκομαι τώρα είναι ιδανική για το miata :P


December 19, 2019, 09:08:15 PMReply #4716

Offline panos2171

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4716 on: December 19, 2019, 09:08:15 PM »
Κι εγώ άκουγα διάφορα από το σπίτι αλλά από τη στιγμή που η αγορά θα γινόταν αποκλειστικά από εμένα σαφώς και δεν άκουσα κανέναν. Όσον αφορά το θέμα της κουκούλας σαφώς είναι επιρρεπές και σαφώς έχουν υπάρξει περιστατικά σκισίματος αλλά άμα έχει πάρκινγκ αυτό εξαλείφεται.
Γενικά όταν είσαι σε φάση να πάρεις ΜΧ5 δεν το ξεψειρίζεις και πολύ, ένα θετικό να έχει το βλέπεις σαν δέκα, και δέκα αρνητικά να έχει τα βλέπεις σαν ένα.
NBFL 2002 1.6L (midnight blue)
stock engine
15'' ENKEI (phoenix) wheels
MeisterR Sportive Coilovers

December 19, 2019, 09:12:12 PMReply #4717

Offline Dimitris n

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4717 on: December 19, 2019, 09:12:12 PM »
😁
Πήγαινε τότε στην μανούλα και πες της τσονταρε μου να παρω nc η να βαλω hard top στε nb
Σκέψου το καλα πριν αποφασίσεις και θα την βρεις την άκρη
Τα 3 αυτοκίνητα που ανέφερες είναι ολα καλα αλλα διαφορετικα εντελώς οπότε και αδικουνται στη μεταξύ τους σύγκριση

Καλές επιλογές 👍
The miata exists because of fun
06' NC Sport 2.0

December 19, 2019, 09:54:38 PMReply #4718

Offline Nettos

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4718 on: December 19, 2019, 09:54:38 PM »
Και εγώ άκουγα απο φίλους οτι δεν είναι πρακτικό και να προτιμήσω κάτι πιο νορμάλ αλλά μου άρεσε πολυ και το πήρα. Το έχω 2 χρόνια και αναρωτιέμαι πως δεν είχα σκεφτεί νωρίτερα  να πάρω ένα τέτοιο αυτοκίνητο.  Για τα λεφτά τους (είτε nb είτε nc) θεωρώ οτι προσφέρουν το κάτι διαφορετικό και αξίζουν σε περίπτωση που σε ενδιαφέρουν τέτοιου είδους αυτοκίνητα.

Εαν το αγοράσεις συνειδητά, το πιθανότερο είναι να κολλήσεις μαζί του   ;)   

December 19, 2019, 10:47:25 PMReply #4719

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4719 on: December 19, 2019, 10:47:25 PM »
Εγώ πάλι δεν είχα ιδιαίτερες αντιδράσεις από το σπίτι και φίλους. Το πήρα σε εποχές που λεφτά υπήρχαν και οι επιλογές ήταν η αυτό η καινούργιο RX8. Θα πω ότι το RX μου έμεινε ένα μικρό απωθημένο, αλλά και τώρα που έχω τα λεφτά να το πάρω δεν ξέρω αν το θέλω.
Γενικά το ΜΧ μου έχει φάει κάμποσα λεφτά όλα αυτά τα χρόνια, αλλά δεν τσιγγουνευτηκα τίποτα στη συντήρηση του. Βέβαια δεν έχω δώσει και πολλά για την περιποίηση του. Κάποια στιγμή το έβαλα αγγελία για να πάρω Elise, τελικά δεν το έδωσα, αν και μέσα στα 14 χρόνια που το έχω, άλλαξα νομίζω 17 αμάξια. Αν δεν είχα τη δυνατότητα πάντως να συντηρώ 2 αμάξια θα το είχα σιχαθεί...
Η καλύτερη μοντα, κατά τη γνώμη μου, είναι το ΗΤ και η πιο αδιάφορη το μπλοκέ, ίσως και γιατί είχα ακούσει όλες αυτές τις μλκιες πως ΜΧ χωρίς μπλοκέ δεν είναι Μiata.

Για να καταλήξω πάντως και για να σου μιλήσω ειλικρινά, αν τα 4Κ είναι οριακό πόσο για σένα μην το πάρεις! Θα στερηθεις πράγματα χωρίς λόγο για να το συμμαζέψεις. Θυμάμαι ότι το είχα πληρώσει 15Κ και είχα δώσει τον πρώτο καιρό τουλάχιστον άλλα 2Κ για να το μαζέψω και ήταν αμάξι 4ετιας.

Σε τελικη ανάλυση αν η δουλειά σου πάει καλά μπορείς να μαζέψεις χρήματα και να πάρεις κάτι καλύτερο.

