Show Recent Likes

!!

Καλώς ήρθατε

Η εγγραφή και η χρήση του φόρουμ είναι εντελώς δωρεάν και σας δίνουν πρόσβαση σε όλα τα τεχνικά θέματα του
http://mymx5.gr/forum/index.php?action=register

Author Topic: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET  (Read 47536 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

April 29, 2012, 12:39:33 AMReply #45

Offline perlas

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #45 on: April 29, 2012, 12:39:33 AM »
ωραια πραγματα....

April 29, 2012, 12:44:27 AMReply #46

Offline philosopher

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #46 on: April 29, 2012, 12:44:27 AM »
ωραια πραγματα....

Και που να ήσουνα από μια μεριά να ακούσεις διαλόγους και κουβέντες που έλεγε ο εν λόγω "επιχειρηματίας".

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



April 29, 2012, 12:44:46 AMReply #47

Offline mx5silver

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #47 on: April 29, 2012, 12:44:46 AM »
ωραια πραγματα....
η διαφορα ειναι ομως (αν καταλαβα σωστα)οτι ο philosopher παρελαβε τα πραγματα χτυπημενα, ενω εσυ δεν εχεις παραλαβει τιποτα και με υπαιτιοτητα του πωλητη.....
αρα σιγουρα κατι μπορει να γινει.... :gl:

April 29, 2012, 12:46:46 AMReply #48

Offline philosopher

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #48 on: April 29, 2012, 12:46:46 AM »
ωραια πραγματα....
η διαφορα ειναι ομως (αν καταλαβα σωστα)οτι ο philosopher παρελαβε τα πραγματα χτυπημενα, ενω εσυ δεν εχεις παραλαβει τιποτα και με υπαιτιοτητα του πωλητη.....
αρα σιγουρα κατι μπορει να γινει.... :gl:


Αν διαβάσεις προσεκτικά το ποστ μου θα δεις ότι γράφω πως αρνήθηκα να τα παραλάβω...

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



April 29, 2012, 12:48:50 AMReply #49

Offline mx5silver

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #49 on: April 29, 2012, 12:48:50 AM »
sorry,εχεις δικιο... στραβομαρα....

April 29, 2012, 01:01:12 AMReply #50

Offline philosopher

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #50 on: April 29, 2012, 01:01:12 AM »
sorry,εχεις δικιο... στραβομαρα....

No worries απλά είναι λυπηρό να μη σε προστατεύει στοιχειωδώς το κράτος από απατεώνες και κακούς "επιχειρηματίες", κατά τα αλλά η ανταγωνιστικότητα είναι το πρόβλημα και οι μισθοί.

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



April 29, 2012, 09:31:22 AMReply #51

Offline iNFiNiTy

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #51 on: April 29, 2012, 09:31:22 AM »
O επιχειρηματίας στη δική σου περίπτωση σου έστειλε αυτά που παρήγγειλες (έστω σπασμένα), απλά εσύ δεν παρέλαβες.
Στην περίπτωση του Perla δεν έχει παραδοθεί τίποτα.
Αλλά και πάλι σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος η προκαταβολή επιστρέφεται κανονικά.

April 29, 2012, 10:21:43 AMReply #52

Offline philosopher

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #52 on: April 29, 2012, 10:21:43 AM »
Aλλά και πάλι σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος η προκαταβολή επιστρέφεται κανονικά.

Μια ερώτηση σε οποιοδήποτε δικηγόρο θα σε εκπλήξει (όπως και μένα) !

Miata NC 2.0
Simplicity is all that matters.



April 29, 2012, 11:07:48 AMReply #53

Offline petermx5g7

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #53 on: April 29, 2012, 11:07:48 AM »
Γιάννη αν δεν στα δώσει με το καλό υπάρχει και ο κακός ο τρόπος... Δυστυχώς στην χώρα που ζούμε μας αναγκάζουν να πάρουμε τον νόμο στα χέρια μας...

