Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET  (Read 47519 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

April 19, 2012, 12:05:52 AMReply #15

Offline Aristotelis

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #15 on: April 19, 2012, 12:05:52 AM »
Άλλος ένας εξαπατημένος ο konstantinos που μου έστειλε pm....να δούμε πόσοι ακόμα θα βρεθούμε......θα κάνουμε διαδήλωση κάτω από το σπίτι του!!!!!!....... :axe: μόλις παω στο σπίτι θα γράψω και τα πλήρη στοιχεία του.......πάντως πρέπει να νιώθω τυχερός που πήρα τουλάχιστον ένα καβούκι και ένα Κ/Π 4.3 τα οποία θα πουλήσω......έτσι κωνσταντίνέ?????????

April 19, 2012, 12:07:26 AMReply #16

Offline charchon

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #16 on: April 19, 2012, 12:07:26 AM »
 :nono: :nono: :nono:     
τοπΟΥΛΗΣΑομΑΛΑΚαςΑλλαθαξαναπαΡωΚαποιαΣτιγμηΛευκοFaceliFTNC

April 19, 2012, 12:17:04 AMReply #17

Offline Newstyle

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #17 on: April 19, 2012, 12:17:04 AM »
Άλλος ένας εξαπατημένος ο konstantinos που μου έστειλε pm....να δούμε πόσοι ακόμα θα βρεθούμε......θα κάνουμε διαδήλωση κάτω από το σπίτι του!!!!!!....... :axe: μόλις παω στο σπίτι θα γράψω και τα πλήρη στοιχεία του.......πάντως πρέπει να νιώθω τυχερός που πήρα τουλάχιστον ένα καβούκι και ένα Κ/Π 4.3 τα οποία θα πουλήσω......έτσι κωνσταντίνέ?????????


Φιλε σε καταλαβαινω απολυτα για την οργη σου καλα εκανες και το αναφερεις αλλα δεν ειναι σωστο να βγαλεις τα στοιχεια του στο φορουμ , οπως και ενα forum δεν ειναι λαικο δικαστηριο.

Ελπιζω να μην παρεξηγηθω ...


Ασχετο αλλα μπορει να μπει και ενα pοιnt system σαν feedback για τις αγγελιες μεταξυ μελων .
στο επανιδειν

April 19, 2012, 12:19:34 AMReply #18

emilmx

  • Guest
Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #18 on: April 19, 2012, 12:19:34 AM »
Άλλος ένας εξαπατημένος ο konstantinos που μου έστειλε pm....να δούμε πόσοι ακόμα θα βρεθούμε......θα κάνουμε διαδήλωση κάτω από το σπίτι του!!!!!!....... :axe: μόλις παω στο σπίτι θα γράψω και τα πλήρη στοιχεία του.......πάντως πρέπει να νιώθω τυχερός που πήρα τουλάχιστον ένα καβούκι και ένα Κ/Π 4.3 τα οποία θα πουλήσω......έτσι κωνσταντίνέ?????????


Φιλε σε καταλαβαινω απολυτα για την οργη σου καλα εκανες και το αναφερεις αλλα δεν ειναι σωστο να βγαλεις τα στοιχεια του στο φορουμ , οπως και ενα forum δεν ειναι λαικο δικαστηριο.

Ελπιζω να μην παρεξηγηθω ...


Ασχετο αλλα μπορει να μπει και ενα pοιnt system σαν feedback για τις αγγελιες μεταξυ μελων .

+1000

April 19, 2012, 12:27:34 AMReply #19

Offline Aristotelis

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #19 on: April 19, 2012, 12:27:34 AM »
Απλά για προστασία των μελών το ανέφερα γιατί από ότι κατάλαβα μπαίνει με πολλαπλούς λογαριασμούς......οπότε μπορεί να την πατήσουν και άλλοι.....εγώ ότι έπαθα έπαθα......δεν την ξαναπατώ με τον ίδιο.......πάντως οκ....θα δώσω στοιχεία μόνο εάν μου ζητηθεί από τους mods.......