Προφανώς για την απόφαση κτήσης ενός ΜΧ παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα όπως η ηλικία και η χρήση. Ήμουν πολύ πιο ανεκτικός στα 21 μου που το αγόρασα και δεν είχα ποτέ ανάγκη αμάξι καθημερινής χρήσης, αφού και εγώ δουλεύω μέσω Web & η εργασία μου πάντα βρισκόταν κοντά στο σπίτι μου.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

December 20, 2019, 12:11:46 AMReply #4720

Offline manos89

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4720 on: December 20, 2019, 12:11:46 AM »
Εγώ πάλι δεν είχα ιδιαίτερες αντιδράσεις από το σπίτι και φίλους. Το πήρα σε εποχές που λεφτά υπήρχαν και οι επιλογές ήταν η αυτό η καινούργιο RX8. Θα πω ότι το RX μου έμεινε ένα μικρό απωθημένο, αλλά και τώρα που έχω τα λεφτά να το πάρω δεν ξέρω αν το θέλω.
Γενικά το ΜΧ μου έχει φάει κάμποσα λεφτά όλα αυτά τα χρόνια, αλλά δεν τσιγγουνευτηκα τίποτα στη συντήρηση του. Βέβαια δεν έχω δώσει και πολλά για την περιποίηση του. Κάποια στιγμή το έβαλα αγγελία για να πάρω Elise, τελικά δεν το έδωσα, αν και μέσα στα 14 χρόνια που το έχω, άλλαξα νομίζω 17 αμάξια. Αν δεν είχα τη δυνατότητα πάντως να συντηρώ 2 αμάξια θα το είχα σιχαθεί...
Η καλύτερη μοντα, κατά τη γνώμη μου, είναι το ΗΤ και η πιο αδιάφορη το μπλοκέ, ίσως και γιατί είχα ακούσει όλες αυτές τις μλκιες πως ΜΧ χωρίς μπλοκέ δεν είναι Μiata.

Για να καταλήξω πάντως και για να σου μιλήσω ειλικρινά, αν τα 4Κ είναι οριακό πόσο για σένα μην το πάρεις! Θα στερηθεις πράγματα χωρίς λόγο για να το συμμαζέψεις. Θυμάμαι ότι το είχα πληρώσει 15Κ και είχα δώσει τον πρώτο καιρό τουλάχιστον άλλα 2Κ για να το μαζέψω και ήταν αμάξι 4ετιας.

Σε τελικη ανάλυση αν η δουλειά σου πάει καλά μπορείς να μαζέψεις χρήματα και να πάρεις κάτι καλύτερο.

Προφανώς για την απόφαση κτήσης ενός ΜΧ παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα όπως η ηλικία και η χρήση. Ήμουν πολύ πιο ανεκτικός στα 21 μου που το αγόρασα και δεν είχα ποτέ ανάγκη αμάξι καθημερινής χρήσης, αφού και εγώ δουλεύω μέσω Web & η εργασία μου πάντα βρισκόταν κοντά στο σπίτι μου.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καλύτερο είναι υποκειμενικό. Πιο βολικό σίγουρα. Και το σμαρτ παίζει να είναι καλύτερο αν εννοείς πιο βολικό.
Αλλα γενικά στο price range που κοιτάω δεν έχω βρει κάποιο που να μου κάνει περισσότερο κλικ στο να το πάρω.

December 20, 2019, 12:22:34 AMReply #4721

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4721 on: December 20, 2019, 12:22:34 AM »
Όταν λέω καλύτερο εννοώ ακόμα και ΜΧ. Ένα NC είναι σίγουρα καλύτερο, ένα περιποιημένο ΝΒ με πράγματα πάνω, δεν εννοώ φυσικά να έχει βάλει ζάντες JR, αλλά ουσιώδη, όπως ΗΤ η καινούργια κουκούλα. Ας μη γελιομαστε είναι αμάξια 10-20 ετών προφανώς και η τιμή τους μπορεί να φαίνεται δελεαστική, αλλά θέλουν χρήματα για τη βασική, σωστή συντήρηση.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

