Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ  (Read 20655 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

September 07, 2012, 01:39:58 PMReply #90

Offline GENERAL

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 4490
  • Total likes: 108
  • Gender: Male
  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ
Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #90 on: September 07, 2012, 01:39:58 PM »
Για μας δεν βρεθηκε τπτ??? :(

Λιγο δυσκολα ειναι αλλα ασε μας να προσπαθησουμε να ψαξουμε. Στο τελος θα σε ενημερωσουμε καταλληλα!!! :exaclty:

September 07, 2012, 01:54:18 PMReply #91

Offline el loco

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #91 on: September 07, 2012, 01:54:18 PM »
δεν του στελνουμε την λιστα να μας πει μεχρι τωρα τι τιμη μας κανει με  μεταφορικα κομπλε???

(εγω ετσι κιαλλιως   θα τα παρω)


και ποτε ληγει τo group buy???
drift it like u stole it!!!!!
mx-5..
z750...bye bye

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2676747/

September 08, 2012, 07:06:29 PMReply #92

Offline el loco

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #92 on: September 08, 2012, 07:06:29 PM »
κανεις?? τιποτα???
drift it like u stole it!!!!!
mx-5..
z750...bye bye

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2676747/

September 09, 2012, 09:40:01 AMReply #93

Offline tsekos86

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #93 on: September 09, 2012, 09:40:01 AM »
Η αγορα θα γινει τελος Σεπτεμβριου.. ετσι και αλλιως περιμενουμε να αλλαξει dealer για να μπορει να στειλει και Ελλαδα.
να του στειλουμε να του πουμε να μας δωσει προσφορα τωρα και μετα να του ξαναστειλουμε για να μας ξαναδωσει θα ειναι σας να 
παιζουμε μαζι του.. η τιμη που θα αγορασουμε ειναι η τιμη που γραφει. αν καταφερουμε να παρουμε κατι καλυτερο καλος..

September 10, 2012, 02:10:40 PMReply #94

Offline philosopher

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #94 on: September 10, 2012, 02:10:40 PM »
Guys δεδομένου ότι τα λάστιχα που ήθελα είναι out-of-stock εγώ δε θα συμμετάσχω.

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



September 21, 2012, 04:43:23 PMReply #95

October 01, 2012, 12:49:22 PMReply #96

Offline GENERAL

  • pure velocity
  • *******
  • Posts: 4490
  • Total likes: 108
  • Gender: Male
  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ
Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #96 on: October 01, 2012, 12:49:22 PM »
Μιας και εχει μεινει λιγο πισω το ολο θεμα, ο Δημητρης και εγω θελουμε να σας πληροφορησουμε οτι δεν το εχουμε αμελλησει αλλα περιμενουμε ακομα απαντηση απο τον Camskill!!! Δυστυχως ακομα περιμενει να συμφωνησει με μεταφορεα αλλα δεν εχει δωσει καμια αλλη πληροφορια για το ποτε θα ξεκινησει να στελνει και ποσο θα χρεωνει τα μεταφορικα. Παρολα αυτα απο οτι ψιλοκοιταξαμε εαν υπολογισεις και τα μεταφορικα (...μια μεση τιμη μιας και δεν ξερουμε), η διαφορα που μενει ειναι πολυ μικρη σε σχεση με την αγορα της Ελλαδος και φυσικα ενα μικρο ρισκο για την ημερομηνια κατασκευης του ελαστικου (...αυτο θα το τονισουμε εαν θα κανουμε τελικα την παραγγελια). Παλια ηταν παραδεισος. Επισης θα ερχοντουσαν σπιτι μου ολα και απο εκει ο καθενας θα ερχοταν να τα παραλαμβανε και να πηγαινε στον δικο του λαστιχα για να τα "βαλει". Δλδ κανα 40ευρω περαστικα σιγουρα συν τις βενζινες περα δωθε που θα ηθελε!

