Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Μπλα Μπλα κτλπ  (Read 172184 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

March 25, 2009, 08:29:13 PMReply #870

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #870 on: March 25, 2009, 08:29:13 PM »
Χρονια Πολλα στους εορταζοντες !!!
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

March 25, 2009, 08:43:45 PMReply #871

Offline Basilmx5

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #871 on: March 25, 2009, 08:43:45 PM »
Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν...

March 25, 2009, 09:10:20 PMReply #872

Offline GENERAL

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 4490
  • Total likes: 108
  • Gender: Male
  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #872 on: March 25, 2009, 09:10:20 PM »
Χρονια πολλα και καλα Βαγγελη (Vagman)... :urtm: αλλα και σε οσους αλλους γιορταζουν!!! :exaclty: :exaclty: :exaclty:

March 25, 2009, 11:08:09 PMReply #873

Offline vagmann

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #873 on: March 25, 2009, 11:08:09 PM »
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας,και ευχομαι οτι καλυτερο για ολους σας!
Βαγγέλη πολύχρονος.Εύχομαι να σεβαστούν την μέρα οι δύο γυναίκες της ζωής σου και να μην πέσει παντόφλα όπως τις υπόλοιπες 364 μέρες του χρόνου.

Ειδες πως κακοπερναμε οι παντρεμενοι που τρωμε παντοφλα Μανωλο?
Ουτε εκδρομες,ουτε συναντησεις μονοι μας,δε μας αφηνουν να κανουμε κιχ... :llol:


March 25, 2009, 11:27:05 PMReply #874

Offline option-D

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #874 on: March 25, 2009, 11:27:05 PM »
Εγω ξεκίνησα το πρωί "ανοιχτός" για μια αγαπημένη μου driftoδιαδρομή αλλά στο γυρισμό, στο ύψος της Αγίας Παρασκευής αρχίζει να βρέχει οπότε κι έκλεισε η κουκούλα.. Ε, ήταν η τέλεια ευκαιρία να δοκιμάσω τις πλατείες του Π. Ψυχικού μιας που δεν είχα και το κορίτσι μαζί! Με έβγαλε ασπροπρόσωπο το miata  :D Οι οδηγοί βλέποντάς με απο τον κεντριικό καθρέφτη να έρχομαι διπλωμένος με όσα τραβιόντουσαν δεξιά  >:-  Το μπλοκέ τελικά είναι μεγάααααλη υπόθεση..

Το απόγευμα απόλαυσα τον καφέ μου στη Βάρκιζα βλέποντας βροχή + θάλασσα.. Κι αργότερα στο νέο σπίτι του dimsabas το οποίο είναι ένα παλάτι.. Καλορίζικο Δημήτρη! Ήταν κι ο Αλέξανδρος (alx) εκεί!

 :exaclty:
H A R D C O R E ? 🤘  S U B S C R I B E

"Speed isn't everything, you gotta look cool on the touge too"

March 25, 2009, 11:51:36 PMReply #875

Offline RoadRunner

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #875 on: March 25, 2009, 11:51:36 PM »
χρονια πολλα Βαγγελη παντα με χαρες και υγεια  :good:

υγ. καλοριζικο μεσιε το νεο σπιτι  :good:

March 26, 2009, 12:25:10 AMReply #876

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #876 on: March 26, 2009, 12:25:10 AM »
Σημερα κατα τις 5 στην Κιφησια παλι καπου πετυχα ενα stormy blue rc 2.0 με προβολακια αυτη την φορα, μηπως ηταν καποιος zoid ???!!!
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

March 26, 2009, 01:06:38 AMReply #877

Offline GENERAL

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 4490
  • Total likes: 108
  • Gender: Male
  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #877 on: March 26, 2009, 01:06:38 AM »
http://www.dragster.gr/forum/showthread.php?t=15342
τα σχολια εχουν χαβαλε παντως...!!!!   :urtm: :urtm: :urtm: :urtm:

March 26, 2009, 01:24:10 AMReply #878

Offline GENERAL

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 4490
  • Total likes: 108
  • Gender: Male
  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #878 on: March 26, 2009, 01:24:10 AM »

    Αυτό το " διαφανές περιτύλιγμα, με τις φουσκάλες, που κάνουν τσούκου-τσούκου και κάθονται όλοι, σαν υπνωτισμένοι, και τις σπάνε"…ξέρει κανείς, πώς λέγεται, με μια λέξη ;


    Τα κινέζικα αρκουδάκια "ΠΑΝΤΑ", στα αγγλικά, λέγονται "ALWAYS"?