Exterior:
nbfl front bumper,front-rear nbfl lights
gt-r white color
HID xenon light kit
black mohair hood
Interior:
black leather nbfl seats
2 din tv-dvd player
I.L. red leather shift boot
red mazda floor mats
led lighting
Engine:
Green air induction
full exhaust 45mm

April 29, 2012, 11:35:39 AMReply #54

Offline iNFiNiTy

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #54 on: April 29, 2012, 11:35:39 AM »
Είναι πλουτισμός χωρίς νόμιμη αιτία. Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις αν ψάξεις στο ιντερνετ. πχ. http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/reports/2010-04-12.Συσταση%20προς%20ModaCasa.pdf

May 03, 2012, 02:30:07 AMReply #55

Offline dbs

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #55 on: May 03, 2012, 02:30:07 AM »
Πριν ένα μήνα συν.....έψαχνα μπλοκέ.......ο dimitris_b μου στέλνει pm ότι πουλάει ολόκληρο καβούκι 350€... συμφωνώ και του στέλνω την επόμενη μέρα τα χρήματα.από τότε περνάνε τρεις εβδομάδες χωρίς να το έχω με δικαιολογίες ότι έγινε λάθος στις μεταφορικές......αφού μετά από πίεση μου στέλνει ένα καβούκι με το κτελ μέσα σε λίγες ώρες......είναι σπασμένο το torsen!!!!!!!........-κι άλλες δικαιολογίες ότι έφταιγε το συνεργείο και έστειλε λάθος καβούκι......περνάει άλλη μία εβδομάδα με την υπόσχεση ότι το βρήκε το κανονικό και μου το στέλνει.....πουθενά......οπότε εγώ του λέω να ακυρώσουμε την παραλαβή καιτο παράγγειλα από ebay.....μετά από επτά μέρες... σήμερα το παρέλαβαν και αύριο πάει στο συνεργείο.....πριν μία εβδομάδα του έστειλα τον αριθμό τράπεζας και ακόμα περιμένω..........τα χρήματα.....επίσης του είπα να κρατήσει και τα χρήματα για το καβούκι που κράτησα γιατί εγώ είμαι κύριος και επίσης όπως έβαλα τα χρήματα σε μία μέρα....έτσι απαιτώ και από τον άλλον να μην περιμένω..... αυτα.....

ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΟ E-MAIL ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΩ.
ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ aristotelis Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΟΡΣΕΝ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΣΠΑΣΜΕΝΟ .ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΒΟΥΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΛΟΓΩ ΑΣΥΝΕΝΟΗΣΙΑΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.
ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΓΙΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΤΑΛΗ ΣΕ ΣΕΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΗΤΑΝ ΣΠΑΣΜΕΝΟ….ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ 2 ΑΥΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΕΜΕΙΝΟ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΞΗΛΩΜΑ ΤΟΥ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΜΑΖΝΤΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΒΙΑΖΟΣΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕΣ ΑΠΟ ebay.
Η ΕΚΔΟΧΗ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΩ 350 ΕΥΡΩ,
ΑΝ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΔΙΝΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΣΤΕΛΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΜΕΣΩ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΒΡΙΣΚΕΣ ΠΟΤΕ.
ΓΙΑ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΧΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΣ ΕΣΥ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ?

ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ REVERANT
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΠΤΕΙ ΤΟ ‘’ΧΡΕΟΣ’’ ΜΑΣ?
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΜΕ
ΕΓΩ ΗΡΘΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 500 ΕΥΡΩ ΕΝΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ HYDRA EMS Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ..ΣΩΣΤΑ ΩΣ ΕΔΩ?
ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΤΣΕΚΑΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΚΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ Ο ΧΑΡΤΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΟ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2 ΚΑΜΕΝΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΟ (ΚΟΣΤΟΣ 200 ΕΥΡΩ) ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΥΚΛΩΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟ.
ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΠ’ΟΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ 12-13 VOLT ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΔΙΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1 ΜΠΕΚ ΝΑ ΜΗΝ ΨΕΚΑΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΧΡΗΣΤΟΣ.
ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ 500 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 70 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ 70 ΕΥΡΩ?
ΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 2000 ΕΥΡΩ.
ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΧΩ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ.
ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ skantzas Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ 150 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΡΗΚΑΜΕ ΛΥΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΚΤΑΡΙΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ kostantinos ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΦΕΡΝΕ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥΣ  ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΦΕΣΩΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΟΝΤΗΞΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ…ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΛΑΙΜΕ 7500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΑ 3 ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΡΑΦΩ ΑΣ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ.
ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΝΟΜΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

May 03, 2012, 02:39:58 AMReply #56

emilmx

  • Guest
Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #56 on: May 03, 2012, 02:39:58 AM »
Δημήτρη συγνώμη αλλά για το διαφορικό που στο είχα ζητήσει και εγώ μου είπες δεν στο πουλάω !!
είναι στα τελευταία του !!


