Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET  (Read 47535 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

April 19, 2012, 11:20:00 AMReply #30

Offline Aristotelis

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #30 on: April 19, 2012, 11:20:00 AM »
Ας δώσουμε λίγες μέρες να δούμε τί έχει να πεί......και αποφασίζουμε εάν θα κάνουμε καταγγελία μετά.....

April 19, 2012, 11:21:22 AMReply #31

Offline spoumi

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #31 on: April 19, 2012, 11:21:22 AM »
To έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα.
Από τη στιγμή που οι αγοραπωλησίες γίνονται μέσω internet απευθυνθείτε στο σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.
Αν δε σας ενδιαφέρει για τον εαυτό σας, κάντε το για τον επόμενο που θα εξαπατηθεί.
Δεν είναι χαμένος κόπος. Έχουν ασχοληθεί με παρόμοια περιστατικά με κινητά τηλέφωνα.

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1763&Itemid=378


Επειδή εμένα μου είχε ξαναχρειαστεί για άλλη άσχετη περίπτωση μου ζήταγαν αρκετή χαρτούρα και 150 ευρώ για να ανοίξουν μια υπόθεση.
MY07 NCEC [SOLD]
MazdaSpeed CAI / GoodWinRacing 4-1 header / MagnaFlow 200cpsi cat / custom single exhaust
ECU remapped
Tein MonoFlex with EDFC / rx8 yellow dot sways / MazdaSpeed FTSB
Maruha Lightweight Flywheel / 5spd Short Shift / Tochigi-Fuji LSD / FGR 4.44
Rota GTR 17x9 et35 with Federal RSR-R 235-40
NC2 look / factory hardtop / super20 rollbar / CM diffuser
xenon HID 4300K / DRLs / interior led lighting / scangaugeII / Android 2din Multimedia

April 19, 2012, 11:28:21 AMReply #32

Offline iNFiNiTy

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #32 on: April 19, 2012, 11:28:21 AM »
To έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα.
Από τη στιγμή που οι αγοραπωλησίες γίνονται μέσω internet απευθυνθείτε στο σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.
Αν δε σας ενδιαφέρει για τον εαυτό σας, κάντε το για τον επόμενο που θα εξαπατηθεί.
Δεν είναι χαμένος κόπος. Έχουν ασχοληθεί με παρόμοια περιστατικά με κινητά τηλέφωνα.

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1763&Itemid=378


Επειδή εμένα μου είχε ξαναχρειαστεί για άλλη άσχετη περίπτωση μου ζήταγαν αρκετή χαρτούρα και 150 ευρώ για να ανοίξουν μια υπόθεση.

Φαντάζομαι τα έξοδα μπορούν να μοιραστούν.

April 19, 2012, 11:51:54 AMReply #33

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #33 on: April 19, 2012, 11:51:54 AM »
αυτο είπα και πιο πριν, αν θέλετε να κινηθείτε νομικά να το κάνετε συλλογικά για να γλυτώσετε τα έξοδα. Το φόρουμ και οι διαχειριστές του, θα προσφέρουμε όποια βοήθεια μπορούμε, σχετικά με τα στοιχεία του χρήστη
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

April 19, 2012, 05:50:08 PMReply #34

Offline Basilmx5

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #34 on: April 19, 2012, 05:50:08 PM »
παίδες μια παράκληση. Αν έχετε ποτέ πρόβλημα με μέλη, καλό θα ταν να τα λέτε άμεσα για να προστατευθούν και οι υπόλοιποι

Αυτο ακριβως, τι περιμενατε ρε παιδια τοσο καιρο? Να γινει μια τυχαια αναφορα?
Πρεπει οι κακοι "πωλητες" να παιρνουν ο,τι τους αναλογει, ετσι ωστε οι σωστοι να φαινονται και να προτιμουνται.

