Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Συζήτηση περί άλλων αυτοκινήτων [#4]  (Read 280427 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

September 04, 2012, 11:29:30 PMReply #330

Offline perlas

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #330 on: September 04, 2012, 11:29:30 PM »
ευχαριστω ρε παιδακια για τα καλα λογια! μενει η αγγελια μεχρι νεωτερας, και βλεποντας και κανοντας...(ασχετη-σχετικη ερωτηση:) αν εχεις στη κατοχη σου ενα 2λιτρο και ενα 18αρι,ποσο πολυ παιζει να σε σκισει η εφορια? τι εισοδημα πρεπει να υπαρχει? (δεν νομιζω να μπορω να τα εχω μαζι αλλα αν ξερει κανεις κατι στο περιπου ας μου πει)

September 04, 2012, 11:39:18 PMReply #331

Offline Ξάδελφος

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #331 on: September 04, 2012, 11:39:18 PM »
ευχαριστω ρε παιδακια για τα καλα λογια! μενει η αγγελια μεχρι νεωτερας, και βλεποντας και κανοντας...(ασχετη-σχετικη ερωτηση:) αν εχεις στη κατοχη σου ενα 2λιτρο και ενα 18αρι,ποσο πολυ παιζει να σε σκισει η εφορια? τι εισοδημα πρεπει να υπαρχει? (δεν νομιζω να μπορω να τα εχω μαζι αλλα αν ξερει κανεις κατι στο περιπου ας μου πει)
Δωσε ημερομηνια αδειας του καθε αυτοκινητου .Υποθετω αναφερεσαι στο τεκμαρτο εισοδημα και στο φορο που θα προκυπτει απ αυτο εφοσον δε θα το καλυπτει το πραγματικο σου εισοδημα.

September 05, 2012, 12:05:35 AMReply #332

Offline dogits

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #332 on: September 05, 2012, 12:05:35 AM »
πωλειται ο τρυπιος κουμπαρας μου...μονο και μονο επειδη εδω και ενα μηνα βλεπω εφιαλτες με εμενα και ενα μπλε subaru impreza gt turbo να το βαζω μπροστα εξω απτο σπιτι μου.. το αυτοκινητο οι περισσοτεροι το ξερετε, τα πιο σημαντικα που πρεπει να αναφερω ειναι οτι εχει γινει ανακατασκευη μοτερ μαμα.φοραει μονο μια χοανη apexi εχει και εξατμιση catback 55mm,και αυτη τη στιγμη μετραει λιγο πανω απο 28000 χλμ,ειναι φρεσκοβαμενο και ατρακαριστο(λυθηκε ολο και τσεκαριστηκε) δεν υπαρχει το παραμικρο ιχνος κοπανηματος,φοραει αναρτηση tein και ζαντες 4μηνων rota grid v με καινουργια bridgestone potenza. ξερω οτι η τιμη για nb μπορει να φενεται λιγο υπερβολικη, αλλα αν τα βαλει καποιος κατω,μονο να βαψεις ενα αυτοκινητο,να κανεις ανακατασκευη,+ καινουργια ζαντολαστιχα + τειν... (εγω μονο για αυτα μετραω 7500ε) ο μονος λογος που το πουλαω ειναι για να μπορεσω να μαζεψω τα μετρητα για ενα αξιοπρεπες ιmpreza gt turbo.δεν υπαρχει κανενας αλλος λογος που θελω να το πουλησω. ουτε προβληματα ουτε τπτ.πριν 2000 χλμ εγινε και σερβις στον λευκα. οριστε και η αγγελια στο car.. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2769197/

σας ευχαριστω παρα πολυ και σορρυ για το μεγαλο ποστ! (ελπιζω αν ολα πανε καλα να δεχεστε και ενα scooby στην παρεα ετσι?  :giveheart: )

αμα πουλησεις το μιατα για να παρεις σκουμπι μαζεψε λιγα παραπανω και παρε μαμα εβο. και ειδικα μην παρεις αν θες σουμπι το gt κοιτα για sti απο 2003-05. τα ξερω αρκετα καλα τα σουμπαρου εχει ο φιλος μου αντιπροσωπεια,οτιδηποτε θες στειλε μου πμ να σου εξηγησω.
DOGITS outworks

Ευχαριστώ το Θεό που δεν με έκανε στοκο να ευχαριστώ κάποιον που πληρώνω αδρά Με τα χρήματα μου να κάνει την δουλειά του σωστά..