May 03, 2012, 09:13:07 AMReply #57

Offline Reverant

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #57 on: May 03, 2012, 09:13:07 AM »
ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ REVERANT
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΠΤΕΙ ΤΟ ‘’ΧΡΕΟΣ’’ ΜΑΣ?
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΜΕ
ΕΓΩ ΗΡΘΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 500 ΕΥΡΩ ΕΝΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ HYDRA EMS Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ..ΣΩΣΤΑ ΩΣ ΕΔΩ?
ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΤΣΕΚΑΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΚΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ Ο ΧΑΡΤΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΟ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2 ΚΑΜΕΝΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΟ (ΚΟΣΤΟΣ 200 ΕΥΡΩ) ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΥΚΛΩΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟ.
ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΠ’ΟΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ 12-13 VOLT ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΔΙΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1 ΜΠΕΚ ΝΑ ΜΗΝ ΨΕΚΑΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΧΡΗΣΤΟΣ.
ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ 500 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 70 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ 70 ΕΥΡΩ?
ΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 2000 ΕΥΡΩ.
ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΧΩ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ.

Για να καταλάβουν όλοι τι ψέμματα λες:

1) Όπως και εσύ γράφεις, σου εξήγησα πλήρως το ιστορικό του εγκεφάλου πριν στον δώσω. Σου είπα ότι όταν μου τον επέστρεψαν από την Θεσσαλονίκη βρήκα ένα transistor μέσα το οποίο ήταν ξεκολλημένο, το ξανακόλλησα και ο εγκέφαλος δουλεύει κανονικά.
2) Ο προγραμματιστής σου, που ξέρει πολύ καλά τον εγκέφαλο, εφόσον τον ξέρει τόσο καλά, γιατί με πήρε εμένα τηλέφωνο να με ρωτήσει πως να το ρυθμίσει;
3) Αν ψάξεις στο internet, θα βρεις ότι γενικά ο Hydra έχει θέμα με τη διαχείριση του δυναμό, και μόνο η Flying Miata (που τον πουλάει σχεδόν κατά αποκλειστικότητα) έχει καταφέρει να βρει ρυθμίσεις που δουλεύουν ικανοποιητικά.
4) Δεν είχα κανένα πρόβλημα να τον πάρω πίσω εφόσον είχε κάποιο πρόβλημα, αφού ακριβώς το ίδιο είχα κάνει και με το παιδί από τη Θεσσαλονίκη (πήρε πίσω τα λεφτά του στο ακέραιο, μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο ίδιος αφού είναι μέλος εδώ). Σου πρότεινα τη λύση με το κύκλωμα που βάζω στους Megasquirt για 2 λόγους:
  α) Ξέρω ότι δουλεύει, και δουλεύει ανεξάρτητα από το αν έχεις Hydra, Megasquirt, Link ή οτιδήποτε άλλο.
  β) Δουλεύει ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ. Δεν είχα ποτέ θέμα με αυτήν την πλακέτα και μέχρι σήμερα αυτήν βάζω.
5) Αν όντως σου έπεφτε η τάση, να σου θυμίσω ότι το συγκεκριμένο κύκλωμα σου ανάβει και το λαμπάκι της μπαταρίας. Και μην μου πεις δεν άναψε...
6) Αν δεν ψέκαζε 1 μπεκ όπως λες, και ήταν από τάση, δεν θα ψεκάζανε ΟΛΑ. Όχι μόνο ένα. ΟΛΑ τα μπεκ παίρνουν το ίδιο ρεύμα από το ίδιο σημείο.
7) Μοτέρ δεν σπάει αν ένα μπεκ στην υποπίεση είτε σβήσει είτε ψεκάζει λιγότερο. Και μάλιστα "φεύγοντας από το σπίτι μου". Δηλαδή πως δεν είχε σπάσει προηγουμένως που λες ότι δεν δούλευε το δυναμό (πριν βάλουμε το δυναμό); Μάλλον το δυναμό σου είχε θέμα και στο είχα πει εκεί μπροστά.
8) Έχω ακόμα μήνυμα στο κινητό που μου είχε στείλει ότι είσαι εκτός και για αυτό δεν μπόρεσες να μου δώσεις τα χρήματα. Δεν μου είχες πει τίποτα φυσικά ότι "έσπασες φεύγοντας από μένα".
You can't imagine the power of the Dark Side.

