Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: Group Buy AEM WIDEBAND ΨΗΦΙΑΚΟ (αναλογια αερα-καυσιμου)!!  (Read 4089 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

February 27, 2012, 04:27:40 PMReply #15

Offline Reverant

Κι εσυ μπορεις να κανεις εμποριο απο το σπιτι σου αν γουσταρεις, απλως δηλωνεις εδρα το σπιτι σου,

Κάνεις λάθος, έχει απαγορευτεί εδώ και 2 χρόνια περίπου.
You can't imagine the power of the Dark Side.

February 27, 2012, 09:15:04 PMReply #16

Offline HOUZIK

Γιαυτο δεν παμε μπροστα σαν χωρα κι εχουμε καταπλουτισει τους ebayers ανα τον κοσμο.. Γιατι ο καριολης ο Ελληνας δεν αρκειται με τα 20Ε κερδος, θελει να βγαλει 50+! Αμα δε νιωσει οτι επιασε μαλακα τον πελατη δεν ειναι επιτυχης η πωληση..
Εγω θα ελεγα να μην γενικευουμε το συνολο, επειδη υπαρχουν 10-20 τετοιοι ή επειδη καποιες αλυσιδες εχουν πετυχει οικονομιες κλιμακας και μπορουν και εχουν καποιο κερδος...αυτοι που αναφερεις ειναι σιγουρα η μειοψηφια πλεον και υπαρχουν παντου σε ολες τις χωρες...

Η ΑΕΜ ειναι αμερικανικη εταιρεια και ειναι λογικο να πουλαει στην Αμερικη φθηνοτερα απ οτι στην ελλαδα και σιγουρα απ την την υπολοιπη ευρωπη....

Προσωπικα αγορασα αναρτηση απο την ελλαδα στην καλυτερη τιμη που μπορεσα να βρω παγκοσμοιως, αν λεει κατι αυτο....

...και για να κλεισω, τα χαρτια που στελνουν οι ξενοι απ το ebay σαν αποδειξεις, τις περισσοτερες φορες τα φτιαχνουν μονοι τους και περιλαμβανουν το φπα που ποτε δεν αποδιδουν στο κρατος τους....

Παντως δεν περιμενα να ακουσω απο νεο και μορφωμενο ανθρωπο τετοιες οπισθοδρομικες αντιληψεις...

* oem lsd/4.44 fgr/IL short shifter/4.0kg IL flywheel
* BC Racing BR RS coilovers 6/4kg / RX8 yellow dot sways with polybushings/IL end links/IL ftsb-butterfly-ppf
* AEM cai/Danelatos headers/Magnaflow cat/Racing Beat muffler
* Rota Boost 17x7.5 / AD08R 235/40/17 / Rays lug nuts
* EBC USR discs/EBC REDSTUFF pads/IL brake hoses
* front & side air dam/Garage Vary diffuser/oem stainless steel mesh grille
* custom leather/custom steering wheel/alu. interior, Voodoo knob
* XTR hid 6000k/oem footwell lamps
* Scangauge ll/pioneer p4300dvd

calm before the STORMY BLUE

February 27, 2012, 09:26:23 PMReply #17

Offline Nitroking

Δεν ειναι οπισθοδρομικες οι αντιληψεις, αλλα η πραγματικοτητα! Αυτο ακριβως λεω στο ποστ, οτι παμε πισω με τις αντιληψεις των επιτηδειων! Ειδικα στο χωρο που ασχολουμαστε εμεις! Τωρα πως το εκανες αυτο δικη μου αντιληψη, δεν ξερω, δεν πειραζει και ουτε θα ασχοληθω περισοτερο, την αγανακτηση μου εξεφρασα με ολα αυτα που εχω δει τα τελευταια 12 χρονια που ασχολουμαι με το tuning στο αμαξι μου και στα της οικογενειας παλιοτερα..
Where is knowledge there is power...

Tips:
-Αν προκειται να κανεις κατι, κανε το σωστα..
-Με τα ψεματα αμαξια δε φτιαχνονται..

February 28, 2012, 07:32:16 AMReply #18

Offline philosopher

Εγώ δε μπορώ να πω πως συμφωνώ απόλυτα με το Nitro αλλά Γιάννη θα σε ρωτήσω το εξής, σε 2-3 καταστήματα ζαντών είχα πάρει προσφορά για 18άρες BBS CH μαύρες, μιλάμε για αυτές:

H τιμή που άκουσα έπαιζε από 2500-3100.
Σε ένα πρόσφατο ταξίδι στο Βερολίνο θες να μάθεις πόσο είχε η ίδια ζάντα? (ρητορική ερώτηση λολ) Είχε λοιπόν 310 ευρώ το κομμάτι. Σημαντικό ότι μιλάμε για κατάστημα σε εμπορικό κέντρο στη μέση του Βερολίνου ούτε καν δηλαδή η καλύτερη τιμή...
Κάνε λοιπόν τα μαθηματικά σου και αν καταφέρεις και βολέψεις κάπου 1000 περίπου ευρώ....
Για να μη πούμε για τη νοοτροπία των ανθρώπων που ασχολούνται με το τουρισμό και το λιανεμπόριο (x3-x10+ στη τιμή χονδρικής).
Πραγματικά πιστεύω ότι ένα τεράστιο ποσοστό ιδιοκτητών καταστημάτων σκέφτεται τουλάχιστον κουτοπόνηρα.
 