April 19, 2012, 12:37:00 AMReply #20

Offline Ξάδελφος

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #20 on: April 19, 2012, 12:37:00 AM »
Καλα εκανες,επρεπε να τον κραξεις νωριτερα...

April 19, 2012, 10:06:59 AMReply #21

Offline Konstantinos

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #21 on: April 19, 2012, 10:06:59 AM »
Για τη δική μου περίπτωση, δεν ευθύνεται απόλυτα το συγκεκριμένο μέλος. Αυτό που ανέφερα στον Αριστοτέλη είναι ότι προ 3ετίας με συμβούλεψε να πάρω κάτι αξεσουάρ από ένα γνωστό του μαγαζί (στο οποίο ήξερε πωλητές), που εκείνη τη περίοδο έκανε αρπαχτή πριν καταβάσει ρολά και η διοίκησή του αναχωρήσει για εξωτερικό, όπως έκανε και ο Απέργης. Πλήρωσα σαν μαλ@κας προκαταβολές και τα πράγματα δεν τα είδα ποτέ. Έκανα αγωγή στην εταιρία και στη πωλήτρια με την οποία είχα το deal χωρίς καμία τύχη, αφού οι επιδόσεις των κλήσεων για το δικαστήριο ήταν για καιρό συσσωρευμένες στο άδειο πλέον μαγαζί. Απλά θα μπορούσε να πάρει τη πωλήτρια ένα τηλέφωνο αφού την ήξερε τόσο καλά και να πάρω τα χρήματά μου πίσω, χωρίς να πληρώσω και δικαστικά έξοδα ένα σωρό.
🔰 2007 Mazda Mx-5 1.8 NC1 Roadster
☘️2012 Alfa Romeo Giulietta 940 1.4TB

April 19, 2012, 10:39:32 AMReply #22

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #22 on: April 19, 2012, 10:39:32 AM »
για να κανεις μυνηση σε μια τετοια περιπτωση,πας στην αστυνομια η σε δικηγορο?ας με φωτισει καποιος..και το σαββατο αν δεν εχει ξεκαθαριστει το θεμα με τον ''κυριο'', θα γραψω ολες τις λεπτομερειες εδω για να μην σας φαει τα χρηματα σας και εσας οπως εχει κανει και σε εμενα.. (σε''μαγαζι''  αναφερομαι οχι μελος του φορουμ,για να μην παρεξηγηθω)

April 19, 2012, 10:45:50 AMReply #23

Offline Konstantinos

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #23 on: April 19, 2012, 10:45:50 AM »
Είτε σε αστυνομία και τη στέλνουν στην εισαγγελία πρωτοδικών είτε πας μόνος σου και κάνεις μήνυση στην Εισαγγελία. Εμένα είναι στο πλαίσιο του επαγγέλματός μου, διαφορετικά υπολόγιζε παράβολο 150 Ευρώ για τη κατάθεση της μήνυσης και καμία 70αριά για τη κοινοποίησή της στον αντίδικο.. :nono: Τα έχουν πάει στο θεό τα έξοδα για να αποσυμφορίσουν τα δικαστήρια. Εγώ δεν τα πήρα ποτέ πίσω..Να ελέγξεις αν σε συμφέρει.
🔰 2007 Mazda Mx-5 1.8 NC1 Roadster
☘️2012 Alfa Romeo Giulietta 940 1.4TB

April 19, 2012, 10:49:57 AMReply #24

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #24 on: April 19, 2012, 10:49:57 AM »
παίδες μια παράκληση. Αν έχετε ποτέ πρόβλημα με μέλη, καλό θα ταν να τα λέτε άμεσα για να προστατευθούν και οι υπόλοιποι

Δεν τον κάνω ban ακόμα, γιατί έχει τουλάχιστον το δικαίωμα να απαντήσει σε όλα αυτά.

dimitris_b πρέπει να ξέρεις ότι το φόρουμ μας καταγράφει ΙΡ και ώρες που τις χρησιμοποίησες. Σε συνεργασία με τον ISP σου μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να αποκαλυφτεί η ταυτότητα σου αν τα παιδιά κινηθούν νομικά εναντίον σου και να αποδειχτεί ότι εσύ ήσουν που έγραφες τα μηνύματα.  

