Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?  (Read 104260 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

June 25, 2009, 12:54:18 PMReply #30

emilmx

  • Guest
Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #30 on: June 25, 2009, 12:54:18 PM »
όλα αυτά που λέτε εσείς με της κουκούλες θα τα αναθεωρήσετε μόλις κατεβάτε στην πιλοτή η μετά από καφέ και δείτε την κουκούλα σκισμένη  :moutza: :moutza:

εγώ το hard top πλέον ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΩ παρά μονό στην πιστά γιατί δεν χωράω με το κράνος  :exaclty:

προτιμάω ΚΑΙ αφήνω το αμάξι ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ το βραδύ άμα έχω βάλει το hard top
με ψιλό κατεβασμένα τα παράθυρα παρά να το κηλιδώσω και να το ξαναβρώ μαχαιρωμένο :exaclty:

πόλη καλά το λέει ο Αχιλλέας είτε σας αρέσει είτε όχι  :good: :good:

απλά το κάνει με έντονο ύφος και οποίος δεν των ξέρει των παραξενεύει και παρεξηγεί


τώρα αν έχεις κλειστό γκαράζ και δεν αφήνεις το αμάξι από τα μάτια σου όταν πας για καφέ δουλεία η ποτό πάρε κουκούλα

η ομορφιά είναι υποκειμενικό και μπορείς πολύ εύκολα να συμβιβαστείς με των κ@λο του RC που είναι κάπως......


ΚΑΜΙΑ ασφαλιστική ΔΕΝ καλύπτει κουκούλα
Μην ακούτε τους ασφαλιστές
Θα καλύψουν ένα μέρος της ζημιάς με διάφορα τεχνάσματα όπως και η δίκια μου

Δεν ρώτησα μονό σε ένα ασφαλιστή αλλά σε πόλους και σε όλες της εταιρίες
Η περισσότερες το γράφουν ξεκάθαρα
ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΕ Η ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΚΟΒΟΥΛΕΣ
Απλά με διάφορα τεχνάσματα παίρνανε ένα πόσο

Ο ασφαλιστής μου δεν θέλει να με χάσει με τίποτα από πελάτη του δίνω 3500-4000 χιλ το χρόνο έχει πάνω από 15 εταιρίες και κάτσαμε μαζί και διαβάσαμε όλα τα συμβόλαια 

Καπου αναφερθηκε και θα το ξαναπω και εγω, το ΜΧ ειναι ενα αμαξι, που ετσι και αλλιως η συμβιωση μαζι του απαιτει παραχωρησεις και συμβιβασμους ειτε σε χωρους, ειτε σε ανεση, ειτε στην ασφαλεια (και οδικη ασφαλεια, αλλα και αντικλεπτικη ασφαλεια), αρα μερικες παραχωρησεις παραπανω δεν πειραζουν και τοσο πολυ, καλο ειναι οταν το ΜΧ βγαινει απο το γκαραζ, να βγαινει γιατι εχεις την ορεξη να ασχοληθεις μαζι του και οχι επειδη θελεις να σε μετακινησει απο το σημειο Α στο Β...

 :exaclty: :exaclty: :exaclty: :exaclty: :exaclty:

June 25, 2009, 01:28:20 PMReply #31

Offline nmwisima

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #31 on: June 25, 2009, 01:28:20 PM »
απλά το κάνει με έντονο ύφος και οποίος δεν των ξέρει των παραξενεύει και παρεξηγεί

Aπλά είμαι ΝΤΑΗΣ!

(έχει δίκιο ο Αιμίλιος, το ξέρω, παρεξηγείται εύκολα ο τρόπος μου, δείχτε κατανόηση)

June 25, 2009, 02:13:39 PMReply #32

Offline gianic

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #32 on: June 25, 2009, 02:13:39 PM »
RC με τα μπούνια! Άργησαν μια γενιά να το κάνουν, αλλά τους συγχωρώ.

