Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]  (Read 713210 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

December 15, 2015, 11:30:47 PMReply #2310

Offline selito

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2310 on: December 15, 2015, 11:30:47 PM »

Σ ευχαριστω @selito , μολις το ειδα, ναι ωραια φαινεται κ εχει ριξει κοπο κ χρημα βλεπω... αλλα ειναι παραπανω απο το budget μου δυστυχως... κ δεν θελω να 'παζαρεψω' γιατι φαινεται η δουλεια που εχει πεσει...  ηταν πρασινο πριν απο λιγο που φαινεται σε μια φωτο? αν ηταν ακομα πρασινο θα το παλευα να βρω το budget  :D

Το χρώμα του είναι το Galaxy Grey που έχουν εργοστασιακά τα NC, είναι πολύ προσεγμένο με το μπλοκε του, με τις πανέμορφες (για μενα) ζαντες του, και επειδή ξέρω και το παιδί που το έχει και τον πατέρα του, ξέρω πως το έφτιαξαν με πολύ μεράκι.

το συστήνω ανεπιφύλακτα, και προτείνω να ρίξεις ένα τηλ, δεν χάνεις κάτι, πες οτι σε στέλνω εγω  ;)
Never dream about success, only work for it.

December 16, 2015, 12:27:24 AMReply #2311

Offline giannisnaoussa

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2311 on: December 16, 2015, 12:27:24 AM »
Nαι φαινεται προσεγμενο πολυ, το χρωμα θα προτιμουσα καποιο εργοστασιακο του NA αλλα οκ δεν ειμαι κ κολλημενος που τα θελω ολα original , σωστο να ναι πανω απ ολα κ απ οτι φαινεται ειναι.


Οποτε πατερας-γιος ειναι φανοποιοι κ το φτιαξανε αυτοι? Σ ευχαριστω παντως , θα κανω ενα τηλ θα πω οτι με στελνεις εσυ  ;)

December 16, 2015, 12:36:26 AMReply #2312

Offline selito

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2312 on: December 16, 2015, 12:36:26 AM »
Nαι φαινεται προσεγμενο πολυ, το χρωμα θα προτιμουσα καποιο εργοστασιακο του NA αλλα οκ δεν ειμαι κ κολλημενος που τα θελω ολα original , σωστο να ναι πανω απ ολα κ απ οτι φαινεται ειναι.


Οποτε πατερας-γιος ειναι φανοποιοι κ το φτιαξανε αυτοι? Σ ευχαριστω παντως , θα κανω ενα τηλ θα πω οτι με στελνεις εσυ  ;)

όχι δεν είναι φανοποιοί, αλλά είναι του χώρου και πάνω απ'όλα γνώστες των mx5.  :gl:
Never dream about success, only work for it.

December 16, 2015, 01:13:15 AMReply #2313

Offline georgep800

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2313 on: December 16, 2015, 01:13:15 AM »
EL TASSOS δεν εχω αποφασισει ακομα...αλλα με βαση το προηγουμενο μου που ηταν και το πρωτο μου αυτοκινητο(Vw scirocco 1.4 tsi 245hp)και εκανα το λαθος και πηγα σε ατμοσφαρικο μαλλον θα επιστρεψω σε τουρμπο αυτοκινητο παλι.
Heras το εμαθα απο εξουδιοδοτημενο συνεργειο..να το κρατησω ειναι μια σωστη κινηση ομως δεν ειναι τελικα αυτο που ηθελα λες με το καιρο να αλλαξει αυτο?Καλο θα ειναι!

Ο otto απλα το ειχε στην βιτρινα του ο ιδιοκτητης ηταν αυτος που με νευριασε γιατι πριν τον otto το ειχε σε αλλον μαντρα γνωστο στο χωρο και τοτε εγινε η παρεμβαση των χιλιομετρων...οποτε το επαιξε σαν μεσολαβητης...και το πολυ εξυπνο που εκανε ηταν πως σε καθε αγγελια του γραφει δεκτος ελεγχος καθε αυτοκινητου σε αντιπροσωπεια...το λαθος ηταν ολο δικο μου...