Ασχετο αλλα μπορει να μπει και ενα pοιnt system σαν feedback για τις αγγελιες μεταξυ μελων .
πολύ καλή ιδέα, θα κοιτάξω να δω αν και πως μπορεί να υλοποιηθεί;


ΥΓ
Όσο για τα έξοδα, αν κινηθείτε συλλογικά, ίσως να σας συμφέρει
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

April 19, 2012, 10:50:13 AMReply #25

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #25 on: April 19, 2012, 10:50:13 AM »
250 ευρω μου χρωσταει απ'το νοεμβριο και καθε βδομαδα τα βαζει στον λογαριασμο μου.. δεν ειναι τα λεφτα αλλα ειναι η κοροιδια και το ονομα που εχει φτιαξει ο τυπος με φουμαρα.. το θεμα ειναι αξιζει να δωσω 200 ευρω και να μην ξερω καν αν θα τα παρω τα λεφτα πισω???

April 19, 2012, 10:55:44 AMReply #26

Offline Konstantinos

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #26 on: April 19, 2012, 10:55:44 AM »
Δεν αξίζει Γιάννη. Μπορείς φυσικά να κάνεις αγωγή και να ζητήσεις την αστική σου απαίτηση (250€). Βέβαια αυτό δεν θα γίνει νωρίτερα από τα 3-4 χρόνια. έχε το στο νου.
🔰 2007 Mazda Mx-5 1.8 NC1 Roadster
☘️2012 Alfa Romeo Giulietta 940 1.4TB

April 19, 2012, 11:05:50 AMReply #27

Offline Aristotelis

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #27 on: April 19, 2012, 11:05:50 AM »
Πάντως πολύ προσοχή γιατί στο τηλέφωνο συνέχεια μου τόνιζε ότι έχει και αλλά πολλά πράγματα για πούλημα......και ότι κάνει το αυτοκίνητο μαμα οπότε πουλάει όλα τα έξτρα που έχει επάνω.....οπότε σίγουρα εάν δεν γίνει κάτι θα την πατήσουν κι άλλοι.....πάντως εχω απορία να δώ τί έχει να πεί.....πάντως εάν χαθεί η εμπιστοσύνη μεταξύ των μελών αυτοί που θέλουν να πουλήσουν θα έχουν πρόβλημα.....αν και δεν νομίζω ότι ένας-δύο μπορούν να χαλάσουν και όλους τους υπόλοιπους....απλά και εμείς οι υπόλοιποι πρέπει να προστατέψουμε τους εαυτούς μας και το φόρουμ.

April 19, 2012, 11:11:31 AMReply #28

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #28 on: April 19, 2012, 11:11:31 AM »
έκανες πάρα πολύ καλά φίλε μου και τα είπες. Γι αυτό είναι τα φόρα, για να προστατευόμαστε απο τέτοιες καταστάσεις!
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

April 19, 2012, 11:14:09 AMReply #29

Offline iNFiNiTy

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #29 on: April 19, 2012, 11:14:09 AM »
To έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα.
Από τη στιγμή που οι αγοραπωλησίες γίνονται μέσω internet απευθυνθείτε στο σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.
Αν δε σας ενδιαφέρει για τον εαυτό σας, κάντε το για τον επόμενο που θα εξαπατηθεί.
Δεν είναι χαμένος κόπος. Έχουν ασχοληθεί με παρόμοια περιστατικά με κινητά τηλέφωνα.

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1763&Itemid=378