2.5l NC Turbo
Completely stock internals
Garrett GT28
Custom tubular exhaust manifold
Bosch 850cc EV14 Injectors
FMIC
Custom 80mm exhaust
Stock ECU reflash
EVO VIII 17x8 wheels 235/40/17
Koni Yellow shocks w/progress springs
320hp




#breakingtherodbreakingtherod
NA engines - The engines with never-ending lag

June 25, 2009, 03:17:37 PMReply #33

Offline georgep800

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #33 on: June 25, 2009, 03:17:37 PM »
Κ για να μην παρεξηγηθω, δεν προτρεπω να διακοπει η συζητηση.Αλοιμονο, γιαυτο υπαρχει το φορουμ, για συζητηση κ ανταλλαγη αποψεων κ εμπειριων.Απλα επειδη ολοι γνωριζουμε οτι ο γραπτος λογος μεσω διαδικτυου ευκολα παρεξηγειται ή παρερμηνευεται,ειδικα μεταξυ ανθρωπων που δεν γνωριζονται μεταξυ τους, προτεινω αν επιθυμειτε να τη συνεχισετε,ας το κανετε με ηπιους τονους για να μη γινουμε μικρο Γαλατικο χωριο.... :)

Λιάκο μην αγχώνεσαι. Συζήτηση κάνουμε επαέ... Είμαι σίγουρος ότι ο Αχιλλέας μιλάει φιλικά, όπως και 'γω! Δεν παρεξηγώ τόσο εύκολα. Απλά απάντησα με παρόμοιο τρόπο. Τίποτα περισσότερο. ;)

Εννοείς αυτο που το βάζεις το χειμώνα και αν μια μέρα κάνει καλό καιρό και θέλεις να ανοίξεις δεν μπορείς;
ή αυτό που το καλοκαίρι θα έπρεπε στα 50 τετραγωνικά του σπιτιού μου να το έχω αγκαλιά;
Ένα γειτονάκι εδώ στη Σκουφά με γκρι NC με χαρντοπ (πολύ όμορφο, δεν διαφωνώ) ακόμα το έχει πάνω...

Γεια σου Αχιλλέα,
Ναι, ναι, αυτό το πράμα εννοώ! Και εγώ ακόμα επάνω το έχω πάντως! Πολύ απλά δεν πήρα κάμπριο, αλλά πισωκίνητο... 8)
Απο εδω και πέρα πιστεύω είναι θέμα προτεραιοτήτων...

June 25, 2009, 04:24:31 PMReply #34

Offline nmwisima

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #34 on: June 25, 2009, 04:24:31 PM »
Γεια σου Αχιλλέα,
Ναι, ναι, αυτό το πράμα εννοώ! Και εγώ ακόμα επάνω το έχω πάντως! Πολύ απλά δεν πήρα κάμπριο, αλλά πισωκίνητο... 8)
Απο εδω και πέρα πιστεύω είναι θέμα προτεραιοτήτων...

Kαι πάλι off είσαι όμως Γιώργο. Αν πηρες αμάξι για να χαρείς οδήγηση και δεν σε νοιάζει να ειναι ανοιχτό, έπρεπε να ψάξεις καλύτερα.
Διότι το RX8, ακόμα και το μικρό είναι κλάσεις ανώτερο αυτοκίνητο οδηγικά.

June 25, 2009, 04:28:17 PMReply #35

Offline haris_nc

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #35 on: June 25, 2009, 04:28:17 PM »
Aπελπισια ειναι η κατασταση......na vs nb

nb vs nc

hard top vs rc

Eλεος......

Ο καθενας παιρνει οτι θελει και περι ορεξεως......

June 25, 2009, 04:29:11 PMReply #36

Offline jSkyline

  • light speed
  • ********
  • Posts: 6854
  • Total likes: 1689
  • Gender: Male
  • Mess with the best, now get lost like the rest
Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #36 on: June 25, 2009, 04:29:11 PM »
Γεια σου Αχιλλέα,
Ναι, ναι, αυτό το πράμα εννοώ! Και εγώ ακόμα επάνω το έχω πάντως! Πολύ απλά δεν πήρα κάμπριο, αλλά πισωκίνητο... 8)
Απο εδω και πέρα πιστεύω είναι θέμα προτεραιοτήτων...