    Γιατί χρειάζονται πλύσιμο οι πετσέτες του μπάνιου, αφού, όταν τις χρησιμοποιούμε είμαστε καθαροί?


    Αφού ο άνθρωπος προέρχεται από τον πίθηκο, γιατί υπάρχουν, ακόμα, πίθηκοι?


    Πώς λέγεται η φέτα, πριν κοπεί?


    Τα ΑΤΜ γιορτάζουν της... Αναλήψεως?


    Πώς λέγεται ένα αγριογούρουνο, όταν είναι ήρεμο?


    Οι αναλφάβητοι ψωνίζουν στο Άλφα-Βήτα?


    Γιατί λέγονται πολύ-θρόνες, αφού κάθεται μόνο ένας?


    Αν διασταυρωθεί μια αλογόμυγα και μια χρυσόμυγα, θα προκύψει ένα χρυσό άλογο?


    Λέμε: "Αυτός έφαγε τα λυσσακά του". Ξέρει κανείς τι γεύση έχουν αυτά τα λυσσακά?


    Τι μέγεθος πρέπει, να αποκτήσει το σαγανάκι, για να πάψει να αναφέρεται με υποκοριστικό;


    Σε τι τεστ επιδεξιότητας υποβάλλεται ο ...κώλος, ώστε να αποκτήσει, τελικά, δικαίωμα στο μεταξωτό βρακί;


    Θα είχε διαφορά, αν, αντί να τραβάει κανείς το ζόρι, το έσπρωχνε;


    Γιατί τα ντουλάπια, στα αστυνομικά τμήματα, έχουν κλειδαριές;


    Υπάρχει επιστημονική εξήγηση, γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει μεγαλύτερη αίσθηση του χιούμορ, από τα υπόλοιπα μονόχρωμα;


    Το @ σε τι, ακριβώς, μοιάζει με το παπάκι;


    Δεν είναι σατανική σύμπτωση, όποιος βρίσκεται στην τουαλέτα, όταν χτυπάς, να ονομάζεται "άλλος";


    Με ποια, ακριβώς, επιχειρήματα έπεισε ο Νώε τα ψάρια να αφήσουν το νερό και να μπουν στην κιβωτό;


    Ο Κουτρούλης πόσους προσκεκλημένους έχει, τελικά, στο γάμο του;


    Υπάρχει κάποιος ψυχοπαθής, που δημιουργεί, συστηματικά, λάκκους στις φάβες;


    Πόσο περήφανος, για το σώβρακό του, είναι ο Σούπερμαν, ώστε να το φοράει πάνω από το παντελόνι του;


    Οι πορτοκαλιές, που είναι αλλού και κάνουν πορτοκάλια , δεν έχουν και αυτές κάποιον σπαστικό, να τους υπενθυμίζει, ότι το ίδιο, ακριβώς, κάνουν

και οι αντίστοιχες εδώ;

    Γιατί του διαόλου η μάνα δεν δοκιμάζει, να μείνει πιο κοντά;


    Η τσάπα-τσούλα , είναι αγρότισσα ελευθέρων ηθών;


    Πού, ακριβώς, είδε το "άλογο" ή τον "κάμπο" αυτός ,που αποφάσισε, να δώσει όνομα στον ιππόκαμπο;


    Αυτός ,που έγραψε τον στίχο "σαν την παπαρούνα μοιάζεις , χίλια χρώματα αλλάζεις", τι, ακριβώς, είχε πάρει;


    Αυτός, που βρίσκεται παγιδευμένος, ανάμεσα στον "γκρεμο" και στο "ρέμα", έφτασε, εκεί, κολυμπώντας ή  σκαρφαλώνοντας;


    Αντί να φεύγουμε "σιγά-σιγά", δε θα μπορούσαμε, να μείνουμε λίγο ακόμα και, μετά, να φύγουμε "γρήγορα-γρήγορα";


    Γιατί επιμένουμε, να χαιρετάμε, πάντα, αυτόν τον Πλάτανο, αφού μας έχει, πάντα, χεσμένους;


    Υπάρχει λογική απάντηση, στην ερώτηση "Γύρισες";