May 03, 2012, 10:03:32 AMReply #58

Offline VasmaV

  • Administrator
  • ******
  • Posts: 3299
  • Total likes: 392
  • Gender: Male
  • '100% of the shots you don't take, don't go in' WG
    • my cardomain
Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #58 on: May 03, 2012, 10:03:32 AM »
ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΟ E-MAIL ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΩ.
εγώ απλά θα απαντήσω σε αυτό το κομμάτι dimitris_b.
Η αναφορά στο θέμα σου από διάφορα μέλη τελείωσε στις 19/04. Από κει και πέρα πέρα σου δόθηκε μια βδομάδα να απαντήσεις και αν και είχες μπει στο φόρουμ αρκετές φορές δεν απάντησες τίποτα. Δυστυχώς το φόρουμ δεν υποστηρίζει την λειτουργία των email σε κάθε μέλος ξεχωριστά για κάθε τόπικ που ανοίγει. Θα έπρεπε να στέλνουμε πάνω απο 30.000 email τον μήνα για να το πετύχουμε αυτό και είμαι σίγουρος ότι κανένας μας δεν θέλει 25-30 email απο το mymx5 στο inbox του. Απο κει και πέρα το κάθε μέλος πρέπει να φροντίζει να βλέπει τα θέματα που ίσως να τον "ενδιαφέρουν".
(Sorry, but you are not allowed to access the gallery)
myex -> MX-5 NC 1.8 SVP R.E.M.
Tochigi-Fuji LSD & FGR 4.44
MAZDASPEED Stabilizer Kit
MAZDASPEED Sport Springs (Jap-Spec)
Koni ADJUSTABLE Sport Shocks
Racing Beat Header, RSport GW Midpipe
Rota Fighter 16x7 ET40 6.4Kgrs
Goodyear EfficientGrip Performance
Front&Rear Airdam Skirts, MS Sideskirts

Topless is always better...

May 03, 2012, 12:33:09 PMReply #59

Offline dbs

Re: BLACKLIST ΠΩΛΗΤΩΝ INTERNET
« Reply #59 on: May 03, 2012, 12:33:09 PM »
ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ REVERANT
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΠΤΕΙ ΤΟ ‘’ΧΡΕΟΣ’’ ΜΑΣ?
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΜΕ
ΕΓΩ ΗΡΘΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 500 ΕΥΡΩ ΕΝΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ HYDRA EMS Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ..ΣΩΣΤΑ ΩΣ ΕΔΩ?
ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΤΣΕΚΑΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΚΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ Ο ΧΑΡΤΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΟ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2 ΚΑΜΕΝΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΟ (ΚΟΣΤΟΣ 200 ΕΥΡΩ) ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΥΚΛΩΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟ.
ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΠ’ΟΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ 12-13 VOLT ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΔΙΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1 ΜΠΕΚ ΝΑ ΜΗΝ ΨΕΚΑΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΧΡΗΣΤΟΣ.
ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ 500 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 70 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ 70 ΕΥΡΩ?
ΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 2000 ΕΥΡΩ.
ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΧΩ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ.

Για να καταλάβουν όλοι τι ψέμματα λες:

1) Όπως και εσύ γράφεις, σου εξήγησα πλήρως το ιστορικό του εγκεφάλου πριν στον δώσω. Σου είπα ότι όταν μου τον επέστρεψαν από την Θεσσαλονίκη βρήκα ένα transistor μέσα το οποίο ήταν ξεκολλημένο, το ξανακόλλησα και ο εγκέφαλος δουλεύει κανονικά.
2) Ο προγραμματιστής σου, που ξέρει πολύ καλά τον εγκέφαλο, εφόσον τον ξέρει τόσο καλά, γιατί με πήρε εμένα τηλέφωνο να με ρωτήσει πως να το ρυθμίσει;
3) Αν ψάξεις στο internet, θα βρεις ότι γενικά ο Hydra έχει θέμα με τη διαχείριση του δυναμό, και μόνο η Flying Miata (που τον πουλάει σχεδόν κατά αποκλειστικότητα) έχει καταφέρει να βρει ρυθμίσεις που δουλεύουν ικανοποιητικά.
4) Δεν είχα κανένα πρόβλημα να τον πάρω πίσω εφόσον είχε κάποιο πρόβλημα, αφού ακριβώς το ίδιο είχα κάνει και με το παιδί από τη Θεσσαλονίκη (πήρε πίσω τα λεφτά του στο ακέραιο, μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο ίδιος αφού είναι μέλος εδώ). Σου πρότεινα τη λύση με το κύκλωμα που βάζω στους Megasquirt για 2 λόγους:
  α) Ξέρω ότι δουλεύει, και δουλεύει ανεξάρτητα από το αν έχεις Hydra, Megasquirt, Link ή οτιδήποτε άλλο.
  β) Δουλεύει ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ. Δεν είχα ποτέ θέμα με αυτήν την πλακέτα και μέχρι σήμερα αυτήν βάζω.
5) Αν όντως σου έπεφτε η τάση, να σου θυμίσω ότι το συγκεκριμένο κύκλωμα σου ανάβει και το λαμπάκι της μπαταρίας. Και μην μου πεις δεν άναψε...
6) Αν δεν ψέκαζε 1 μπεκ όπως λες, και ήταν από τάση, δεν θα ψεκάζανε ΟΛΑ. Όχι μόνο ένα. ΟΛΑ τα μπεκ παίρνουν το ίδιο ρεύμα από το ίδιο σημείο.
7) Μοτέρ δεν σπάει αν ένα μπεκ στην υποπίεση είτε σβήσει είτε ψεκάζει λιγότερο. Και μάλιστα "φεύγοντας από το σπίτι μου". Δηλαδή πως δεν είχε σπάσει προηγουμένως που λες ότι δεν δούλευε το δυναμό (πριν βάλουμε το δυναμό); Μάλλον το δυναμό σου είχε θέμα και στο είχα πει εκεί μπροστά.
8) Έχω ακόμα μήνυμα στο κινητό που μου είχε στείλει ότι είσαι εκτός και για αυτό δεν μπόρεσες να μου δώσεις τα χρήματα. Δεν μου είχες πει τίποτα φυσικά ότι "έσπασες φεύγοντας από μένα".
κοιταξε το να δημουργουμε εντυπωσεις ειναι ευκολο για τον καθενα.τωρα αν εσυ επιμενεις οτι ο εγκεφαλος δουλευε κανονικα εισαι πολυ λαθος φιλε δεν δουλεψε ποτε.και το δυναμο οπως σου ειχα πει καραγκιοζακο το ειχα αλλαξει οποτε κοψε την μαλακια και παραδεξου.το οτι δεν ασχοληθηκα με κανεναν που μου πουλησε την ''σαπιλα'' του και εγω ο βλακας την εβαλα στο αμαξι μου και οτι δεν εδωσα περεταιρω εμφαση στο οτι εγω απο την εμπειρια μου με πολυ γνωστο βελτιωτη στο χωρο του mx5 κλαιω δυο μοτερ σε διαστημα μολις 5 μηνων τι να πω.μαλλον θα επρεπε και εγω να κατσω να γραψω την δικξη μου εμπειρια σε αυτο το θεμα γιατι ισως καποιος αλλος να γλιτωσει την χασουρα που ειχα εγω.
ο προγραματιστης σε επαιρνε τηλεφωνο για να σε ρωτησει τι ρυθμισεις ειχες βαλει στον hydra που το ειχες φτιαξει για enterprise ατμοσφαιρικο και δεν μπορουσε να διανοηθει οτι καποιος τα ειχε κανει ετσι σκατα.
τελος παντων και εφ'οσον ησουν γνωστης του προβληματος με τον χαρτη του δυναμο γιατι δεν με ενημερωσες αποτην αρχη οτι δεν θα βγαλω ακρη και με αφησες επι 16 μερες  να ψαχνω τι στο διαολο δεν δουλευε?
η εστω αν με ενημερωνες οτι θα χρειαστω και αλλο εξτρα κυκλωμα 70 ευρω για να δουλεψει?ωφειλες να το κανεις απο την αρχη και δεν το εκανες για να ξεφορτωθεις τον εγκεφαλο.εγω περιμενω να μου πεις ποιον επαγγελματια εχω δαγκωσει γιατι αν δεν το κανεις θα ερθω και θα σε βρω φιλαρακι και θα δαγκωσω εσενα κανονικα