Kαι πάλι off είσαι όμως Γιώργο. Αν πηρες αμάξι για να χαρείς οδήγηση και δεν σε νοιάζει να ειναι ανοιχτό, έπρεπε να ψάξεις καλύτερα.
Διότι το RX8, ακόμα και το μικρό είναι κλάσεις ανώτερο αυτοκίνητο οδηγικά.
:good:

Και Γιωργο μιας και δεν το χρησιμοποιεις και παρα πολυ τοτε δεν θα σε ενοιαζε και η τσιμπημενη καταναλωση ;) Βεβαια στην Κρητη παιζουν σε αλλα επιπεδα τιμων τα βενζινδικα !!!
ΜyMX5
Type :
NB (FL 2001-2003)
Engine Size : 1600cc
Color : Brilliant Black
Engine Modifications : Completely Stock and nothing to expect for :)
Exterior - Interior :High Tan Interior, Il Motorsport Clear Side Repeaters , StyleBar, MS Look , Mazda Unplugged 16" Wheels, Pioneer 2DIN Audio

June 25, 2009, 04:31:29 PMReply #37

Offline Basilmx5

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #37 on: June 25, 2009, 04:31:29 PM »
Aπελπισια ειναι η κατασταση......na vs nb

nb vs nc

hard top vs rc

Eλεος......

Ο καθενας παιρνει οτι θελει και περι ορεξεως......

+1
 :llol: :llol: :llol: :llol:

June 26, 2009, 12:12:35 AMReply #38

Offline georgep800

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #38 on: June 26, 2009, 12:12:35 AM »
Kαι πάλι off είσαι όμως Γιώργο. Αν πηρες αμάξι για να χαρείς οδήγηση και δεν σε νοιάζει να ειναι ανοιχτό, έπρεπε να ψάξεις καλύτερα.
Διότι το RX8, ακόμα και το μικρό είναι κλάσεις ανώτερο αυτοκίνητο οδηγικά.

Αχιλλέα ήξερα πολύ καλά τι έπαιρνα! Είχα οδηγήσει το RX8 όπως επίσης και κάποια άλλα και αποφάσισα ανάλογα.
Έτσι για την ιστορία είχα καταλήξει σε μια Z4, αλλά ξέφευγε όσον αναφορά την τιμή. Έχουμε όμως καιρό μέχρι κάτι τέτοιο...


Και Γιωργο μιας και δεν το χρησιμοποιεις και παρα πολυ τοτε δεν θα σε ενοιαζε και η τσιμπημενη καταναλωση ;) Βεβαια στην Κρητη παιζουν σε αλλα επιπεδα τιμων τα βενζινδικα !!!

Δεν θα το 'λεγα πως δεν το χρησιμοποιώ αρκετά! Φαντάσου πως συγκριτικά με το προηγούμενο αυτοκίνητο έχω κάνει σχεδόν τα διπλάσια χιλιόμετρα, αναλογικά με το χρονικό διάστημα που το έχω... :angel:

June 26, 2009, 03:34:20 PMReply #39

Offline mx5mk1

NC hardtop ή softop ?
« Reply #39 on: June 26, 2009, 03:34:20 PM »
Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους NC  τι προτιμούν (από το αυτοκίνητο που έχουν) ή τι θα προτιμούσαν να έχουν?


μεταλλική οροφή ή softop?



επίσης, εκείνοι με μαλακή οροφή και αυτοκίνητα 3ετίας βλέπουν σημάδια φθοράς από το χρόνο?