April 28, 2012, 11:01:05 PMReply #35

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #35 on: April 28, 2012, 11:01:05 PM »
σειρα μου να γραψω μετα απο πολυ καιρο υπομονης... δεν ξερω αν πιανετε σαν πωλητης ΙNTERNET αλλα απο το ιντερνετ ηρθα σε επαφη μαζι του οποτε πιστευω οτι σωστα γραφω.... ο λογος γιατον ''κυριο'' CARBON TEHNOLOGY..επεσα τυχαια σε καποιες φωτος με δουλειες του στο facebook και επειδη με ενδιεφερε παρα πολυ να φτιαξω ενα carbon καπω ( οχι οτι το χρειαζομαστε,αλλα περισσοτερο λογο ομορφιας) , ηρθα σε επαφη μαζι του.μου εδωσε τη διευθυνση του μαγαζιου του,δωσαμε ενα ραντεβου για την μεθ'επομενη μερα ουτως ωστε να του δωσω την προκαταβολη που μου ζητησε. 250 ευρω απο τα 450 που ηταν το συνολικο ποσο.πριν γινει ολο αυτο ειχαμε συζητησει για το πως θα γινει η δουλεια,και μου ειχε πει οτι ΔΕΝ χρειαζεται το καπω μου,διοτι περνει απο παλιατζιδες-ανταλλακτικα οτι χρειαζεται,βγαζει το καλουπι και το επιστρεφει πισω,αρα εγω δεν θα εμενα χωρις αυτοκινητο.ολα καλα λεω... ''ποσο καιρο θα μας παρει????''ερωτηση δικια μου... η απαντηση του ηταν 15 μερες.δινω τα ωραια μου λεφτακια λοιπον και φευγω..... την πρωτη βδομαδα του σκαω το πρωτο τηλεφωνο ''πως παει το καπω Γιαννη???'' ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ  η απαντηση του....την  δευτερη βδομαδα ξανα τηλεφωνο ''πως παει το καπω???'' απαντηση: ''χιλια συγνωμη μου ετυχε μια ετακτη δουλεια ενα dragster που πρεπει να τελειωσει για να τρεξει στον αγωνα της επομενης κυριακης,σε πειραζει να το καθυστερησουμε καμμια βδομαδα ακομα???'' ΟΚ απο εμενα....το αφηνω 15 μερες.ξανα τηλεφωνο...πως παει το καπω Γιαννη???τελειωνει τελειωνει σε 3 μερες θα το παρεις!!!!! ξερετε τι ακριβως πηρα. λογω δουλειας εφυγα 2μηνο ταξιδι εκτος Ελλαδας,και πριν φυγω τον ειδοποιησα...Γιαννη φευγω θα λειψω 2 μηνες,σε θερμοπαρακαλω οταν γυρισω να το εχεις ετοιμο!! ''ναι μην ανησυχεις με το που γυρισεις ελα να το βαλουμε''.γυριζω που λετε...τον περνω τηλεφωνο...ηταν στο κρεβατι τον ειχε αφησει η μεση του και 15 μερες δεν δουλεψε..αλλα να μην ανησυχω σε 2 μερες θα το βαλω.... το αφηνω με τα πολλα 15 μερες..τον περνω τηλεφωνο και τι μου λεει...''χιλια συγνωμη,ντρεπομουν να στο πω, αλλα δεν βρισκω καπω απο MK2!!!!!!! δεν σε επερνα γιατι δεν ηξερα πως θα το παρεις!!!! μου επεσαν τα μαλλια....εψαξα να βρω καπω (ξερει και ο Αιμιλιος για αυτο) αλλα δεν βρεθηκε τπτ,και μετα απο την ολη ξενερα και τα νευρα που ειχα,ακυρωσα την παραγγελια,του εδωσα αριθμο λογαριασμου και του ειπα να μου βαλει τα λεφτα μου και να τελειωνει το θεμα.η κοροιδια συνεχιζετε! κανε υπομονη την αλλη βδομαδα, και την αλλη βδομαδα ΣΙΓΟΥΡΑ,και ειναι οι καιροι δυσκολοι κλπ κλπ κλπ δικαιολογιες ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ. ειλικρινα δεν ξερω τι πρεπει να κανω με τον τυπο..μου εχει φτασει το αιμα στο κεφαλι.ξερω οτι φταιω γιατι παραεκανα υπομονη,γιατι δεν ρωτησα τι ακριβως παιζει με αυτον πριν προχωρησω παραιτερω. αν εχετε καποια προταση του τι να κανω ποσταρετε εδω,ή στειλτε μου pm. θα δωσω μονο τη σελιδα του FB του για να ξερετε το τι και πως, και αν ζητηθει θα ποσταρω και τα στοιχεια του, και αν θελετε και την αποδειξη της προκαταβολης με ημερομηνια-σφραγιδα κλπ κλπ. 


https://www.facebook.com/profile.php?id=100002384958330

April 28, 2012, 11:26:24 PMReply #36

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #36 on: April 28, 2012, 11:26:24 PM »
ξεχασα να αναφερω 2 πραγματα.πρωτον οτι μιλησα με 2 πελατες του, εναν που δεν πηρε ποτε αυτο που παραγγειλε, και εναν που περιμενε 2 φτερα εμπρος-καπω-πορτπαγκαζ επι 1,5 χρονο...και μου ειπαν περι τινος προκειται. το 2ο ειναι οτι δεν με νοιαζει τοσο το ποσο,ειλικρινα προτιμω να παω να τα δωσω σε καποιον που τα εχει αναγκη,στη χειροτερη σε μια καφετερια και να τα κανω ολα μπουκαλια και να μοιραζω ποτα στους πελατες ! το γαμωτο και η κοροιδια χωρις οριο ειναι που με εχει τρελανει!