    Οι επιγραφές, που λένε, πως "επιτρέπουν την είσοδο μόνο σε σκυλιά, που οδηγούν τυφλούς" , περιμένουν, να διαβαστούν από τα σκυλιά ή από τους

τυφλούς;

    Πόσο καλή φρούρηση έχουν, πια, αυτά τα "πράσα" και πιάνουν, συνέχεια, διάφορους εκεί;


    Γιατί, για να τερματίσουμε τη λειτουργία του PC, πατάμε "έναρξη";


    Από τι υλικό είναι φτιαγμένο το πελεκούδι και καίγεται συνέχεια;


    Ποιός και πότε ενημέρωσε τον Ταρζάν, ότι τον λένε έτσι;


    Γιατί ο Donald Duck, όταν βγαίνει από το μπάνιο, φοράει πετσέτα, ενώ, όλες τις υπόλοιπες ώρες, κυκλοφορεί χωρίς παντελόνι;


    Τι σκατά σημαίνει, επιτέλους, "Ζαβαρακατρανέμια";

March 26, 2009, 01:29:48 AMReply #879

Offline GENERAL

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 4490
  • Total likes: 108
  • Gender: Male
  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #879 on: March 26, 2009, 01:29:48 AM »


Σας µεταφέρω αυτούσια δηµοσίευση σε φόρουµ. Να προσέχετε στο κέντρο της Αθήνας.

"Σας διηγουµαι ενα περιστατικο που µου συνεßη ξηµερωµατα του περασµενου Σαßßατου επστρεφοντας στο σπιτι µου επειτα απο επαγγελµατικη µου εξοδο.

Στην Ελλαδα ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα  , οδευουµε απο το κακο στο χειροτερο µε την οικονοµικη κατασταση που επικρατει. !!

Ξημερωματα Παρασκευης προς Σαββατο ωρα 01:25 π.μ.
========================================
Επειτα απο επαγγελματικο δειπνο και ποτο κατευθυνομαι στον ιδιωτικο χωρο σταθμευσης που εχω αφησει το αυτοκινητο μου κοντα στο συνταγμα. Πληρωνω το αντιτιμο της σταθμευσης και αναχωρω με προορισμο το σπιτι μου. Κινουμε λοιπον στην Φιλλεληνων στο
συνταγμα με κατευθυνση την Λ.βουλιαγμενης.

Η κινηση δεν ειναι πολλη παρ'αυτα υπαρχουν αρκετα οχηματα γυρω μου. Μεσα σε ολα αυτα 2 μοτοσυκλετες τις οποιες και βλεπω απο τον καθρεφτη να κινουνται κανονικοτατα. Ανευ σημασιας γεγονος.

Εξακολοθυω να κινουμαι στην λωριδα μου πλεον στην Αμαλιας λιγο πριν τις στυλες του Ολυμπιου Διος με περιπου 50/60 χιλιομετρα οταν μια
μοτοσικλετα εκ δεξιων μου - ΜΕ 2 ΑΝΑΒΑΤΕΣ - (μια απο τις προαναφερθησες) περνωντας με απο δεξια μου ακουμαπει τον εξωτερικο καθρεφτη.

Ζημια δεν εγινε ωστοσο ανοιγω τα παραθυρο να τον σταματησω μια και ο τυπος ακουμπωτνας τον καθρεφτη μου γυρισε και με κοιταξε.

Πριν καν το τζαμι να κατεβει εξ'ολοκληρου ωστε να του μιλησω ακουω εναν εκκωφαντικο θορυβο και σε κλασματα του δευτερολεπτου ολο το τζαμι του οδηγου ειναι θρυψαλλα και εχει πεσει πανω μου με αποτελεσμα να εχουν μπει κρυσταλλα στα ματια μου. Προς στιγμην τυφλωθηκα λοιπον. Η ακαριαια μου αντιδραση (ισως και λανθασμενη, δεν εχω ξαναβιωσει κατι παρομοιο), ειναι να πατησω φρενο και να ακινητοποιηθω στην δεξια μερια του δρομου. Μεχρι να ανοιξω τα ματια μου στα οποια σημειωτεων εχω ακομα κρυσταλλα, για ανα καταλαβω τι εγινε, αισθανομαι ενα χερι να με τραβαει απο τα μαλλια εξω απο το αυτοκινητο εχοντας κολλησει στον λαιμο μου ενα μαχαιρι.

