Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]  (Read 713333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

November 23, 2015, 03:23:38 PMReply #2160

Offline simkoz

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2160 on: November 23, 2015, 03:23:38 PM »
Δεν έχω βρει ακόμα δουλειά να μου κάνει στο αμάξι, κάτσε όταν έρθει το κιτ να πάω αν είναι να μου το εγκαταστήσει  :angel: O0

KIT? Ποίο ΚΙΤ? Μίλα!!!
Brilliant Black NC 2.0 ->Presentation
RX-8 sway bars
Goodwin RoadsterSport II Duals
BC RS Coilovers
I.L. Aluminium Strut Brace kit
Rear upper Strut Bar
Daylight lights

November 23, 2015, 04:34:16 PMReply #2161

Offline saldale

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2161 on: November 23, 2015, 04:34:16 PM »
Δεν έχω βρει ακόμα δουλειά να μου κάνει στο αμάξι, κάτσε όταν έρθει το κιτ να πάω αν είναι να μου το εγκαταστήσει  :angel: O0

KIT? Ποίο ΚΙΤ? Μίλα!!!

Κάτι end links πήρε μωρέ...
MY09 - Noisy Combative Exclusive Classy

November 23, 2015, 04:52:39 PMReply #2162

Offline philosopher

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2162 on: November 23, 2015, 04:52:39 PM »
Ποπο παναιαμ δε πρόλαβα να τα βγάλω απο το αμάξι και τα νεα κυκλοφόρησαν

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



November 23, 2015, 08:08:13 PMReply #2163

Offline panos444

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2163 on: November 23, 2015, 08:08:13 PM »
Έκλεισα το spv και μου το ακύρωσε μόλις. Το μελιτζανι..! Ήταν πολύ καλό. :( Το νισεκο από την Λάρισα τι έχει δει κανένας;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


November 24, 2015, 11:51:23 PMReply #2164

Offline georgep800

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2164 on: November 24, 2015, 11:51:23 PM »
Έκλεισα το spv και μου το ακύρωσε μόλις. Το μελιτζανι..! Ήταν πολύ καλό. :( Το νισεκο από την Λάρισα τι έχει δει κανένας;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πειράζει που σου το ακύρωσε! Η έκδοση NISEKO είναι καλύτερη απο την SVP. Και γενικότερα απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση! :coolio:
Δεν το ξέρω αυτό απο την Λάρισα πάντως, γενικά μιλάω.

November 25, 2015, 12:26:26 AMReply #2165

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2165 on: November 25, 2015, 12:26:26 AM »
Έκλεισα το spv και μου το ακύρωσε μόλις. Το μελιτζανι..! Ήταν πολύ καλό. :( Το νισεκο από την Λάρισα τι έχει δει κανένας;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν πειράζει που σου το ακύρωσε! Η έκδοση NISEKO είναι καλύτερη απο την SVP. Και γενικότερα απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση! :coolio:
Δεν το ξέρω αυτό απο την Λάρισα πάντως, γενικά μιλάω.

Καποιος πάλι που δεν εχει Niseko και δεν έχει καν NC, θα έλεγε πως ο μονος λογος που θα σκεφτοταν να αγοράσει αυτη τη γενία του ΜΧ, θα ηταν το πολυ σπανιο και πολυ ομορφο μελιτζανι REM, το 2ο στη λιστα μου παντως ναι θα ηταν ενα λευκο Niseko και το 3ο ενα μαυρο High με ταμπά κουκουλα!

...μετα καλύτερα ΝΒ!
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

November 25, 2015, 12:31:43 AMReply #2166

Offline selito

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2166 on: November 25, 2015, 12:31:43 AM »
Έκλεισα το spv και μου το ακύρωσε μόλις. Το μελιτζανι..! Ήταν πολύ καλό. :( Το νισεκο από την Λάρισα τι έχει δει κανένας;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν πειράζει που σου το ακύρωσε! Η έκδοση NISEKO είναι καλύτερη απο την SVP. Και γενικότερα απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση! :coolio:
Δεν το ξέρω αυτό απο την Λάρισα πάντως, γενικά μιλάω.

Καποιος πάλι που δεν εχει Niseko και δεν έχει καν NC, θα έλεγε πως ο μονος λογος που θα σκεφτοταν να αγοράσει αυτη τη γενία του ΜΧ, θα ηταν το πολυ σπανιο και πολυ ομορφο μελιτζανι REM, το 2ο στη λιστα μου παντως ναι θα ηταν ενα λευκο Niseko και το 3ο ενα μαυρο High με ταμπά κουκουλα!