April 28, 2012, 11:33:28 PMReply #37

Offline iNFiNiTy

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #37 on: April 28, 2012, 11:33:28 PM »
Σου έδωσε απόδειξη για τα 250;

April 28, 2012, 11:39:38 PMReply #38

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #38 on: April 28, 2012, 11:39:38 PM »
ναι μου εχει δωσει, με την σφραγιδα του,ημερομηνια και υπογραφη κανονικα. και γραφει και περιγραφή .

April 28, 2012, 11:53:36 PMReply #39

Offline petermx5g7

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #39 on: April 28, 2012, 11:53:36 PM »
Ε οκ τότε πές του αν δεν μου φέρεις τα χρήματα εντός προθεσμίας που θα ορίσεις εσύ θα κινηθώ δικαστικώς και θα διεκδικήσω πολύ μεγαλύτερο ποσό... Δεν υπάρχει περίπτωση να μην στα δώσει... Και μετά θα βγάλεις όλο το mymx5 για ποτάκι όπως μας έταξες  :P :P :tease: :llol:

Exterior:
nbfl front bumper,front-rear nbfl lights
gt-r white color
HID xenon light kit
black mohair hood
Interior:
black leather nbfl seats
2 din tv-dvd player
I.L. red leather shift boot
red mazda floor mats
led lighting
Engine:
Green air induction
full exhaust 45mm

April 28, 2012, 11:56:34 PMReply #40

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #40 on: April 28, 2012, 11:56:34 PM »
Ε οκ τότε πές του αν δεν μου φέρεις τα χρήματα εντός προθεσμίας που θα ορίσεις εσύ θα κινηθώ δικαστικώς και θα διεκδικήσω πολύ μεγαλύτερο ποσό... Δεν υπάρχει περίπτωση να μην στα δώσει... Και μετά θα βγάλεις όλο το mymx5 για ποτάκι όπως μας έταξες  :P :P :tease: :llol:
του εχω δωσει προθεσμιες και προθεσμιες πετρο.... απο βδομαδα σε βδομαδα με παει.δεν ξερω αν με συμφερουν τα εξοδα δικηγορου κλπ κλπ κλπ. αν ολο το σκηνικο απλα για να τον παω δικαστικως μου κοστισει αλλα 300 ευρω ποιος ο λογος να το προχωρησω? για ενα ''γαμωτο'' δεν ειναι να δινω μισα μηνιατικα...περασε ο καιρος που ειμασταν ανετοι οικονομικα δυστυχως...

April 29, 2012, 12:03:39 AMReply #41

Offline Alex

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #41 on: April 29, 2012, 12:03:39 AM »
Πας από το μαγαζί και δεν φεύγεις αν δεν τα πάρεις... Αν έχεις χρόνο βέβαια.
2.0 mx-5

April 29, 2012, 12:06:09 AMReply #42

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #42 on: April 29, 2012, 12:06:09 AM »
δεν ειναι θεμα χρονου,ειναι θεμα του οτι θα ξεκινησει το παραμυθι και την κλαψα και δεν θα αλλαξει απολυτως τιποτα.θα παω βεβαια (με παρεα κιολλας) τη βδομαδα που μας ερχετε στο πρωτο ρεπο που θα παρω.

April 29, 2012, 12:16:34 AMReply #43

Offline iNFiNiTy

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #43 on: April 29, 2012, 12:16:34 AM »
ναι μου εχει δωσει, με την σφραγιδα του,ημερομηνια και υπογραφη κανονικα. και γραφει και περιγραφή .
Ωραία, τότε τότε του εξηγείς ότι θα κινηθείς νομικά αν δεν σου τα επιστρέψει άμεσα.
Δε χρειάζεται να πιάνετε ανούσιες συζητήσεις.

April 29, 2012, 12:32:56 AMReply #44

Offline philosopher

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #44 on: April 29, 2012, 12:32:56 AM »
Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω κανέναν η απάντηση που πήρα από ΙΝΚΑ και γραμματεία προστασίας κατΑναλωτή είναι ότι "προκαταβολές δεν επιστρέφονται".
Στη περίπτωση μου είχα δώσει προκαταβολή 600 ευρώ για πράγματα αξίας 4.000 για το σπίτι τα οποία σε μένα ήρθαν τραυματισμένα-σπασμένα-ταλαιπωρημένα και αρνήθηκα να τα παραλάβω.

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.