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



February 28, 2012, 10:23:28 AMReply #19

Offline Στέλιος - fess

Όπως έγραψε κι ο giannic η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
Παντού υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες.
Εμείς απλά σαν καταναλωτές πρέπει να επιλέγουμε την πιο συμφέρουσα λύση.
Και λέγοντας συμφέρουσα, μην κοιτάμε μόνο την τιμή, αλλά και το after sales.
Κι εγώ έφερα roll bar από τον tr και μου έβγαλε τ' άντερα.
Μακάρι να έφτιαχνε κανάς Έλληνας κάτι αντίστοιχο, έστω και κατά ένα ποσοστό ακριβότερο...
philosopher, δεν υπάρχει η τιμή που αναφέρεις στο δίκτυο.
380 η φθηνότερη + 30, 40 μεταφορά μιλάμε για 1700 με τοποθέτηση - ζυγοστάθμιση - δακτυλίδια κλπ.
Ο εδώ έμπορος δεν φαντάζομαι πως αγοράζει σε καλύτερη τιμή...
Ναι έχει διαφορά σε σχέση με τα 2.000+ που παίζει Ελλάδα.
Η Γερμανία έχει φπα 19, όχι 23 και φορολόγηση όχι τόσο άγρια όσο η Ελληνική...
Κυκλοφορούν επίσης και πολλές ρέπλικες.
Επειδή όμως το σκίσαμε το τόπικ, μήπως πρέπει να μεταφερθούν όλα αυτά στις αγορές μέσω διαδυκτίου;;;
White na 1991

il motorsport authorised dealer

www.hoods.gr    coming soon

https://www.facebook.com/mx5hoods

https://www.facebook.com/hoods.gr

February 28, 2012, 10:36:48 AMReply #20

Offline philosopher

philosopher, δεν υπάρχει η τιμή που αναφέρεις στο δίκτυο.
380 η φθηνότερη + 30, 40 μεταφορά μιλάμε για 1700 με τοποθέτηση - ζυγοστάθμιση - δακτυλίδια κλπ.
Ο εδώ έμπορος δεν φαντάζομαι πως αγοράζει σε καλύτερη τιμή...
Ναι έχει διαφορά σε σχέση με τα 2.000+ που παίζει Ελλάδα.
Η Γερμανία έχει φπα 19, όχι 23 και φορολόγηση όχι τόσο άγρια όσο η Ελληνική...
Κυκλοφορούν επίσης και πολλές ρέπλικες.
Επειδή όμως το σκίσαμε το τόπικ, μήπως πρέπει να μεταφερθούν όλα αυτά στις αγορές μέσω διαδυκτίου;;;

Την τιμή που αναφέρω την είδα με τα μάτια μου σε φυσικό κατάστημα το οποίο είναι στο επίσημο δίκτυο πώλησης της BBS σε κεντρικότατη πλατεία του Βερολίνου.

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



February 28, 2012, 10:55:00 AMReply #21

Offline HOUZIK

προφανως και δεν θα αγορασεις απο τον Ελληνα...
Δεν πουλαει ομως ακριβα γιατι θελει να βγαλει 1000+ ευρω, γιατι και τις τιμες του ανταγωνισμου ξερει, αλλα και να πουλησει θελει και να ανανεωσει το εμπορευμα στα ραφια του.
Πουλαει ακριβα γιατι εχει απλα αγορασει και ακριβοτερα...

και για να μην το γενικευσουμε τa coils της kw τα βρηκα στην Ελλαδα 20e φθηνοτερα απο Γερμανια και τις bc 80+e φθηνοτερα απο την αγγλια.
* oem lsd/4.44 fgr/IL short shifter/4.0kg IL flywheel
* BC Racing BR RS coilovers 6/4kg / RX8 yellow dot sways with polybushings/IL end links/IL ftsb-butterfly-ppf
* AEM cai/Danelatos headers/Magnaflow cat/Racing Beat muffler
* Rota Boost 17x7.5 / AD08R 235/40/17 / Rays lug nuts
* EBC USR discs/EBC REDSTUFF pads/IL brake hoses
* front & side air dam/Garage Vary diffuser/oem stainless steel mesh grille
* custom leather/custom steering wheel/alu. interior, Voodoo knob
* XTR hid 6000k/oem footwell lamps
* Scangauge ll/pioneer p4300dvd

calm before the STORMY BLUE

February 29, 2012, 01:27:56 AMReply #22

Offline HAYABUSA

Πληροφοριακα....Οι αποδειξεις απο ευρωπαιο πωλητη, περνανε την φορολογικη δηλωση, ως κοινοτικες συναλλαγες.

March 01, 2012, 12:31:04 AMReply #23

Offline charchon

σε ποιο πεδιο???
τοπΟΥΛΗΣΑομΑΛΑΚαςΑλλαθαξαναπαΡωΚαποιαΣτιγμηΛευκοFaceliFTNC