Ανοιγοντας τα ματια μου ακουω μια φωνη (με σπαστα ελληνικα) να μου λεει:

- Φερε οτι λεφτα εχεις!!

Την ιδια στιγμη ενας αλλος τυπος ανοιγει την πορτα του συνοδηγου εισβαλει στην κυριολεξια μεσα στο αυτοκινητο και ανοιγει το
ντουλαπακι του συνοδηγου για να δει αν εχο κατι πολυτιμο εκει. Βλεπει ομως το τσαντακι μου στο πισω καθισμα οπου και το παιρνει οπως ειναι!! Οι Δυο μοτοσυκλετες ηταν σταματημενες μπροστα απο το αυτοκινητο και αναμενες με τους οδηγους σε ετοιμοτητα. Αυτο το επαθα απο τους συνεπιβατες αυτων. Πισω απο το αυτοκινητο υπαρχει αλλη μια μοτοσυκλετα σταματημενη. Η οπισθοφυλακη τους προφανως.

Να σημειωθει οτι οι μοτοσυκλετες ηταν steet, μεγαλου κυβισμου και χωρις πινακιδες απ'οτι ειδα μετα. Οι επιβατες ολοι με κρανη και γαντια καθως και χοντρα μπουφαν. Μαλλον μοτοσυκλετας...

Εχοντας στην κατοχη τους το τσαντακι μου ηδη λοιπον με το ιδιο λοστο που εσπασαν το τζαμι μου τρωω μια στο στερνο. Αυτο ηταν... Λυγισα τελειως!! Η αναπνοη μου κοπηκε και ενοιωσα οτι εχασα το φως μου...

Μεχρι να προλαβω να συνελθω (περασε και ενα τεταρτο) οι κυριοι την ειχαν κανει φυσικα κι εγω τραβιεμαι ακομα. αυτα που μετραω λοιπον ειναι

ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
===============

- Σπασμενο τζαμι οδηγου
- σκισμενη ταπετσαρια πορτας
- σπασμενο το πλαινο ντουλαπακι
- ενα τσακισμενο κωλονακι παρ-μπριζ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ
=======================

- τσανατκι
- κλειδια οικιας / δευτερα κλειδια αυτοκινητου
- ταυτοτητα
- διαβατηριο
- διπλωμα
- ενα blackberry
- 300 ευρω
- πορτοφολι
- πιστωτικες καρτες
- βιβλιαρια λογαριασμων
- επαγγελματικο εγγραφα.

Ολο το σαββατοκυριακο τραβιεμαι στα αστυνομικα τμηματα για καταθεσεις σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση (ακομα δεν το εχω ξεπερασει), και να βγαλω ολα μου τα χαρτια εξ'αρχης. Σε συζητηση που ειχα με τον διοικητη του αστυνομικου τμηματος δεν ειμαι μεμονομενο περιστατικο. Ειναι νεο
κολπο που εδω και ενα μηνα φαινεται να εχει γινει μοδα στην περιοχη του κεντρου. 2 παθωντες κλαινε και τα οχηματα τους καθως οι κλεφτες πηραν και αυτα κατα την αποχωρηση τους.

Θεωρησα καλο να το γραψω οχι για συμπαρασταση αλλα για να σας ενημερωσω και να τονισω τα ματια σας ανοιχτα απο δω και περα. Διανυουμε δυσκολες εποχες και καποιοι για 300 ευρω θα σκοτωναν κιολας!!

March 26, 2009, 01:44:11 AMReply #880

Offline zoid

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #880 on: March 26, 2009, 01:44:11 AM »
Σημερα κατα τις 5 στην Κιφησια παλι καπου πετυχα ενα stormy blue rc 2.0 με προβολακια αυτη την φορα, μηπως ηταν καποιος zoid ???!!!

Δεν ήμουνα εγώ....και επιπλέον είχε και προβολάκια...!!!  ;)
Εγώ είμαι ο φτωχός συγγενής....άνευ προβολακίων...!!!

Stormy Blue NC 2.0 RC
205/45/17 Conti Premium Contact 6
BC Racing BR 7/5

March 26, 2009, 07:47:57 AMReply #881

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #881 on: March 26, 2009, 07:47:57 AM »
Σημερα κατα τις 5 στην Κιφησια παλι καπου πετυχα ενα stormy blue rc 2.0 με προβολακια αυτη την φορα, μηπως ηταν καποιος zoid ???!!!