To θεμα συγχωνευθηκε με το παρον αφου δεν υπαρχει λογος υπαρξης δυο θεματων με το ιδιο περιεχομενο.
« Last Edit: June 26, 2009, 03:38:41 PM by Liakos »

June 26, 2009, 03:51:50 PMReply #40

Offline Liakos

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #40 on: June 26, 2009, 03:51:50 PM »
Ηλια καταρχας να ξεκαθαρισουμε οτι μεταλλικη οροφη στο miata δεν παιζει.Δε θυμαμαι απο τι υλικο ειναι κατασκευασμενες οι σκληρες οροφες αλλα δεν ειναι μεταλλικες σιγουρα.
Κατα δευτερον με τον ορο σκληρη οροφη μπορει κανεις να αναφερεται στο κλασικο αφαιρουμενο hardtop και τη νεα μοδα/trend την αναδιπλουμενη οροφη που εχουν τα NC στην εκδοση Roadster Coupe.
Πιο πανω εχει γινει η συζητηση για το θεμα τι προτιμαει ο καθενας.Υπαρχουν αποψεις τοσο απο ατομα που ειναι ηδη κατοχοι mk3, οσο κ απο κατοχους προηγουμενων γενιων αλλα κ αλλων αυτοκινητων οπως κ απο δημοσιογραφους με πειρα στο χωρο της αυτοκινησης(λεγε με nmwisima).
Τη γνωμη μου την ειπα σε προηγουμενο ποστ αλλα δεν μου κανει κοπο να την επαναλαβω.
Soft top.Χωρις hardtop γτ οσο ομορφο κ αν ειναι αυτο ή οσα Plus κ αν εχει , το θεωρω τελειως μη πρακτικο κ περιοριστικο.Να σημειωσω ομως οτι εχω ιδιωτικο γκαραζ, δεν κανω ταξιδια συχνα αλλα κ να εκανα η βαβουρα της εξατμισης κ των ελαστικων μου καλλυπτει τους αεροδυναμικους θορυβους απο την οροφη, ειμαι 24 χρονων οποτε δεν με απασχολει καθολου ο θορυβος, οταν βγαινω προσπαθω να παρκαρω σε ιδιωτικο γκαραζ κ ας μου κοστισει οσο μισο γεμισμα του ντεποζιτου....
Για σενα που εισαι κατοχος mk1 η μεταβαση απο τη μαλακη οροφη του mk1 σε οποιαδηποτε του mk3 θα ειναι upgrade.
H κουκουλα μου μετα απο 2 χρονια κ 9 μηνες που βρισκεται στην κατοχη μου ειναι ακομα σε εξαιρετικη κατασταση.Κανενα προβλημα στεγανοτητας ή φθορας απο το χρονο.Μονο που ειναι συνεχεια βρωμικη.... :(

MyMx5:
1.8 Copper Red NC High

-Tochigi Fuji LSD,4.778 FGR
-ΒC Racing BR type RS coilovers,Cosmo RX8 sways
-CCR rollbar,IL PPF brace
-GW 4-1 Headers,GW Street Single,Mazdaspeed CAI
-RX7 FD 16x8,Hankook RS2 225/50/16
-Hawk HP+, Stoptech SS lines