Όπως ειχα γράψει και τότε, πολύ ύποπτο το γεγονός ότι είχαν αλλαχτεί πράγματα που σίγουρα θα πρόδιδαν την χρήση/χλμ του(δέρματα κτλ...).
Τέσπα, τέτοια ώρα, τέτοια λόγια. Το μόνο που έχω να σου αναφέρω είναι ότι έχεις την καλύτερη έκδοση NC. Την έκδοση NISEKO. Δεν θα επεκταθώ σε επιχειρήματα, απλά βάλτην δίπλα σε οποιαδήποτε άλλη έκδοση NC και θα καταλάβεις! Κρίμα να το δώσεις!
Μήπως να αρχίσεις να πειραματίζεσαι με την πίσω κίνηση...? Σίγουρα θα σου αλλάξει γνώμη συγκριτικά με τα ξενέρωτα(και προβληματικά) γερμανικά.... :coolio:

December 16, 2015, 01:35:41 AMReply #2314

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2314 on: December 16, 2015, 01:35:41 AM »
EL TASSOS δεν εχω αποφασισει ακομα...αλλα με βαση το προηγουμενο μου που ηταν και το πρωτο μου αυτοκινητο(Vw scirocco 1.4 tsi 245hp)και εκανα το λαθος και πηγα σε ατμοσφαρικο μαλλον θα επιστρεψω σε τουρμπο αυτοκινητο παλι.
Heras το εμαθα απο εξουδιοδοτημενο συνεργειο..να το κρατησω ειναι μια σωστη κινηση ομως δεν ειναι τελικα αυτο που ηθελα λες με το καιρο να αλλαξει αυτο?Καλο θα ειναι!

Ο otto απλα το ειχε στην βιτρινα του ο ιδιοκτητης ηταν αυτος που με νευριασε γιατι πριν τον otto το ειχε σε αλλον μαντρα γνωστο στο χωρο και τοτε εγινε η παρεμβαση των χιλιομετρων...οποτε το επαιξε σαν μεσολαβητης...και το πολυ εξυπνο που εκανε ηταν πως σε καθε αγγελια του γραφει δεκτος ελεγχος καθε αυτοκινητου σε αντιπροσωπεια...το λαθος ηταν ολο δικο μου...

Όπως ειχα γράψει και τότε, πολύ ύποπτο το γεγονός ότι είχαν αλλαχτεί πράγματα που σίγουρα θα πρόδιδαν την χρήση/χλμ του(δέρματα κτλ...).
Τέσπα, τέτοια ώρα, τέτοια λόγια. Το μόνο που έχω να σου αναφέρω είναι ότι έχεις την καλύτερη έκδοση NC. Την έκδοση NISEKO. Δεν θα επεκταθώ σε επιχειρήματα, απλά βάλτην δίπλα σε οποιαδήποτε άλλη έκδοση NC και θα καταλάβεις! Κρίμα να το δώσεις!
Μήπως να αρχίσεις να πειραματίζεσαι με την πίσω κίνηση...? Σίγουρα θα σου αλλάξει γνώμη συγκριτικά με τα ξενέρωτα(και προβληματικά) γερμανικά.... :coolio:
Δίνεις ρεσιτάλ...  :zalistika:
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

December 16, 2015, 01:53:41 AMReply #2315

Offline georgep800

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2315 on: December 16, 2015, 01:53:41 AM »
EL TASSOS δεν εχω αποφασισει ακομα...αλλα με βαση το προηγουμενο μου που ηταν και το πρωτο μου αυτοκινητο(Vw scirocco 1.4 tsi 245hp)και εκανα το λαθος και πηγα σε ατμοσφαρικο μαλλον θα επιστρεψω σε τουρμπο αυτοκινητο παλι.
Heras το εμαθα απο εξουδιοδοτημενο συνεργειο..να το κρατησω ειναι μια σωστη κινηση ομως δεν ειναι τελικα αυτο που ηθελα λες με το καιρο να αλλαξει αυτο?Καλο θα ειναι!

Ο otto απλα το ειχε στην βιτρινα του ο ιδιοκτητης ηταν αυτος που με νευριασε γιατι πριν τον otto το ειχε σε αλλον μαντρα γνωστο στο χωρο και τοτε εγινε η παρεμβαση των χιλιομετρων...οποτε το επαιξε σαν μεσολαβητης...και το πολυ εξυπνο που εκανε ηταν πως σε καθε αγγελια του γραφει δεκτος ελεγχος καθε αυτοκινητου σε αντιπροσωπεια...το λαθος ηταν ολο δικο μου...

Όπως ειχα γράψει και τότε, πολύ ύποπτο το γεγονός ότι είχαν αλλαχτεί πράγματα που σίγουρα θα πρόδιδαν την χρήση/χλμ του(δέρματα κτλ...).
Τέσπα, τέτοια ώρα, τέτοια λόγια. Το μόνο που έχω να σου αναφέρω είναι ότι έχεις την καλύτερη έκδοση NC. Την έκδοση NISEKO. Δεν θα επεκταθώ σε επιχειρήματα, απλά βάλτην δίπλα σε οποιαδήποτε άλλη έκδοση NC και θα καταλάβεις! Κρίμα να το δώσεις!
Μήπως να αρχίσεις να πειραματίζεσαι με την πίσω κίνηση...? Σίγουρα θα σου αλλάξει γνώμη συγκριτικά με τα ξενέρωτα(και προβληματικά) γερμανικά.... :coolio:
Δίνεις ρεσιτάλ...  :zalistika:

Σ' ευχαριστώ φίλε μου! Είμαι σίγουρος ότι και 'συ θα γούσταρες ένα NC ΚΑΙ συγκεκριμένα NISEKO! Θα σου πρότεινα να δώσεις το ξεπερασμένο τώρα πια ΝΒFL σου και να πάρεις το αμάξι του Pantos! Μετά απο 7+ χρόνια εμπειρίας με το δικό μου, μπορώ να σου το προτείνω ανεπιφύλακτα! :coolio:

December 16, 2015, 02:07:43 AMReply #2316

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2316 on: December 16, 2015, 02:07:43 AM »
Μετα απο 9+ χρόνια εμπειριας στο NBFL, αλλα και καμποσα χρόνια μεσα σε αυτό το φορουμ μεγαλυτερο ρεσιταλ βλακείας απο το δικό σου, δεν ξαναειδα.

Ρε φιλε εισαι επικινδυνος. Αν καποιος διαβαζε τα ποστ σου οταν πρωτοαναρτηθηκε η αγγελια θα νομιζε οτι οντως αυτο το αμαξι ηταν ευκαιρία και αντι να το βουλωσεις τωρα που τελικα αποδειχθηκε ανθρακας ο θησαυρος, συνεχιζεις...

Πραγματικά ανθρακι Niseko ουτε να το φτύσω, βασικα δεν γουστάρω καθολου το Galaxy Grey! Και για να στο θεσω και διαφορετικά Niseko εχει ο κολλητός μου και μπορώ ανα πάσα στιγμη να το ζητησω, αν μη τι αλλό ειναι και 2λιτρο οχι αλλο ενα 18αρι NC.

Θα μπορούσα να γράψω ενα κατεβατό αλλα πραγματικά βαριέμαι, ασε που με τις βλακείες σου θα μας κάνεις να σιχαθούμε και μια πραγματικά αξιολογη εκδοση του NC, παλι καλά δλδ που την εχουν και 2-3 σοβαροι ανθρωποι σε αυτό το φορουμ τη συγκεκριμενη εκδοση οπως ο @Dionisis , o @Charlie και ο @aimkara
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

December 16, 2015, 02:15:16 AMReply #2317

Offline Manolis

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2317 on: December 16, 2015, 02:15:16 AM »
Ρε Γιάννη γιατί δεν παραδέχεσαι απλά ότι ζηλεύεις που δεν έχεις NISEKO (την καλύτερη έκδοση για NC που βγήκε ποτέ)
να τελειώνει η συζήτηση?



Μ αυτά και μ αυτά η λέξη NISEKO ξεπέρασε σε δημοτικότητα στο φόρουμ μας την λέξη CUSTOME!

December 16, 2015, 02:18:15 AMReply #2318

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2318 on: December 16, 2015, 02:18:15 AM »
Δεν θελω Nisekο ρε Μανωλη αφου εχω την υπεργαματη εκδοση Nardi Torino !!!
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

December 16, 2015, 02:19:54 AMReply #2319

Offline Manolis

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2319 on: December 16, 2015, 02:19:54 AM »
Πάντως το δικό μου που είναι και ανθρακί και 18άρι ούτε που να το χέσεις.Θύμησε μου στην βόλτα να μην σου μιλήσω!

December 16, 2015, 02:24:12 AMReply #2320

Offline selito

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2320 on: December 16, 2015, 02:24:12 AM »
εεεεε, έχω και εγώ ένα galaxy gay κοτέτσι, θα μου κόψεις και την καλημέρα Γιάννη?!
Never dream about success, only work for it.

December 16, 2015, 02:25:48 AMReply #2321

Offline georgep800

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2321 on: December 16, 2015, 02:25:48 AM »
Μετα απο 9+ χρόνια εμπειριας στο NBFL, αλλα και καμποσα χρόνια μεσα σε αυτό το φορουμ μεγαλυτερο ρεσιταλ βλακείας απο το δικό σου, δεν ξαναειδα.

Ρε φιλε εισαι επικινδυνος. Αν καποιος διαβαζε τα ποστ σου οταν πρωτοαναρτηθηκε η αγγελια θα νομιζε οτι οντως αυτο το αμαξι ηταν ευκαιρία και αντι να το βουλωσεις τωρα που τελικα αποδειχθηκε ανθρακας ο θησαυρος, συνεχιζεις...

Πραγματικά ανθρακι Niseko ουτε να το φτύσω, βασικα δεν γουστάρω καθολου το Galaxy Grey! Και για να στο θεσω και διαφορετικά Niseko εχει ο κολλητός μου και μπορώ ανα πάσα στιγμη να το ζητησω, αν μη τι αλλό ειναι και 2λιτρο οχι αλλο ενα 18αρι NC.

Θα μπορούσα να γράψω ενα κατεβατό αλλα πραγματικά βαριέμαι, ασε που με τις βλακείες σου θα μας κάνεις να σιχαθούμε και μια πραγματικά αξιολογη εκδοση του NC, παλι καλά δλδ που την εχουν και 2-3 σοβαροι ανθρωποι σε αυτό το φορουμ τη συγκεκριμενη εκδοση οπως ο @Dionisis , o @Charlie και ο @aimkara

Είμαι "επικίνδυνος" επειδή λέω την άποψη μου με ΑΙΤΙΟΛΟΓΟΝΤΑΣ την με ΕΠΕΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ή απλά επειδή δεν συμφωνείς εσύ;  ::-

ΥΓ. "Αποδείχθηκε άνθρακας" επειδή έχει 160Κ χλμ; Γιατί μόνο αυτό ανέφερε σαν γκρίζο σημείο ο ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΟΣ #Pantos. Και μπράβο του που το αναφέρει! Επέτρεψε μου να αναφέρω ότι τέτοιου είδους σχόλια σαν τα δικά σου είναι επικίνδυνα, που ισοπεδώνουν τα πάντα. Γιατί τόσα ΝΒ και ΝΑ έχουν τόσα και πολλά περισσότερα χλμ και είναι μια χαρά. Εκτός αν πιστεύεις ότι και αυτά είναι "άνθρακας"... :zalistika:

Μ αυτά και μ αυτά η λέξη NISEKO ξεπέρασε σε δημοτικότητα στο φόρουμ μας την λέξη CUSTOME!

Μανόλη είναι η δεύτερη σε δημοτικότητα. Η πρώτη είναι η "ανωμαλία". :llol:

December 16, 2015, 02:26:57 AMReply #2322

Offline Manolis

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2322 on: December 16, 2015, 02:26:57 AM »
Μ αυτά και μ αυτά η λέξη NISEKO ξεπέρασε σε δημοτικότητα στο φόρουμ μας την λέξη CUSTOME!

Μανόλη είναι η δεύτερη σε δημοτικότητα. Η πρώτη είναι η "ανωμαλία". :llol:



Για να το λες κάτι θα ξέρεις.

December 16, 2015, 02:39:20 AMReply #2323

Offline georgep800

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2323 on: December 16, 2015, 02:39:20 AM »
Μ αυτά και μ αυτά η λέξη NISEKO ξεπέρασε σε δημοτικότητα στο φόρουμ μας την λέξη CUSTOME!

Μανόλη είναι η δεύτερη σε δημοτικότητα. Η πρώτη είναι η "ανωμαλία". :llol:



Για να το λες κάτι θα ξέρεις.

Ναι, βρε γλυκούλη, άκου που σου λέω! :girlie:

 :llol:

December 16, 2015, 12:45:38 PMReply #2324

Offline nmwisima

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2324 on: December 16, 2015, 12:45:38 PM »
Σοβαρος ο AimKara... Τι αλλο θ ακούσουμε...