September 05, 2012, 03:34:04 AMReply #333

Offline perlas

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #333 on: September 05, 2012, 03:34:04 AM »
@ ξαδερφος : 1,8 cc 2000 1η αδεια  2.0cc 99-00 πρωτη αδεια

@ dogits :το πρωτο impreza ηταν ερωτας απο παλια λογο εμφανισης περισσοτερο,δεν κοιταω για κανενα τερας,αλλα εχω ηδη βρει ενα σφυριλατο ανακατασκευασμενο με σασμαν 6αρι και διαφορικα απο sti. θα μιλησουμε σιγουρα!!! ευχαριστω πολυ!

September 06, 2012, 03:24:52 PMReply #334

Offline ELTASSOS

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #334 on: September 06, 2012, 03:24:52 PM »
1. TO 2LITRO ΕΧΕΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ 8800 -50%(10ΕΤΙΑ) = 4400
2. ΤΟ 1.8 ΘΑΧΕΙ περιπου 2-3 ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩς

ΣΥΝΟΛΟ 8-8200 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, σε τεκμηρια.

Ομως μαλλον θα καταργηθουν ολα τα τεκμηρια διαβιωσης οποτε καλυτερα περιμενε μερικες μερες,οσο ψαχνεις και ενημερωνεσαι δηλαδη,  να δεις τι θα ανακοινωθει.

τΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙς και ΚΑΝΑ ΒΑΡΚΑΚΙ (ΚΟΤΤΕΡΟ), ΚΑΜΜΙΑ ΒΙΛΙΤΣΑ, καμμια πισινουλα και κανα δυο  εξοχικουλια (χειμερινο-θερινο)...καλως τονα τον αιμοδοτη της εθνικης μας οικονομιας. κατι τετοιους θελει ο στουρναρας για φιλαρακια του.

Για ιμπρεζα δεν πιστευω να εννοεis  "ta  made in agioi anargyroi by KALFAKOS group of companies"...θα σου πει ο ΝΤΟΓΚΙΤΣ περι αυτου.

Αν καταλαβα καλα, αφου ειναι ωραιο το ΜΧ5 σου,  μαλλον το δινεις για τους χωρους και θες να πας σε κατι πιο δυνατο, οποτε κυττα και ΤΤ κουπε κουατρο 1.8Τ με τα 225 2001+ (αλλα με αυτο κινδυνευεις να σε θεωρησουν σοβαρο ανθρωπο). Στα λεφτα ειναι περιπου εκει...7-9 χιλιαδες

πω πω μπαχαλο στην καναμε την αγγελια sorry


 

September 06, 2012, 03:30:39 PMReply #335

Offline perlas

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #335 on: September 06, 2012, 03:30:39 PM »
οχι οχι δεν εχω ουτε κοτερα ουτε βιλες.απλα σκεφτομουν το ενδεχομενο μηπως και καρατουσα τον μιχο αν μαζευα το μετρητο για το impreza.δεν θελω να παω στον γερμανο και δεν θα πηγαινα γενικοτερα σε γερμανο.το impreza ηταν ενα αυτοκινητο που ηθελα να εχω απο μικρος αλλα οταν κοιτουσα για το mx5 και παραλληλα για impreza,ηταν απλησιαστο (25-30 χιλιαρικα) τωρα ομως..