June 26, 2009, 04:33:24 PMReply #41

Offline mx5mk1

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #41 on: June 26, 2009, 04:33:24 PM »
Ηλια καταρχας να ξεκαθαρισουμε οτι μεταλλικη οροφη στο miata δεν παιζει.Δε θυμαμαι απο τι υλικο ειναι κατασκευασμενες οι σκληρες οροφες αλλα δεν ειναι μεταλλικες σιγουρα.
Κατα δευτερον με τον ορο σκληρη οροφη μπορει κανεις να αναφερεται στο κλασικο αφαιρουμενο hardtop και τη νεα μοδα/trend την αναδιπλουμενη οροφη που εχουν τα NC στην εκδοση Roadster Coupe.
Πιο πανω εχει γινει η συζητηση για το θεμα τι προτιμαει ο καθενας.Υπαρχουν αποψεις τοσο απο ατομα που ειναι ηδη κατοχοι mk3, οσο κ απο κατοχους προηγουμενων γενιων αλλα κ αλλων αυτοκινητων οπως κ απο δημοσιογραφους με πειρα στο χωρο της αυτοκινησης(λεγε με nmwisima).
Τη γνωμη μου την ειπα σε προηγουμενο ποστ αλλα δεν μου κανει κοπο να την επαναλαβω.
Soft top.Χωρις hardtop γτ οσο ομορφο κ αν ειναι αυτο ή οσα Plus κ αν εχει , το θεωρω τελειως μη πρακτικο κ περιοριστικο.Να σημειωσω ομως οτι εχω ιδιωτικο γκαραζ, δεν κανω ταξιδια συχνα αλλα κ να εκανα η βαβουρα της εξατμισης κ των ελαστικων μου καλλυπτει τους αεροδυναμικους θορυβους απο την οροφη, ειμαι 24 χρονων οποτε δεν με απασχολει καθολου ο θορυβος, οταν βγαινω προσπαθω να παρκαρω σε ιδιωτικο γκαραζ κ ας μου κοστισει οσο μισο γεμισμα του ντεποζιτου....
Για σενα που εισαι κατοχος mk1 η μεταβαση απο τη μαλακη οροφη του mk1 σε οποιαδηποτε του mk3 θα ειναι upgrade.
H κουκουλα μου μετα απο 2 χρονια κ 9 μηνες που βρισκεται στην κατοχη μου ειναι ακομα σε εξαιρετικη κατασταση.Κανενα προβλημα στεγανοτητας ή φθορας απο το χρονο.Μονο που ειναι συνεχεια βρωμικη.... :(



ευχαριστώ συνονόματε !

(πάντως στο mk1 μου η καινούργια υφασμάτινη οροφή (mohair) που έχω είναι πολύ καλύτερη από την πλαστική που είχα, και εμφανισιακά και από πλευράς ηχομόνωσης)

June 26, 2009, 05:10:34 PMReply #42

Offline Charlie

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #42 on: June 26, 2009, 05:10:34 PM »
Συνοπτική η γνώμη μου..

προτερήματα soft top
-πολύ πιο όμορφο (το πιο σημαντικό απο όλα για μένα)
-ανοιγοκλείνει με το ενα χέρι τάχιστα ακόμα και εν κινήσει με λίγα χμ
-πιο ελαφρύ (για μένα που όταν έχω άδειο ρεζερβουάρ νιώθω τα κιλά που λείπουν, θα με χαλάσουν 30 παραπανίσια κιλά) και όχι δεν είμαι ο schumi
-ελάχιστα db (2-3) περισσότερος θόρυβος σε σχέση με την πλαστική-μεταλλική σύμφωνα με test του final gear αν θυμάμαι καλά, άρα δεν κερδίζεις και πολλά.
-φθηνότερο

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί κάποιος να παρκάρει ενα softtop στα εξάρχεια-ψυρή κλπ στο δρόμο και όχι σε κλειστό parking κάθε φορά που βγαίνει, αν τσιγκουνευόμαστε τα 10€ του parking και τα λεφτά που έχει μια μεικτή ασφάλεια ή τη βενζίνη-σήμα κλπ τότε κατά την γνώμη μου έχουμε πάρει λάθος αυτοκίνητο και χαλιόμαστε απο το άγχος κάθε μέρα.

Προσωπικά παρκάρω σε κλειστό parking σπίτι μου, στην δουλειά μου και όταν βγαίνω για να πάω οπουδήποτε στην Αθήνα.
Έχω μεικτή ασφάλεια και δεν έχω συναγερμό γιατί τον θεωρώ περιττό.
Aν δεν μπορούσα να έχω κάτι απο τα παραπάνω δεν θα έπαιρνα καν mx5, δεν θέλω να ανησυχώ καθημερινά για ένα αυτοκίνητο.

Το καλό είναι οτι υπάρχουν επιλογές , ο καθένας τα ζυγίζει και αποφασίζει.

June 26, 2009, 05:27:00 PMReply #43

Offline mx5mk1

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #43 on: June 26, 2009, 05:27:00 PM »
Συνοπτική η γνώμη μου..