Δεν ήμουνα εγώ....και επιπλέον είχε και προβολάκια...!!!  ;)
Εγώ είμαι ο φτωχός συγγενής....άνευ προβολακίων...!!!
Μα ποσα ειστε τελος παντων :) Και ολα κυκλοφορειται και στην Κιφησια !!! Eχω δει ολα κι ολα 3 Stormy Blue, τα 2 ηταν RC και τα 2 διλιτρα (η τουλαχιστον με ζαντες διλιτρου!)
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

March 26, 2009, 09:20:19 AMReply #882

Offline george 1323

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #882 on: March 26, 2009, 09:20:19 AM »


Σας µεταφέρω αυτούσια δηµοσίευση σε φόρουµ. Να προσέχετε στο κέντρο της Αθήνας.

"Σας διηγουµαι ενα περιστατικο που µου συνεßη ξηµερωµατα του περασµενου Σαßßατου επστρεφοντας στο σπιτι µου επειτα απο επαγγελµατικη µου εξοδο.

Στην Ελλαδα ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα  , οδευουµε απο το κακο στο χειροτερο µε την οικονοµικη κατασταση που επικρατει. !!

Ξημερωματα Παρασκευης προς Σαββατο ωρα 01:25 π.μ.
========================================
Επειτα απο επαγγελματικο δειπνο και ποτο κατευθυνομαι στον ιδιωτικο χωρο σταθμευσης που εχω αφησει το αυτοκινητο μου κοντα στο συνταγμα. Πληρωνω το αντιτιμο της σταθμευσης και αναχωρω με προορισμο το σπιτι μου. Κινουμε λοιπον στην Φιλλεληνων στο
συνταγμα με κατευθυνση την Λ.βουλιαγμενης.

Η κινηση δεν ειναι πολλη παρ'αυτα υπαρχουν αρκετα οχηματα γυρω μου. Μεσα σε ολα αυτα 2 μοτοσυκλετες τις οποιες και βλεπω απο τον καθρεφτη να κινουνται κανονικοτατα. Ανευ σημασιας γεγονος.

Εξακολοθυω να κινουμαι στην λωριδα μου πλεον στην Αμαλιας λιγο πριν τις στυλες του Ολυμπιου Διος με περιπου 50/60 χιλιομετρα οταν μια
μοτοσικλετα εκ δεξιων μου - ΜΕ 2 ΑΝΑΒΑΤΕΣ - (μια απο τις προαναφερθησες) περνωντας με απο δεξια μου ακουμαπει τον εξωτερικο καθρεφτη.

Ζημια δεν εγινε ωστοσο ανοιγω τα παραθυρο να τον σταματησω μια και ο τυπος ακουμπωτνας τον καθρεφτη μου γυρισε και με κοιταξε.

Πριν καν το τζαμι να κατεβει εξ'ολοκληρου ωστε να του μιλησω ακουω εναν εκκωφαντικο θορυβο και σε κλασματα του δευτερολεπτου ολο το τζαμι του οδηγου ειναι θρυψαλλα και εχει πεσει πανω μου με αποτελεσμα να εχουν μπει κρυσταλλα στα ματια μου. Προς στιγμην τυφλωθηκα λοιπον. Η ακαριαια μου αντιδραση (ισως και λανθασμενη, δεν εχω ξαναβιωσει κατι παρομοιο), ειναι να πατησω φρενο και να ακινητοποιηθω στην δεξια μερια του δρομου. Μεχρι να ανοιξω τα ματια μου στα οποια σημειωτεων εχω ακομα κρυσταλλα, για ανα καταλαβω τι εγινε, αισθανομαι ενα χερι να με τραβαει απο τα μαλλια εξω απο το αυτοκινητο εχοντας κολλησει στον λαιμο μου ενα μαχαιρι.

Ανοιγοντας τα ματια μου ακουω μια φωνη (με σπαστα ελληνικα) να μου λεει:

- Φερε οτι λεφτα εχεις!!