September 06, 2012, 04:26:49 PMReply #336

Offline ELTASSOS

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #336 on: September 06, 2012, 04:26:49 PM »
απο προσωπικη εμπειρια,  σου λεω,  οτι ειναι ψυχοφθορο να εχεις 2 αγαπημενα αμαξια...στο γκαραζ, ειδικα αν υπολειτουργουν (αλλαζει η εικονα, βεβαια,  αν καποιο μελος της οικογενειας κανει χρηση,  εστω και λιγο)  

Κανε πετρα την καρδια σου και κανε 1 επιλογη (follow your heart), και ισως ο παιδικος σου ερωτας θα καταληξει σε γαμο. (στην κυριολεξια ομως)...

ΥΓ ο γαμος δεν ειναι, παντα, η ιδανικη καταληξη μιας σχεσης....ενω τα διαζυγια ειναι οδυνηρα και κοστιζουν.
« Last Edit: September 06, 2012, 04:29:31 PM by ELTASSOS »

September 06, 2012, 04:53:43 PMReply #337

Offline dimsabas

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #337 on: September 06, 2012, 04:53:43 PM »
Θα είναι τέτοια τα έξοδα του Impreza (τέλη και βενζίνες) που θα δεινοπαθήσεις. Εν τω μεταξύ, θα σου λείψει ο παιχνιδιάρικος χαρακτήρας του Miata. Αν έδινες ένα κλάσμα των χρημάτων που θέλει το Subaru για να τουρμπίσεις, θα ήταν η ιδανική λύση και δε θα σου έλειπε τίποτα.

September 06, 2012, 04:59:49 PMReply #338

Offline option-D

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #338 on: September 06, 2012, 04:59:49 PM »
Υπάρχει κι αυτό.. Δεν ξέρω αν τα μη μέλη μπορούν να το διαβάσουν..
http://www.subamaniacs.com/forum/v4/viewtopic.php?f=3&t=11485

Και το ιμπρέζα ντριφτάρει..
H A R D C O R E ? 🤘  S U B S C R I B E

"Speed isn't everything, you gotta look cool on the touge too"

September 06, 2012, 06:07:44 PMReply #339

Offline Ξάδελφος

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #339 on: September 06, 2012, 06:07:44 PM »
απο προσωπικη εμπειρια,  σου λεω,  οτι ειναι ψυχοφθορο να εχεις 2 αγαπημενα αμαξια...στο γκαραζ, ειδικα αν υπολειτουργουν (αλλαζει η εικονα, βεβαια,  αν καποιο μελος της οικογενειας κανει χρηση,  εστω και λιγο)  

Κανε πετρα την καρδια σου και κανε 1 επιλογη (follow your heart), και ισως ο παιδικος σου ερωτας θα καταληξει σε γαμο. (στην κυριολεξια ομως)...

ΥΓ ο γαμος δεν ειναι, παντα, η ιδανικη καταληξη μιας σχεσης....ενω τα διαζυγια ειναι οδυνηρα και κοστιζουν.
Οι μεγαλοι ερωτες ποτε δε βαλανε στεφανι.
Φανταζεσαι το Ρομεο και την Ιουλιετα παντρεμενους?

September 06, 2012, 06:24:00 PMReply #340

Offline king of the road

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #340 on: September 06, 2012, 06:24:00 PM »
απο προσωπικη εμπειρια,  σου λεω,  οτι ειναι ψυχοφθορο να εχεις 2 αγαπημενα αμαξια...στο γκαραζ, ειδικα αν υπολειτουργουν (αλλαζει η εικονα, βεβαια,  αν καποιο μελος της οικογενειας κανει χρηση,  εστω και λιγο)  

Κανε πετρα την καρδια σου και κανε 1 επιλογη (follow your heart), και ισως ο παιδικος σου ερωτας θα καταληξει σε γαμο. (στην κυριολεξια ομως)...

ΥΓ ο γαμος δεν ειναι, παντα, η ιδανικη καταληξη μιας σχεσης....ενω τα διαζυγια ειναι οδυνηρα και κοστιζουν.
Οι μεγαλοι ερωτες ποτε δε βαλανε στεφανι.
Φανταζεσαι το Ρομεο και την Ιουλιετα παντρεμενους?
θα ήταν κάτι σαν το "σκηνές από έναν γάμο" του Μπέργκμαν
King of the road says you move too slow!