προτερήματα soft top
-πολύ πιο όμορφο (το πιο σημαντικό απο όλα για μένα)
-ανοιγοκλείνει με το ενα χέρι τάχιστα ακόμα και εν κινήσει με λίγα χμ
-πιο ελαφρύ (για μένα που όταν έχω άδειο ρεζερβουάρ νιώθω τα κιλά που λείπουν, θα με χαλάσουν 30 παραπανίσια κιλά) και όχι δεν είμαι ο schumi
-ελάχιστα db (2-3) περισσότερος θόρυβος σε σχέση με την πλαστική-μεταλλική σύμφωνα με test του final gear αν θυμάμαι καλά, άρα δεν κερδίζεις και πολλά.
-φθηνότερο

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί κάποιος να παρκάρει ενα softtop στα εξάρχεια-ψυρή κλπ στο δρόμο και όχι σε κλειστό parking κάθε φορά που βγαίνει, αν τσιγκουνευόμαστε τα 10€ του parking και τα λεφτά που έχει μια μεικτή ασφάλεια ή τη βενζίνη-σήμα κλπ τότε κατά την γνώμη μου έχουμε πάρει λάθος αυτοκίνητο και χαλιόμαστε απο το άγχος κάθε μέρα.

Προσωπικά παρκάρω σε κλειστό parking σπίτι μου, στην δουλειά μου και όταν βγαίνω για να πάω οπουδήποτε στην Αθήνα.
Έχω μεικτή ασφάλεια και δεν έχω συναγερμό γιατί τον θεωρώ περιττό.
Aν δεν μπορούσα να έχω κάτι απο τα παραπάνω δεν θα έπαιρνα καν mx5, δεν θέλω να ανησυχώ καθημερινά για ένα αυτοκίνητο.

Το καλό είναι οτι υπάρχουν επιλογές , ο καθένας τα ζυγίζει και αποφασίζει.



ευχαριστώ πολύ


πάντως, κάθε 3db διπλασιάζεται η ένταση !

June 26, 2009, 06:02:25 PMReply #44

Offline Liakos

Re: Ποια γενια?Ποιο μοντελο?Ποια εκδοση?
« Reply #44 on: June 26, 2009, 06:02:25 PM »
Eιναι γεγονος οτι η ενταση του ηχου δεν αυξανεται γραμμικα ως προς τη μοναδα μετρησης του αλλα δε νομιζω να διπλασιαζεται ανα 3 Db....

Μιχαλη το βιντεο που αναφερεις το ψαχνω απο χτες αλλα δεν παιζει στο 'tube.Ετσι ανετρεξα στο σκληρο μου,βρηκα το episode κ εκανα το upload πριν απο λιγο.Να σημειωσω οτι το Fifth Gear δεν το θεωρω σαν την επιτομη της αξιοπιστειας αλλα σιγουρα το προτιμω απο το Top Gear.Δεν ξερω αν μπορει να βοηθησει εναν υποψηφιο αγοραστη αλλα καλο ειναι να υπαρχει. :)

Fifth Gear Miata NC vs RC


Επισης για οποιον ενδιαφερεται κ για τις επιδοσεις κ τις επιδοσεις στην πιστα, παλιοτερα ειχα ανεβασει ενα συγκριτικο βιντεο μεταξυ του NCFL και του RCFL στην Tsukuba.Το Postαρω κ εδω.Εnjoy. :)

NCFL presentation and roadster vs roadster coupe comparison #1

NCFL presentation and roadster vs roadster coupe comparison #2
« Last Edit: June 26, 2009, 06:06:57 PM by Liakos »

MyMx5:
1.8 Copper Red NC High

-Tochigi Fuji LSD,4.778 FGR
-ΒC Racing BR type RS coilovers,Cosmo RX8 sways
-CCR rollbar,IL PPF brace
-GW 4-1 Headers,GW Street Single,Mazdaspeed CAI
-RX7 FD 16x8,Hankook RS2 225/50/16
-Hawk HP+, Stoptech SS lines