Την ιδια στιγμη ενας αλλος τυπος ανοιγει την πορτα του συνοδηγου εισβαλει στην κυριολεξια μεσα στο αυτοκινητο και ανοιγει το
ντουλαπακι του συνοδηγου για να δει αν εχο κατι πολυτιμο εκει. Βλεπει ομως το τσαντακι μου στο πισω καθισμα οπου και το παιρνει οπως ειναι!! Οι Δυο μοτοσυκλετες ηταν σταματημενες μπροστα απο το αυτοκινητο και αναμενες με τους οδηγους σε ετοιμοτητα. Αυτο το επαθα απο τους συνεπιβατες αυτων. Πισω απο το αυτοκινητο υπαρχει αλλη μια μοτοσυκλετα σταματημενη. Η οπισθοφυλακη τους προφανως.

Να σημειωθει οτι οι μοτοσυκλετες ηταν steet, μεγαλου κυβισμου και χωρις πινακιδες απ'οτι ειδα μετα. Οι επιβατες ολοι με κρανη και γαντια καθως και χοντρα μπουφαν. Μαλλον μοτοσυκλετας...

Εχοντας στην κατοχη τους το τσαντακι μου ηδη λοιπον με το ιδιο λοστο που εσπασαν το τζαμι μου τρωω μια στο στερνο. Αυτο ηταν... Λυγισα τελειως!! Η αναπνοη μου κοπηκε και ενοιωσα οτι εχασα το φως μου...

Μεχρι να προλαβω να συνελθω (περασε και ενα τεταρτο) οι κυριοι την ειχαν κανει φυσικα κι εγω τραβιεμαι ακομα. αυτα που μετραω λοιπον ειναι

ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
===============

- Σπασμενο τζαμι οδηγου
- σκισμενη ταπετσαρια πορτας
- σπασμενο το πλαινο ντουλαπακι
- ενα τσακισμενο κωλονακι παρ-μπριζ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ
=======================

- τσανατκι
- κλειδια οικιας / δευτερα κλειδια αυτοκινητου
- ταυτοτητα
- διαβατηριο
- διπλωμα
- ενα blackberry
- 300 ευρω
- πορτοφολι
- πιστωτικες καρτες
- βιβλιαρια λογαριασμων
- επαγγελματικο εγγραφα.

Ολο το σαββατοκυριακο τραβιεμαι στα αστυνομικα τμηματα για καταθεσεις σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση (ακομα δεν το εχω ξεπερασει), και να βγαλω ολα μου τα χαρτια εξ'αρχης. Σε συζητηση που ειχα με τον διοικητη του αστυνομικου τμηματος δεν ειμαι μεμονομενο περιστατικο. Ειναι νεο
κολπο που εδω και ενα μηνα φαινεται να εχει γινει μοδα στην περιοχη του κεντρου. 2 παθωντες κλαινε και τα οχηματα τους καθως οι κλεφτες πηραν και αυτα κατα την αποχωρηση τους.

Θεωρησα καλο να το γραψω οχι για συμπαρασταση αλλα για να σας ενημερωσω και να τονισω τα ματια σας ανοιχτα απο δω και περα. Διανυουμε δυσκολες εποχες και καποιοι για 300 ευρω θα σκοτωναν κιολας!!
φιλε general k φτηνα την γλυτωσες,θα μπορουσαν να σε εχουν μαχαιρωσει....γνωστους μου τους σταματησαν ξημερωματα 2 μηχανες κ τους κολησαν τα πιστολια στο κεφαλι κ τους ξαφρισανε. :police:

March 26, 2009, 10:07:59 AMReply #883

Offline stathis

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #883 on: March 26, 2009, 10:07:59 AM »
γαμησε τα general..
τι να πεις για αυτην την κατασταση..
τυχερος στην ατυχια σου..
περαστικα να ναι και να μην συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο..

March 26, 2009, 10:15:42 AMReply #884

Offline Theo

Re: Μπλα Μπλα κτλπ
« Reply #884 on: March 26, 2009, 10:15:42 AM »
Σας µεταφέρω αυτούσια δηµοσίευση σε φόρουµ. Να προσέχετε στο κέντρο της Αθήνας.
.......

δεν το εχει παθει ο Χαρης!(ευτυχως!!)
My-ex-Mx5: 
NC 1.8lt. High | Galaxy Grey
MazdaSpeed CAI
IL Motorsports 4-1 Header
Goodwin Racing Midpipe
Cusco Type-RS 1.5 Way LSD
FGR 4.44
Tein Street Basis Z Coilovers
RX8 Sway Bars
Custom Rollbar
RX7 FD wheels skatouli custom color