December 20, 2019, 12:51:34 AMReply #4722

Offline manos89

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4722 on: December 20, 2019, 12:51:34 AM »
Όταν λέω καλύτερο εννοώ ακόμα και ΜΧ. Ένα NC είναι σίγουρα καλύτερο, ένα περιποιημένο ΝΒ με πράγματα πάνω, δεν εννοώ φυσικά να έχει βάλει ζάντες JR, αλλά ουσιώδη, όπως ΗΤ η καινούργια κουκούλα. Ας μη γελιομαστε είναι αμάξια 10-20 ετών προφανώς και η τιμή τους μπορεί να φαίνεται δελεαστική, αλλά θέλουν χρήματα για τη βασική, σωστή συντήρηση.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, δίκιο έχεις σε αυτό. Βέβαια δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεις το καλύτερα συντηρημένο.
Πάντως με Hardtop έχω βρει πολύ λίγα, 1-2 nb και άλλα τόσα nc.
Πόσο περίπου κοστίζει να βάλεις από μόνος σου;

December 20, 2019, 02:29:02 AMReply #4723

Offline Pete K

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4723 on: December 20, 2019, 02:29:02 AM »
Φίλε Μανώλη επειδή πρόσφατα αποκτησα το δικό μου mx5 nbfl οπότε και πέρασα όλη αυτή την ανυπομονησία στο ψάξιμο να σου πω πως είδα θέσει και εγώ όριο στα 4κ και ας είχα ανέση να φτάσω τα 5 , ελάχιστα αυτά που με κάλυπταν στα πάντα  όπως είπαν και οι προλαλησαντες θα σου πρότεινα υπομονή γιατί και εγώ είδα αυτό που ακριβώς ήθελα λίγο μετά και αποφάσισα να αλλάξω το μπάτζετ μου , θεωρώ ως αν είναι να κάνεις κάτι κάντο όσο πιο σωστά γίνετε , όσο για την κουκούλα επειδή γείτονας είμαι μέχρι να το βάλω σε κλειστό γκαράζ οπότε χτυπούσε συναγερμός από τις κολογατες πεταγομουν πάνω

December 20, 2019, 01:05:38 PMReply #4724

Offline Chris_SD

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #4724 on: December 20, 2019, 01:05:38 PM »
Αυτό που με έχει ρίξει είναι μερικά θέματα όπως

1) Γκρίνια από γονείς-περιβάλλον, του στυλ "γιατί να πάρεις καγκουράμαξο" και "πάρε ένα yaris να κάνεις τη δουλειά σου"  :nono: :grrrrrr:
(Μα καγκουράμαξο;)

2) Ανασφάλεια για σκίσιμο κουκούλας και κλοπής. Να πω εδώ ότι το αμάξι θα φυλάσσεται σε πάρκινγκ πιλοτής στη Νέα Σμύρνη και γενικά θα κινούμαι μεταξύ Νέας Σμύρνης και Κουκακίου.
Γενικά πόσο συχνό φαινόμενο είναι αυτό;

3) Μερικά άλλα θέματα όπως το ότι η κοπέλα μου θα πρέπει να παρκάρει το δικό της αμάξι κάθε μέρα έξω.

Κάτι άλλο που με έχει προβληματίσει είναι  η είσοδος στο πάρκινγκ πιλοτής που ανέφερα πριν. Το περίεργο είναι ότι το fiesta της κοπέλας μου βρίσκει σχεδόν πάντα ο μπροστά προφυλακτήρας του όταν πας να το βγάλεις με την όπισθεν και στην ευθεία. Με το Mx-5 θα μου μείνει στο χέρι :P



Μάνο,

1) Το αυτοκίνητο το παίρνεις για εσένα, οχι για τους γύρω σου. Ως πιτσιρικάς είχα όνειρο την elise και ένας φίλος μου είχε πει: "Καλά ρε διθέσιο..κι εμείς πως θα πηγαίνουμε βόλτα;" η απάντηση ήταν "με το δικό σου". Μάντεψε λοιπόν μετά από τοσα χρόνια ποιος απ τους δυο έχει yaris...κυριολεκτικά :good:

2) Ο φόβος υπάρχει πάντα και παντού αλλά δε σημαίνει οτι θα συμβεί. Προσέχεις που θα το παρκάρεις και επιλέγεις μια ασφάλεια που με κάποιο τρόπο θα έχεις κάποια κάλυψη.

3) Thank You Neext

4) Δυστυχώς αν είναι μεγάλη η κλίση στην ράμπα. όπως το περιγράφεις, ίσως έχεις θέμα. Μόνο με δοκιμή θα το ξέρεις.
MY10 NCFL \ECU Reflash \4-1 Custom Header x 70mm Full Exhaust \Skuzzle TorqIntake \Tochigi Fuji LSD x 4.1 FGR \Tein MonoSport \ADVAN RGII 17x8.5 ET31 x 235/40 FK510 \Yellow Dot Sways \IL Motorsport Braces \HawkHP+ \OEM Front Strut Brace \Sparco Pro2000 \CarbonMiata Diffuser \Jetstream Type-2 spoiler \ΟΕΜ ΗΤ