Τωρα οσο εχει σχεση με την εγχωρια αγορα πηγαμε σε 4-5 μαγαζια αλλα παρατηρησαμε 2 πραγματα. Πρωτον σχεδον ολοι λενε πολυ υψηλη αρχικη τιμη (...ενδεικτικα καποιος λαστιχας εδωσε αρχικη τιμη στα ΤΟΥΟ Τ1R 1100 ευρω και μας τα "αφηνε" 640 ευρω!!!) και μετα τα "δινουν" στην "κανονικη τους τιμη χωρις καμια αξιολογη διαφορα-εκπτωση. Δευτερον οτι μετα απο κανα 2 μερες πηραμε τηλ και καλα σαν μεμωνομενοι πελατες και για τα ιδια λαστιχα μας εδιναν τις ιδιες τιμες (...δλδ 640 ευρω τα ΤΟΥΟ που ειχαμε παει εκει με την λιστα και 640 ευρω μεμονομενα απο το τηλ).
Επισης στον μεν Α λαστιχα βρησκαμε τα Χ λαστιχα λιγο ποιο φθηνα σε σχεση με καποιον Β λαστιχα, ενω ο Β λαστιχας τα Ψ λαστιχα τα εχει λιγο ποιο φθηνα σε σχεση με τον Α λαστιχα !!!

Οποτε μπαινει εδω το ερωτημα. Τι θελετε να κανουμε? Θελετε να συνεχεισουμε και να περιμενουμε απαντηση απο τον Αγγλο, θελετε να  βρουμε μια γενικη λυση που μπορει καποιος να οφεληθει περισσοτερο απο καποιον αλλον ή να το αφησουμε και να παει ο καθενας μονος του?

Απο αυτους που δηλωσαν συμμετοχη θα περιμενω της απαντησεις τους. Απο αυτους που δεν δηλωσαν, καλο θα ηταν να μην μπλεχτουν (....χωρις παρεξηγηση!) γιατι θα γινει μπερδεμα!!!

ΥΓ. Ευχαριστουμε πολυ και συγχωρεστε μας για την ολη καθυστερηση αλλα δεν φταιμε εμεις!

October 01, 2012, 04:05:24 PMReply #97

Offline thodoris_k

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #97 on: October 01, 2012, 04:05:24 PM »
Σε οτι αφορα εμενα παιδια θα προτιμουσα, αν δε γινεται να βρεθει μια λυση αμεσα, να το αφησουμε. Δεν εχω κανενα προβλημα να το παλεψουμε κ οσο μπορω κ εγω να βοηθησω απο τη μερια μου οπου μου ζητηθει, αλλα θα ηθελα να τα βαλω τα λαστιχα σχετικα γρηγορα μην το καθυστερησω αλλο!
*βιαζομαι να βαλω τις 17αρες!!!!  ;D

October 01, 2012, 09:29:39 PMReply #98

Offline aero21

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #98 on: October 01, 2012, 09:29:39 PM »
Νομίζω πως έτσι όπως έχει εξελιχθεί η κατάσταση προσωπικά πιστεύω πως ίσως το καλύτερο είναι να πάμε μεμονωμένα. Ήδη λογικά τώρα η ζήτηση θα ανέβει με τις πρώτες βροχές, και δεν υπάρχει που δεν υπάρχει στοκ θα περιμένουμε 3 μήνες μέχρι να έρθουν!!! Εμένα τα μεταχ. που είχα βάλει ως προσωρινή λύση πάλι χάνουν αέρα....Και αν η διαφορά τιμής με μεμονωμένη αγορά είναι <100€ δε με συμφέρει για κανένα λόγο (βενζίνες,πέρα δώθε, κόπος, συντονισμός, κτλ, μη ξεχνάμε και ο χρόνος και ο κόπος είναι χρήμα )

October 08, 2012, 12:28:34 AMReply #99

Offline thodoris_k

Re: GROUP BUY ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
« Reply #99 on: October 08, 2012, 12:28:34 AM »
Παιδια δεν ξερω αν ακομα ισχυει κ αν θα γινει καποια κινηση, εγω αποσυρομαι απο το group buy, σαββατο θα παω να βαλω λαστιχα.. Αν τελικα προχωρησει κ μπορω να βοηθησω οπουδηποτε με χαρα να το κανω!