September 06, 2012, 06:39:31 PMReply #341

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Συζήτηση περί άλλων αυτοκινήτων [#4]
« Reply #341 on: September 06, 2012, 06:39:31 PM »
απο προσωπικη εμπειρια,  σου λεω,  οτι ειναι ψυχοφθορο να εχεις 2 αγαπημενα αμαξια...στο γκαραζ, ειδικα αν υπολειτουργουν (αλλαζει η εικονα, βεβαια,  αν καποιο μελος της οικογενειας κανει χρηση,  εστω και λιγο) 
Συμφωνω και εγω σε αυτο, οσο και αν αγαπας το παλιο σου αμαξι με το που αποκτας κατι αλλο, το χρησιμοποιεις ολο και λιγοτερο. Εκτος αυτου ειναι αντικειμενα που παλιωνουν και μην σου πω οτι και τα 2 αυτα λογο ηλικιας θα ειναι παλια και δεν θα τα χαιρεσαι, μπορει να φτασεις σε σημειο να τα βαρεθεις και τα 2. Αν επελεγες να παρεις ενα καινουργιο Σκουμπυ του κουτιου και να το κλεισεις στο γκαραζ και να εχεις το ΜΧ για καθημερινη μετακινηση θα ηταν ενα αλλο σεναριο.
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

September 06, 2012, 06:51:06 PMReply #342

Offline giannisnaoussa

Re: το καμαρι μου πωλειται..
« Reply #342 on: September 06, 2012, 06:51:06 PM »
Θα είναι τέτοια τα έξοδα του Impreza (τέλη και βενζίνες) που θα δεινοπαθήσεις. Εν τω μεταξύ, θα σου λείψει ο παιχνιδιάρικος χαρακτήρας του Miata. Αν έδινες ένα κλάσμα των χρημάτων που θέλει το Subaru για να τουρμπίσεις, θα ήταν η ιδανική λύση και δε θα σου έλειπε τίποτα.

 :exaclty:  μαζι σου.. εγω αυτο θα εκανα... το μιατα ρε συ Γιαννη το εχεις βαλει τοσα λεφτα εχει γινει σαν καινουριο... δεν θα ζητησει τιποτα... μονο δυναμη θες...

September 06, 2012, 07:00:52 PMReply #343

Offline option-D

Re: Συζήτηση περί άλλων αυτοκινήτων [#4]
« Reply #343 on: September 06, 2012, 07:00:52 PM »
Και κάπου εκεί αρχίζει η κατρακύλλα...
H A R D C O R E ? 🤘  S U B S C R I B E

"Speed isn't everything, you gotta look cool on the touge too"

September 06, 2012, 10:02:36 PMReply #344

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Συζήτηση περί άλλων αυτοκινήτων [#4]
« Reply #344 on: September 06, 2012, 10:02:36 PM »
Και κάπου εκεί αρχίζει η κατρακύλλα...
Και για ακομα μια φορα θα συμφωνησω μαζι σου! Απλα οσοι εχουν μυαλο δεν φτανουν σε σημειο να κατρακυλήσουν, βεβαία παντα υπαρχουν και ειδικες περιπτωσεις, που η βελτιωση πραγματοποιείται για αλλους λογους. Ο ασχετος ομως και ο χαζος, παντα την πατανε.


ΥΓ.  (για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις χωρις λογο) Δεν σου τη λεω, ως συνηθως,
ΥΓ2 Γιαννη αν δεν σε ικανοποιει πουλα το και αν σου λειψει θα βρεις αλλο, το κακο βεβαια ειναι οτι εχεις δωσει ηδη λεφτα, που δεν θα τα παρεις πισω, αλλα και αυτο ας ειναι ενα μαθημα για το επομενο.
« Last Edit: September 07, 2012, 09:00:25 AM by jSkyline »
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio