Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Αγορές μέσω διαδικτύου  (Read 163750 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

June 12, 2014, 04:34:10 PMReply #750

Offline iliasfyntanidis

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 3921
  • Total likes: 4542
  • Gender: Male
  • "What one man can do, another can do"
Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #750 on: June 12, 2014, 04:34:10 PM »
Εγώ μόνο από Bill αγοράζω.Εχουν υπάρξει καθυστερήσεις αλλά τα λεφτά σου δεν τα χάνεις ούτε τα πράγματα σου.
Προς θεού δεν είναι απατεώνας,αλλά ο πιο φτηνός ή τα ίδια σε τιμή και κάνει υποτιμολόγηση.
Είσαι μεγάλο μούτρο.....Φιλάκια

Υπό αιματηρή ανακατασκευή....Έλαβε τέλος.

Καλησπέρα και καλή βραδιά...
12/11/1953 - 24/12/2023

June 12, 2014, 04:53:50 PMReply #751

Offline Hayate

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #751 on: June 12, 2014, 04:53:50 PM »
κατάλαβα  :good: τότε μάλλον στην ενημέρωση πάσχει  :P
τέλος πάντων, ελπίζω να προλάβω να τα φορέσω σύντομα για να το ευχαριστηθώ μέσα στο καλοκαίρι  :nod:

June 13, 2014, 12:29:38 AMReply #752

Offline kostas_jp120

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #752 on: June 13, 2014, 12:29:38 AM »
Το RB χταπόδι ειναι out of stock, διασταυρωμένη απο Bill, FM και RB. Θα ειναι διαθέσιμο μετα το καλοκαίρι απο RB, ο FM μου είπε οτι θα το εχει απο Νοέμβρη.

Απο RB τα μεταφορικά για Ελλάδα ειναι 105 USD με USPS, εχει λιγο μανούρα στην πληρωμή γιατι δεν δέχεται κάρτες εκτός US και θέλει τραπεζικό έμβασμα, το οποίο εχει ενα κόστος. Μπορείς να κανείς κράτηση για το χταπόδι, σε αντίθεση  με τον FM που ζητάει να το προπληρωσεις για να μπεις στο back order list.
1.8 Forged Engine / NC Galaxy Grey / Kraftwerks Rotrex Kit w 75mm Pulley / TDR Tune / RaceRom

http://mymx5.gr/forum/index.php/topic,7785.0.html

June 13, 2014, 01:26:19 AMReply #753

Offline Hayate

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #753 on: June 13, 2014, 01:26:19 AM »
Κάποιο πουλάκι απο εδώ με "έδωσε" στον Bill, ότι ρωτάω, γράφω αρνητικά σχόλια κτλ. Τελικά η παγκοσμιοποίηση είναι γεγονός!
  :P :P

Τέλος πάντων ο άνθρωπος μου έστειλε κ μου απάντησε στα ερωτήματά μου, όλα καλά κ ωραία ευτυχώς.
Μου εξήγησε ότι δουλεύει μόνος του κ δεν έχει άλλα άτομα προσωπικό, βομβαρδίζεται καθημερινά απο ερωτήσεις γι'αυτό κ οι καθυστερήσεις στα mail. Κατανοητό.
Μου ζήτησε να αποσυρθούν τα αρνητικά σχόλια αν γίνεται, κ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Οπότε αν θέλει κάποιος mod ας το κάνει καθότι εγώ δε μπορώ.
Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ μάλλον βιάστηκα λίγο να τον κρίνω, τουλάχιστον με βάση τα δεδομένα που μου ανέφερε.
Anyway σημασία έχει περισσότερο το τελικό αποτέλεσμα και σε αυτό μάλλον απ'ότι λέτε είναι καλός. Θα περιμένω λοιπόν να τον κρίνω εκεί κ όχι ακόμα.  :)

June 13, 2014, 02:18:20 AMReply #754

Offline option-D

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #754 on: June 13, 2014, 02:18:20 AM »
Το "πουλάκι" λογικά μπορεί να σου σβήσει και το ποστ  ::-
H A R D C O R E ? 🤘  S U B S C R I B E

"Speed isn't everything, you gotta look cool on the touge too"

June 13, 2014, 09:46:54 AMReply #755

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #755 on: June 13, 2014, 09:46:54 AM »
μήπως το πουλάκι το κανε για να ασκήσει πίεση στον bill και να πάρει ο νάσος πιο γρήγορα απάντηση;


ΥΓ
όχι δεν ήμουν εγώ. δεν τον ξέρω τον άνθρωπο
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

June 13, 2014, 10:02:14 AMReply #756

Offline option-D

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #756 on: June 13, 2014, 10:02:14 AM »
ή αυτό ^ ή απλά να σώσει τη φήμη του συνεργάτη του..
Τον οποίο εν τω μεταξύ καταλαβαίνω, γιατί με την επικοινωνία μου συμβαίνει κι εμένα..
Μπορεί να μου στείλει κάποιος κάτι και να του απαντήσω μετά από 3 μέρες γιατί χάνομαι  :zalistika:
H A R D C O R E ? 🤘  S U B S C R I B E

"Speed isn't everything, you gotta look cool on the touge too"

June 13, 2014, 10:24:15 AMReply #757

Offline Reverant

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #757 on: June 13, 2014, 10:24:15 AM »
Παιδιά συγνώμη κιόλας που του έχωσα γκάζια για να εξυπηρετηθείτε.  :moutza:
You can't imagine the power of the Dark Side.

June 13, 2014, 10:30:22 AMReply #758

Offline iliasfyntanidis

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 3921
  • Total likes: 4542
  • Gender: Male
  • "What one man can do, another can do"
Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #758 on: June 13, 2014, 10:30:22 AM »
Θα μπορούσες να ρωτήσεις τουλάχιστον εάν κάποιος θέλει την βοήθεια σου.Οι καλές προθέσεις στρώνουν τον δρόμο προς την κόλαση λένε.
Είσαι μεγάλο μούτρο.....Φιλάκια

Υπό αιματηρή ανακατασκευή....Έλαβε τέλος.

Καλησπέρα και καλή βραδιά...
12/11/1953 - 24/12/2023

June 13, 2014, 10:40:21 AMReply #759

Offline Reverant

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #759 on: June 13, 2014, 10:40:21 AM »
Ας πάω στην κόλαση λοιπόν.

https://www.youtube.com/watch?v=PzV9nY8xikM
You can't imagine the power of the Dark Side.

June 13, 2014, 12:19:43 PMReply #760

Offline nmwisima

Re:
« Reply #760 on: June 13, 2014, 12:19:43 PM »
Η κολαση ειναι γεμάτη γκομενακια με βυζαρες να ξερετε.

Κατα τ αλλα ειναι πολθ δύσκολο αυτο που κανει ο Μπιλ, να προσπαθεις να επικοινωνεί με πελάτες και προμηθευτές συνεχως...


Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

June 13, 2014, 02:20:56 PMReply #761

Offline Nitroking

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #761 on: June 13, 2014, 02:20:56 PM »
Προφανως και ειναι και φυσικα κατι θα σου ξεφυγει.. Οταν γινεται επανειλημμενα βεβαια καταλαβαινεις οτι χρειαζεσαι βοηθεια.. Λογικα για να εχεις τοση δουλεια βγαζεις και τα χρηματακια σου οποτε προσλαμβανεις ενα βοηθο και κανεις και τη ζωη σου πιο ευκολη και διατηρεις το ονομα σου.. Εγω ξερω πχ 3-4 πελατες που θα μπορουσαν να του κανουν τζιρο τουλαχιστον 4000$ το χρονο ολοι μαζι αλλα δεν παιζει να παρουν ξανα απο εκεινον βασει των εμπειριων τους.. Μαλακια δεν ειναι? Κι αυτος χανει κι αυτοι χανουν γιατι εχει καλες υπηρεσιες και τιμες αλλα πως να τον εμπιστευτεις?
Where is knowledge there is power...

Tips:
-Αν προκειται να κανεις κατι, κανε το σωστα..
-Με τα ψεματα αμαξια δε φτιαχνονται..

June 13, 2014, 02:53:11 PMReply #762

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #762 on: June 13, 2014, 02:53:11 PM »
ενταξει ρε παιδιά δεν είναι και τόσο δύσκολο. emails είναι, διαβάζεις, βάζεις προτεραιότητες και απαντάς. φλαγκαρεις και στο outlook ότι έχεις αφήσει και δεν χάνεις πράγματα εύκολα. Αν προσπαθεί να τα κάνει κανείς μόνο με το μυαλό του, σίγουρα κάτι θα του ξεφύγει, αλλά το outlook έχει ένα κάρο εργαλεία για να βοηθήσουν (tasks, flags, notes etc). 

τεσπα την γενικεύσαμε την κουβέντα πολύ.
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

June 13, 2014, 03:16:35 PMReply #763

Offline Reverant

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #763 on: June 13, 2014, 03:16:35 PM »
Προφανως και ειναι και φυσικα κατι θα σου ξεφυγει.. Οταν γινεται επανειλημμενα βεβαια καταλαβαινεις οτι χρειαζεσαι βοηθεια.. Λογικα για να εχεις τοση δουλεια βγαζεις και τα χρηματακια σου οποτε προσλαμβανεις ενα βοηθο και κανεις και τη ζωη σου πιο ευκολη και διατηρεις το ονομα σου.. Εγω ξερω πχ 3-4 πελατες που θα μπορουσαν να του κανουν τζιρο τουλαχιστον 4000$ το χρονο ολοι μαζι αλλα δεν παιζει να παρουν ξανα απο εκεινον βασει των εμπειριων τους.. Μαλακια δεν ειναι? Κι αυτος χανει κι αυτοι χανουν γιατι εχει καλες υπηρεσιες και τιμες αλλα πως να τον εμπιστευτεις?

Μην νομίζεις ότι τα περιθώρια κέρδους είναι μεγάλα. Υπάρχει τρελός ανταγωνισμός, και ειδικά αυτοί που πουλάνε μέσω eBay τα έχουν γαμήσει όλα.

Αν ένας vendor αποφασίσει να χρεώσει παραπάνω για να έχει καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών, αυτόματα τον κάνουμε flag σαν φαρμακείο, "πανάκριβος", και δεν λέγεται.

Άσε και το άλλο που παθαίνουν οι vendors τύπου 949: Τους τσακίζουν στα emails διάφοροι δήθεν για να αγοράσουν κάτι από αυτόν, και μετά πάνε και το αγοράζουν από το φτηνό ebay-μάγαζο που υπάρχει.
You can't imagine the power of the Dark Side.

June 13, 2014, 03:30:52 PMReply #764

Offline Nitroking

Re: Αγορές μέσω διαδικτύου
« Reply #764 on: June 13, 2014, 03:30:52 PM »
Ναι αυτο ισχυει αλλα συμβαινει σχεδον σε ολους τους τομεις του εμποριου. Παει ο αλλος βλεπει παπουτσι σε μαγαζι εδω για να δει αν του κανει και το παραγγελνει απεξω.. Ετσι ειναι και με τα αμαξια.. Αν δεν πουλας τεχνογνωσια σε σωζει μονο το customer support. Εκτος αν πουλας τεχνογνωσια η εξειδικευμενο προιον (βλεπε 6UL, διαφορα πραγματα της FM, τον megasquirt κτλ). Το να χαλας το ονομα σου επειδη εσφιξαν οι κωλοι ομως δεν ειναι αποδεκτο. Κι εσυ Μητσο γιαυτο εχεις κι αλλο ατομο, γιατι αν μου λεγες 2-3 μηνες για εγκεφαλο θα σου λεγα νταξει επειδη θελω να βγαλω το αμαξι απο το συνεργειο θα παρω το pnp να τελειωνω κι ας δωσω 100Ε παραπανω.

Απο κει και περα υπαρχουν αλλες τακτικες για να ρεφαρεις για τον υπαλληλο οι οποιες δεν ειναι του τοπικ..

ΥΓ: Πιστευω οτι οποιος αγαπαει πραγματικα αυτο που κανει ειναι καλος σε ολα τα σχετικα με τη δουλεια του. Απλα γιατι γουσταρει και του βγαινει αυτοματα.
Where is knowledge there is power...

Tips:
-Αν προκειται να κανεις κατι, κανε το σωστα..
-Με τα ψεματα αμαξια δε φτιαχνονται..