...μετα καλύτερα ΝΒ!

Jean,

Μπλε με ταμπά κουκούλα αλλά μαύρα πλαστικά στο εσωτερικό, αν θέλεις κυρίλα

Never dream about success, only work for it.

November 25, 2015, 12:55:11 AMReply #2167

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2167 on: November 25, 2015, 12:55:11 AM »
Το έχω πετύχει και αυτό αλλά προτιμώ το μαύρο όπως επίσης και το μοναδικό λευκό με ταμπα κουκούλα είναι top. Αλλά αν έπρεπε να επιλέξω 3 NC θα ήταν αυτά που αναφέρω. Πάντως μόνο High/Sport Μαύρο-Ταμπα, Niseko λευκό, SVP μελιτζανι θα κοιτούσα αν με ενδιέφερε το NC.

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

November 25, 2015, 12:15:47 PMReply #2168

Offline panos444

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2168 on: November 25, 2015, 12:15:47 PM »
Καλά εννοείται ότι προτιμώ το μελιτζανι από το χρώμα του νισεκο. Και αυτά τα δύο μοντέλα δεν έχουν διάφορες σε εξοπλισμό αν εξαιρέσεις τις ζάντες που για μένα και τα δύο δεν έχουν όμορφες, και θα είναι στο πρόγραμμα αλλαγής. Το μελιτζανι από Θεσσαλονίκη με 170 χιλιάδες χιλιόμετρα το είδατε; Τι λέτε; Γενικά έχει κανένας τόσα χιλιόμετρα; Αν έχει γίνει σωστή συντήρηση θα βγάζει πρόβλημα το μοτέρ;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


November 25, 2015, 02:12:47 PMReply #2169

Offline Manolis

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2169 on: November 25, 2015, 02:12:47 PM »
Δεν πειράζει που σου το ακύρωσε! Η έκδοση NISEKO είναι καλύτερη απο την SVP. Και γενικότερα απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση! :coolio:
Δεν το ξέρω αυτό απο την Λάρισα πάντως, γενικά μιλάω.



Για ποιο λόγο είναι καλύτερο το νισεκο?Εντάξει ο σοβαρότερος είναι ότι το έχεις εσύ,αλλά άλλος λόγος υπάρχει?

Άντε να δεχτώ τις ζάντες,που ναι υπάρχει σαφής διαφορά,αλλά με δεδομένο ότι οι περισσότεροι κάτοχοι τις αλλάζουν
και αυτό θα έκανα και εγώ,δεν το βλέπω τόσο σημαντικό για να κάνει τόσο βέβαιη την πεποίθησή σου.

Το svp είναι εξίσου συλλεκτικό,αν όχι και περισσότερο,έχει χρωματάρα και επιπλέον έχει το μεγαλύτερο πλεονέκτημα
των δύο αυτών εκδόσεων που είναι το esp.Επίσης από όσο θυμάμαι από το svp του Vasmav έχει και γαμω τα σαλόνια.



November 25, 2015, 03:18:15 PMReply #2170

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2170 on: November 25, 2015, 03:18:15 PM »
όλα τα SVP, το ίδιο σαλόνι είχαν, δεν έχω αλλάξει κάτι εκεί.
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

November 25, 2015, 05:28:49 PMReply #2171

Offline Charlie

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2171 on: November 25, 2015, 05:28:49 PM »
esp έχουν και τα niseko, η μόνη διαφορά με το εξίσου ωραίο svp είναι το σοκολατί σαλόνι και κουκούλα, και οι ζάντες.

Αν και το svp είχε ακόμα καλύτερες όπου πουλιόταν ως Blaze/Prestige αλλά εδώ το φέρανε χωρίς τις BBS
http://www.roadster-nc.com/2013/05/blaze-zsport-edition.html
http://www.autoblog.com/2007/10/01/mazda-releases-mx-5-prestige-edition-in-japan/#slide-430857

 :)

Δεν πειράζει που σου το ακύρωσε! Η έκδοση NISEKO είναι καλύτερη απο την SVP. Και γενικότερα απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση! :coolio:
Δεν το ξέρω αυτό απο την Λάρισα πάντως, γενικά μιλάω.




Για ποιο λόγο είναι καλύτερο το νισεκο?Εντάξει ο σοβαρότερος είναι ότι το έχεις εσύ,αλλά άλλος λόγος υπάρχει?

Άντε να δεχτώ τις ζάντες,που ναι υπάρχει σαφής διαφορά,αλλά με δεδομένο ότι οι περισσότεροι κάτοχοι τις αλλάζουν
και αυτό θα έκανα και εγώ,δεν το βλέπω τόσο σημαντικό για να κάνει τόσο βέβαιη την πεποίθησή σου.

Το svp είναι εξίσου συλλεκτικό,αν όχι και περισσότερο,έχει χρωματάρα και επιπλέον έχει το μεγαλύτερο πλεονέκτημα
των δύο αυτών εκδόσεων που είναι το esp.Επίσης από όσο θυμάμαι από το svp του Vasmav έχει και γαμω τα σαλόνια.

November 25, 2015, 05:33:22 PMReply #2172

Offline Manolis

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2172 on: November 25, 2015, 05:33:22 PM »
esp έχουν και τα niseko, η μόνη διαφορά με το εξίσου ωραίο svp είναι το σοκολατί σαλόνι και κουκούλα, και οι ζάντες.


Το svp είναι εξίσου συλλεκτικό,αν όχι και περισσότερο,έχει χρωματάρα και επιπλέον έχει το μεγαλύτερο πλεονέκτημα
των δύο αυτών εκδόσεων που είναι το esp.



November 25, 2015, 07:32:01 PMReply #2173

Offline georgep800

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2173 on: November 25, 2015, 07:32:01 PM »
Δεν πειράζει που σου το ακύρωσε! Η έκδοση NISEKO είναι καλύτερη απο την SVP. Και γενικότερα απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση! :coolio:
Δεν το ξέρω αυτό απο την Λάρισα πάντως, γενικά μιλάω.



Για ποιο λόγο είναι καλύτερο το νισεκο?Εντάξει ο σοβαρότερος είναι ότι το έχεις εσύ,αλλά άλλος λόγος υπάρχει?

Άντε να δεχτώ τις ζάντες,που ναι υπάρχει σαφής διαφορά,αλλά με δεδομένο ότι οι περισσότεροι κάτοχοι τις αλλάζουν
και αυτό θα έκανα και εγώ,δεν το βλέπω τόσο σημαντικό για να κάνει τόσο βέβαιη την πεποίθησή σου.

Το svp είναι εξίσου συλλεκτικό,αν όχι και περισσότερο,έχει χρωματάρα και επιπλέον έχει το μεγαλύτερο πλεονέκτημα
των δύο αυτών εκδόσεων που είναι το esp.Επίσης από όσο θυμάμαι από το svp του Vasmav έχει και γαμω τα σαλόνια.

Η έκδοση NISEKO λοιπόν είναι όχι απλά καλύτερη απο την SVP, αλλά ΠΟΛΥ καλύτερη και με διαφορά!!! Και εξηγούμε:

1. Η έκδοση NISEKO είναι νεότερη της SVP. Και άρα με το mιni face lift!
2. Η έκδοση NISEKO έχει πινελιές νικελ περιμετρικά κάνοντας την πιο μουράτη!
3. Η έκδοση NISEKO έχει ομοιόμορφο δερμάτινο σαλόνι ΚΑΙ στο τιμόνι/λεβιέ/χειρόφρενο.
4. Η έκδοση NISEKO έχει KAI κουκούλα στο χρώμα του δερμάτινου σαλονιού κάνοντας την ακόμα πιο ξεχωριστή!
5. There is no number five dude.
6. Η έκδοση NISEKO έχει αντικειμενικά ζάντες άπαιχτες. Ακόμα και αν δεν αρέσουν σε κάποιον, επειδή είναι τόσο περιζήτητες, τις πουλάει σε χρόνο dt και παίρνει αυτές που θέλει(μπορεί και τσάμπα καθώς οι NΙSEKO πιάνουν υψηλή τιμή)!
 8)

ΥΓ. Το ESP δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το αναφέρεις...είναι περιττό! :llol:

November 25, 2015, 07:44:03 PMReply #2174

Offline Manolis

Re: Aγορά μεταχειρισμένου miata. Συμβουλές. [#3]
« Reply #2174 on: November 25, 2015, 07:44:03 PM »
Έγραψα ότι είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα των δυο αυτών εκδόσεων.Τι ακριβώς σ αυτό σου φαίνεται αστείο?